Smolorz: Jezus nie jest z Polski

    Smolorz: Jezus nie jest z Polski

    Paweł Smolorz

    Dziennik Zachodni

    Aktualizacja:

    Dziennik Zachodni

    Smolorz: Jezus nie jest z Polski
    Powszechnie wiadomo; każdy starzec ma sztuczną szczękę, feministka nie ma orgazmów, fryzjer to pedał, a bogaty kradnie. Pirat może mieć tylko jedno oko, jedną rękę i drewnianą nogę, inaczej być nie może.
    Smolorz: Jezus nie jest z Polski
    Binarny świat ma być prosty, tak, by łatwo nim rządzić. Nic z tego, że staje się ucieczką od wolności. Niemiecki Żyd Erich Fromm, którego hitlerowska ucieczka od wolności Niemców lat 30-tych, wygnała do Stanów Zjednoczonych - wiedział, że jej utrata rekompensuje się w złudnym poczuciu bezpieczeństwa.

    To z jaką łatwością część Polaków oddaje dziś wolność, chowając się pod butem populizmów, socjalnych trików, bajkowych wizji i homofobicznego lęku, pokazuje, że do Zachodu dzielą nas lata świetlne, już nie tylko w sensie ekonomicznym, ale mentalnie przede wszystkim. I aż trudno nie pokusić się o pytanie: czy ta ekonomiczna mizeria nie jest wypadkową moralnego wykolejenia?

    Pirat może mięć tylko jedno oko, a uchodźca to terrorysta. Uchodźca nie może być człowiekiem, który ucieka przed cierpieniem, śmiercią i nędzą. Nie ma do tego prawa, bo „każdy terrorysta to muzułmanin”; a uchodźca to muzułmanin, więc pewnie terrorysta, doprawiony „pasożytami i pierwotniakami”...

    Tą układankę kupuje bogobojny naród; główny producent kapelonków w Europie, naród z odciskami na kolanach, który wystawił w Świebodzinie największego na świecie Jezusa za 6 milionów zł., większego od tego z Rio de Janeiro.

    I coś jest nie tak, skoro warta spowiedzi jest piątkowa kiełbasa, i antykoncepcja „dzień po”, a homofobiczna histeria nie wzbudza specjalnej refleksji; tak jak zresztą ta cała żrąca wojna domowa.

    Francuzi, których ponoć „uczyliśmy jeść widelcem”, w demokratycznych wyborach, nacjonalistycznych populistów wysłali na Marsa. Choć problem terroryzmu nie jest im obcy. I tak wyszło, że teraz od tej „lewackiej” Europy „na kolanach”, warto uczyć się istoty wartości chrześcijańskich, jakże odmiennych od „toruńskich” totemów.

    Może dlatego Jezus ze Świebodzina spogląda na Zachód. Jakby nie był Polski.

    ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
    DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM



    Czytaj także

      Komentarze (77)

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      mSCIslAWA Z SOSNOafca zDOMU CIELMICKA

      777 (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 3

      JESUS NIY MO NARODOWOSCI BO POCZYNTY PRZEZ niePOkaKLano DZIEWICA a JEGO OJCIEC WSZECHMOGONCY GRONKOWCEM NIE BYŁ. W TO INO LIBER POLACTWO LEBER KOTolIKUW WIERZY.BO DONICH BOSSkie SOM TUSSKI rzeM...rozwiń całość

      JESUS NIY MO NARODOWOSCI BO POCZYNTY PRZEZ niePOkaKLano DZIEWICA a JEGO OJCIEC WSZECHMOGONCY GRONKOWCEM NIE BYŁ. W TO INO LIBER POLACTWO LEBER KOTolIKUW WIERZY.BO DONICH BOSSkie SOM TUSSKI rzeM POlińSKIE KOmoRUSKI I STALI NOWE BAHORY RESORTOWE. Z ELIT PO WARHOLIH.zwiń

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Jezus urodził się w Bethlehem

      patriot (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

      ale jeździł (chodził) po świecie i na pewno był i w Polsce.
      bo w Polsce są bardzo religijne ludzie.
      tylko mają przykazania za nic.
      ale to Mojżesz.
      Żyd.
      chociaż, przecież, chyba Jezus też...

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Smolorz

      dyrdymały pociskosz (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 1

      a mosz art na topie

      Za PO i lenkliwego narodku ze miesiącznicy
      nalezy wyciągać wnioski

      Niejaki Praezes nad Praezesami Ślązakom wystawili sala Korfantego

      Kto i kery Ślonzok zostoł poproszony...rozwiń całość

      a mosz art na topie

      Za PO i lenkliwego narodku ze miesiącznicy
      nalezy wyciągać wnioski

      Niejaki Praezes nad Praezesami Ślązakom wystawili sala Korfantego

      Kto i kery Ślonzok zostoł poproszony aby ta sala odwiedzić
      Jarosła tak kreowoł swo wizja co by ci Smolorz było ci gupio
      aby tam pujść i swa laurka łostawić

      Smolorz powiedzmi prosza kto ze Ślonzoków pamiento
      ta sala Korfantego na Wiejskiej do keryj
      całe tumy tumanów łaziły na pielgrzymka

      PiS mo władza a sala zarosła palmami łod Sendemanów

      Klupnij sie we czoło a bydzie ci weoło .................................zwiń

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Smolorz

      ktoś powiedział że LOMPA i inni (gość)

      Zgłoś naruszenie treści

      byli początkiem wielkiego powstania Śląskiego

      To daje do zastanowienia ???

