Pustułka: Spór o Trybunał - Ziobro kocha Katowice

    Pustułka: Spór o Trybunał - Ziobro kocha Katowice

    Agata Pustułka

    Dziennik Zachodni

    Aktualizacja:

    Dziennik Zachodni

    Pustułka: Spór o Trybunał - Ziobro kocha Katowice
    Przekazanie do Prokuratury Regionalnej w Katowicach śledztwa w sprawie prezesa Trybunału Konstytucyjnego, Andrzeja Rzeplińskiego, nie może budzić najmniejszego zdziwienia. Przecież to ulubiona prokuratura Zbigniewa Ziobry, ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego w jednym.
    Pustułka: Spór o Trybunał - Ziobro kocha Katowice
    Ma do niej zaufanie przede wszystkim dlatego, że był tu swego czasu aplikantem. Znajomości pozostały. To właśnie z katowickich prokuratur pochodzi dziś największy zaciąg do stolicy, porównywalny może z czasami Gierka. Kluczowe funkcje w resorcie i w prokuraturze pełnią ludzie z naszego regionu. Tak zresztą było także za pierwszych rządów PiS, co jednak nie skończyło się chwałą i sławą. Samobójcza śmierć Barbary Blidy stała się początkiem końca rządów PiS.


    CZYTAJ TEŻ OSTRĄ WYPOWIEDŹ ZBIGNIEWA ZIOBRY O PROF. ANDRZEJU RZEPLIŃSKIM

    Obecnie jednym z najbliższych współpracowników ministra Ziobry i zastępcą prokuratora generalnego jest Bogdan Święczkowski. Był on wierny Ziobrze, gdy ten próbował stworzyć konkurencję dla PiS w postaci Solidarnej Polski. Ale przecież „synami naszej ziemi” są i prokuratorzy Robert Hernand, Marek Pasionek oraz Krzysztof Sierak czy Jarosław Hołda, dyrektor biura kadr PG.

    Trzeba też dodać, że to nasza prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania przeciwko Ziobrze, po zawiadomieniu złożonym przez posła PO, Roberta Kropiwnickiego, gdy chodziło o postawienie Ziobry przed Trybunałem Stanu jeszcze w poprzedniej kadencji Sejmu.

    Pamiętam rozmowę z jednym z ważnych polityków PO, który ubolewał nad litością swoich partyjnych kolegów, że w przeciwieństwie do politycznych konkurentów, nie zrobili czystki w katowickiej prokuraturze... Ciekawa jednak jestem, czy „nasi” prokuratorzy w sprawie prezesa Rzeplińskiego staną „w prawdzie”.

    CZYTAJ TEŻ OPINIĘ BORYSA BUDKI, BYŁEGO MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI, O ŚLEDZTWIE KATOWICKIEJ PROKURATURY W SPRAWIE TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO

    *Plan transmisji z Rio 2016 TRANSMISJE + PROGRAM Z UDZIAŁEM POLAKÓW
    *Tragedia w Bytomiu: Mężczyzna zmarł na Rynku. Miał rany cięte
    *Fantastyczna zabawa na 90 Festival w Bielsku-Białej ZDJĘCIA
    *Salsa pod palmami? Tylko w Katowicach ZOBACZ ZDJĘCIA
    *Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
    *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

    Czytaj także

      Komentarze (12)

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      No widzi pani

      a Biblia mówi że zniewieściały narodzi się (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

      i zostanie tym, którego wszechświat nie ogarnia?

      Źle się dzieje w państwie środka, czyli niestrawności się nasilają.

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Jak za Gierka

      Maks (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

      Cóż historia lubi się powtarzać i jak za czasów Gierka będzie strach się przyznać , że się jest z Katowic.

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Krakusy na Ślonsku...

      cirano (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

      ...już byli. Pokazali co potrafią.
      Uchowaj nas Panie od takich "przyjaciół"!

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Pełna obsada z Sosnowca i Częstochowy

      system of a down (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

      Takie są te Katowice !

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Do Sandman

      Stanik z Rybnika (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

      Sandmanie masz rację , Sląscy ??? Prokuratorzy??? ! Tylko sami Polacy żaden nie ma korzeni Śląskich.


      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Stanik. A co to są "korzenie śląskie"?

      Sandman (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 1 / 11

      Ciągle poszukuję kogoś do poważnej dyskusji. szade. Czy "korzenie śląskie" ma Gorzelik? Czy plucie na Polskę to wyznacznik "korzeni śląskich"? Co decyduje o tym? I bez wulgaryzmów proszę.


      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Do Sandman

      Stanik z Rybnika (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

      P Sandman wyznacznikiem przynależności do jakieś grupy etnicznej czy narodowej jak mi jest wiadomo
      jest , bycie urodzonym na tych terenach i mieszkanie tej osoby i jego przodków od minimum 100...rozwiń całość

      P Sandman wyznacznikiem przynależności do jakieś grupy etnicznej czy narodowej jak mi jest wiadomo
      jest , bycie urodzonym na tych terenach i mieszkanie tej osoby i jego przodków od minimum 100 lat !!! Poczuwanie się przynależności do tej grupy (Ruskiej )(Polskiej)(Niemieckiej)(Czeskiej)(czy Śląskiej itd.
      Czy P Gorzelik opluwa Polskę ??? i jest seperatystom tego nie mogę potwierdzić i nie zauważyłem, wszystko zależy kto to ocenia ?i kogo to dotyczy? Czy P Gorzelik jest Śląsakiem (tak )bo jedna osoba jego Rodziców ma ponad 100 letnie korzenie na Śląsku i poczuwają się Śląsakami , nie Polakim ani Niemcem .P Gorzelik ma obywatelstwo Polskie tak jak 1,5 miliona Polaków ma Niemieckie,1milion Angielskie 250 tysięcy Holęderskie itd . ale On poczuwa się Śląsakiem a nie Polakiem , ja nie widzę w
      nic zdrorznego . Tylko trzeba umieć żyć w zgodzie respektować mniejszości Narodowe i Etniczne w Polsce tak jak w krajach zachodnich Chszascijanskich,a nie tak jak jest na dzień dzisiejszy , nienawiść, zemsta, patriotyczna dzicz ,itd.zwiń

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Ty na pewno nimosz

      Slonzok (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 10

      Ani 1% Slonzoka bo plucie na wszystko co Slonskie to twój wyznacznik 100% gorola

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Ciekawe czy analogicznie do dekomunizacji z 2010r

      kondominium zwane ojczyzną (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 2 / 5

      przeprowadzą kiedyś depisyzację a jej przedstawicieli pozbawią emerytur po 20.000zł?

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      U nas na wsi mówią, że najpewniejsza V.kolumna

      w potrzasku (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

      była na Śląsku. Nawet 8 letnie rządy Tuska jej nie zaszkodziły.

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      "Ślązacy na wysokich stanowiskach w Prokuraturze Generalnej" - dobry tytuł pani redachtor?

      Sandman (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 4 / 8

      Nie rozumiem dlaczego ten artykuł nie ma takiego tytułu? Przecież to nasi, śląscy prokuratorowie.


      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Sandman

      według dzisiejszej Śląskości (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 2

      Kiepura to też Ślązak - chłopak z Sosnowca...

      Najnowsze wiadomości

      Zobacz więcej

      Najczęściej czytane

      DZ poleca

      Wideo

      Gry On Line - Zagraj Reklama