Bartosik: Ruda Śląska żyje w strachu

    Bartosik: Ruda Śląska żyje w strachu

    Stanisław Bartosik

    Dziennik Zachodni

    Aktualizacja:

    Dziennik Zachodni

    Bartosik: Ruda Śląska żyje w strachu
    Blady strach padł na mieszkańców Rudy Śląskiej. Wszystko za sprawą kolejnej planowanej w mieście inwestycji, nazwanej zakładem termicznego przetwarzania odpadów. Zwiedzionych tą nazwą informujemy: ten nowy zakład to nic innego jak spalarnia śmieci.
    Bartosik: Ruda Śląska żyje w strachu
    Dotychczas mieszkańcy Rudy Śląskiej ostro protestowali przeciwko budowie spalarni przez firmę Eneris. Teraz wszystko wskazuje na to, że do podobnej inwestycji przymierza się także Węglokoks. Co prawda urzędnicy uspokajają, że spalanie odpadów nie doprowadzi do degradacji środowiska, ale mieszkańcy są przerażeni i obawiają się o własne zdrowie. Czy słusznie?

    Spalarnie odpadów funkcjonują z powodzeniem w wielu miastach świata.
    Sztandarowym przykładem niech będzie Wiedeń, gdzie spalarnia wytwarza ekologiczne ciepło dla jednego ze szpitali. Austriacy zrozumieli, że niebezpieczniejsze jest palenie śmieciami w domowych piecach niż w ekologicznej spalarni.

    Stanisław Bartosik, redaktor wydawca dzisiejszego DZ



    *Sprawdź, czy możesz zostać policjantem TEST PSYCHOLOGICZNY
    *Tyle naprawdę zarabiają żołnierze, policjanci, strażnicy i prokuratorzy
    *Czy zdałbyś egzamin na taksówkarza? Jak przejechać przez Katowice? QUIZ
    *Wielki wybuch w Sosnowcu: Szkieletor runął ZDJĘCIA + WIDEO
    *To co, że wiatr i zimno. Morsy rozpoczęły sezon na Pogorii ZDJĘCIA + WIDEO

    Czytaj także

      Komentarze (4)

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Śmieci odpady i opakowania

      Stanik z Rybnika (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

      W Niemcach jest czyściej na spalarni Śmieci niż w Polskim Szpitalu ,i z tego powodu ludzie się tego biją. W Niemcach musisz się poetriera zapytać co to jest za instytucja czy firma bo jest tak...rozwiń całość

      W Niemcach jest czyściej na spalarni Śmieci niż w Polskim Szpitalu ,i z tego powodu ludzie się tego biją. W Niemcach musisz się poetriera zapytać co to jest za instytucja czy firma bo jest tak czysto i Luft czysty , a z spalonego śmieci mają gorąco woda i ogrzewanie na całe dzielnice, prąd w sezonie letnim.zwiń

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Polok potrafi!

      Francik Posypa (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

      Mo recht Cirano.
      Niy ino w Niymcach tak jest. Technologia polynio odpadow jest tak pochytano, co jeszcze zodnymu spolanie smieci niy zaszkodziouo. Ani srodowisku naturalnymu. No chyba, co robiom...rozwiń całość

      Mo recht Cirano.
      Niy ino w Niymcach tak jest. Technologia polynio odpadow jest tak pochytano, co jeszcze zodnymu spolanie smieci niy zaszkodziouo. Ani srodowisku naturalnymu. No chyba, co robiom to Poloki, kerzy zaroski zaczynajom kombinowac, szukajonc rezerw!
      No ino Poloki - co to wszyjstko wiedzom lepi - drzom pyski i siejom unruha. Dyc lepi je wyciepywac smieci na kupy, kaj we fetorze gruchliki robiom konkuryncjo srogim ptokom i szczurom przi kopaniu w smieciach!
      Dziwi mie trocha, co jeszcze zodyn Polok niy wpot na pomys, suc smieci do wyrobisk kopalnianych. Same bes to plusy! Szczury na dole by sie radowauy, a do tego gazy gnilne wytruly by reszta Slonzokow - i bouo by po problymie jaki majom z nami Slonzokami Gorole z Warsiafki!zwiń

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Bez paniki

      cirano (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

      Każde niemieckie (większe) miasto ma spalarnię. Wszyscy wiedzą, że ona jest, ale gdzie?
      Nie widać, a co ważniejsze - nie czuć! Strach tych tam z Rudy jes raczyj uzasadniony, bo... to bydzie...rozwiń całość

      Każde niemieckie (większe) miasto ma spalarnię. Wszyscy wiedzą, że ona jest, ale gdzie?
      Nie widać, a co ważniejsze - nie czuć! Strach tych tam z Rudy jes raczyj uzasadniony, bo... to bydzie polsko spalarnia i niyftorzy jusz wiedzom - Brud, smród ubóstwo (?)
      A może niy?zwiń


      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Jednak ziranek coś paskudnie wonieje.

      f2 (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 1 / 9

      Jak się tylko pojawisz, to czuć podgniłym ormowcem. Ciągniesz za sobą smrodek forumowego "ggg" gnojaka.

      Najnowsze wiadomości

      Zobacz więcej

      Najczęściej czytane

      DZ poleca

      Wideo

      Gry On Line - Zagraj Reklama