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      godka to niy wszystko my momy inno kultura i mentalnosc od wos goro......

      Szanuj Śląsko godka! (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

      Śląska godka wzięła na się początku dziejów, kiedy to Pan Bóg dzielił językami narody.
      Patrzy, elegancko, fajnie porozdzielane, jest zadowolony i nagle słyszy z boku tłum - pełno ludzi stoi i...rozwiń całość

      Śląska godka wzięła na się początku dziejów, kiedy to Pan Bóg dzielił językami narody.
      Patrzy, elegancko, fajnie porozdzielane, jest zadowolony i nagle słyszy z boku tłum - pełno ludzi stoi i krzyczą yyy oo uuuuu! Bóg tak patrzy na nich i mówi Jeruna, jo o wos zapomnioł...kurde, co teroz? A nic! Bydziecie godać tak jak jo!"zwiń

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Pan Redaktor oglada tylko zachody słońca.

      cococh (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 6

      Wschody są mu obce kulturowo...i za wcześnie.

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Celem odświeżenia pamięci dla wszystkich tzw. "prawdziwych chrześcian", którzy są przeciwko

      Olo (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

      Ew. wg Św. Mt: 2, 13-15

      Ucieczka do Egiptu [Vt-1,58, Vt-1,52]

      13 [Vt-1,59] Gdy oni odjechali, oto anioł Pański ukazał się Józefowi we śnie i rzekł: «Wstań, weź Dziecię i Jego Matkę i uchodź do...rozwiń całość

      Ew. wg Św. Mt: 2, 13-15

      Ucieczka do Egiptu [Vt-1,58, Vt-1,52]

      13 [Vt-1,59] Gdy oni odjechali, oto anioł Pański ukazał się Józefowi we śnie i rzekł: «Wstań, weź Dziecię i Jego Matkę i uchodź do Egiptu; pozostań tam, aż ci powiem; bo Herod będzie szukał Dziecięcia, aby Je zgładzić».

      14 [Vt-1,60] On wstał, wziął w nocy Dziecię i Jego Matkę i udał się do Egiptu;

      15 tam pozostał aż do śmierci Heroda. Tak miało się spełnić słowo, które Pan powiedział przez Proroka: Z Egiptu wezwałem Syna mego

      A podczas drugiej wojny światowej to polskie matki i dzieci szukały schronienia w krajach, gdzie przeważała religia islamska:

      "Pierwsza grupa polskich tułaczy dotarła do Iranu w dniu 12 marca 1942 r. z Aszchabadu w Turkmenistanie przez przejście graniczne Badżgiran na północnym wschodzie Iranu i została zakwaterowana w okolicach miasta Meszched. Na grupę tę składały się głównie kobiety i dzieci, które potem zostały przetransportowane do Indii i Isfahanu. Poza tym, znaczna część polskich wychodźców przybyła do Iranu w tymże roku 1942 od strony Morza Kaspijskiego przez port w Bandar Anzali (dawniej Bandar Pahlawi)."

      Spośród wszystkich stu dwudziestu tysięcy polskich wychodźców ze Związku Sowieckiego, którzy podczas II wojny światowej znaleźli się w Iranie, ponad czterdzieści tysięcy stanowiły kobiety i dzieci. Wychodźcy ci zostali rozlokowani w wielu różnych miejscach Iranu, między innymi w miastach Meszched, Kazwin i Isfahan, a później także w mieście Ahwaz. Teheran i Isfahan były zaś tymi miastami, które przyjęły największą liczbę polskich tułaczy.

      Pro memoriazwiń

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Z dedykacją dla Sandemana

      Zenon Laskowik (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 5

      ''polska misja w iraku'

      https://www.youtube.com/watch?v=Yln9OaB8QpQ

      Oby żyło się lepiej Sandeman, co by ci KONDZIORKI odrosły.

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      sandmanku

      Tyta (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 12 / 1

      a tyn tekst, to zescie z kartoflym, na nastympno "miesionczka" pisali,
      bo jakby to niy bylo lod takigo Judasza jak wy,
      to bych sie mozno poplakol.

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Z dedykacją dla Sandemana

      Zenon Laskowik (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 6

      12 parówek

      https://www.youtube.com/watch?v=J9YoEDyI4jU

      Oby żyło się lepiej Sandeman, co by ci KONDZIORKI odrosły.

      Najnowsze wiadomości

      Zobacz więcej

      Najczęściej czytane

      DZ poleca

      Wideo

      Gry On Line - Zagraj Reklama