Ważne
    Powązka: „Gierkówka” strategiczna

    Powązka: „Gierkówka” strategiczna

    Małgorzata Powązka

    Dziennik Zachodni

    Aktualizacja:

    Dziennik Zachodni

    Powązka: „Gierkówka” strategiczna
    Pamiętam, jak budowali „gierkówkę”. Przecięła pola w sosnowieckiej dzielnicy Zagórze. Chodziliśmy przez nie całą gromadą na huśtawki, a po drodze chłopaki łowiły raki w rozlicznych sadzawkach. Któregoś dnia musieliśmy zawrócić, bo pojawiły się wielkie koparki.
    Powązka: „Gierkówka” strategiczna
    Nie muszę dodawać, że budowa drogi mnie nie ucieszyła. Doceniłam ją wtedy, kiedy odebranym na talony maluchem mknęliśmy całą rodziną do chorzowskiego zoo. Autostradą! I to prawie pustą! Zazdrościła nam jej cała Polska. Taka to była strategia komunikacji!

    Niebawem życie przyspieszyło i samochodów przybywało najpierw w postępie geometrycznym, a potem w astronomicznym. Dziś „gierkówka” to jedna z najbardziej zatłoczonych dróg w Polsce.
    W tym tygodniu w regionie codziennie kierowcy stali jeszcze dłużej w jeszcze dłuższych korkach niż zwykle, bo traf taki, że popadało i samochody na siebie powpadały. Czy „gierkówka” będzie nam musiała wystarczyć przez kolejne 40 lat? Ktoś coś wie o strategii komunikacji?

    *Seksafera z księdzem w Zawierciu. Parafianie w szoku, a on zniknął
    *CZARNY PONIEDZIAŁEK W KATOWICACH I INNYCH MIASTACH WOJ. ŚLĄSKIEGO MOCNE ZDJĘCIA I WIDEO
    *Najpiękniejszy ogród w woj. śląskim należy Karoliny Drzymały z Lublińca! [ZDJĘCIA]
    *PKO Silesia Marathon i Półmaraton NA ZDJĘCIACH + WYNIKI

    JESIENNA RAMÓWKA DZIENNIKA ZACHODNIEGO

    Czytaj także

      Komentarze (2)

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Po co komu ta A1 od Pyrzowic

      Oni majom flugplac Chopina (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 1

      Jo jest ciekaw kay ten pieron Kurzydło pitoł ze Szlonskim Goldgeltakiem
      do Francyji to tak miało być ...

      Nie pasujom mi te bratanki ze Polski co tym bardzij ich narodowość

      Zdjęcie autora komentarza
      rozkradli i wywiezli co sie dało to i droga mniej potrzebna

      Hans bleib do

      Zgłoś naruszenie treści / 3

      dlatego teraz strategiczne są autostrady na dalszy zachód

      Najnowsze wiadomości

      Zobacz więcej

      Najczęściej czytane

      DZ poleca

      Wideo

      Gry On Line - Zagraj Reklama