Smolorz: Nowa Księga Rodzaju

    Smolorz: Nowa Księga Rodzaju

    Paweł Smolorz

    Dziennik Zachodni

    Dziennik Zachodni

    Smolorz: Nowa Księga Rodzaju
    W Doylestown, miasteczku zwanym amerykańską Częstochową, doszło do „przewrotu kopernikańskiego” w teologii biblijnej.
    Smolorz: Nowa Księga Rodzaju
    Dokonał go biskup Józef Wysocki, nazywając premier Beatę Szydło i pierwszego obywatela „darem od Boga”. W związku z tym konieczna stała się rewizja Księgi Rodzaju. Ba! Może nawet należy napisać ją na nowo, by nadążała za „dobrą zmianą”, która dzieje się w ojczyźnie Matki Boskiej. Sytuacja jest - co prawda dynamiczna, ale bez zmian pozostają: poniedziałek, wtorek, środa, czwar-tek i piątek. Przyjmuje się, że w te dni Bóg ciężko pracował, tworząc niebo i ziemię, dzień i noc, morza i lądy, gwiazdy, rośliny, zwierzęta, etc.
    Tu (na razie!) bez zmian, bo sprawy nie oprotestowała jeszcze pani Krysia, a spece ministra Macierewicza zajęci są inną teorią; ale... jak zniknie Trybunał, to kto wie... kto wie. Na razie pracują biskupi.

    Wiadomo, że w sobotę Najwyższy stworzył mężczyznę i niewiastę, ci zaludnili ziemię, tworząc ją poddaną sobie... i tutaj następuje zwrot akcji. Bóg nie stworzył ich na swoje podobieństwo, byli bowiem grze-szni. Prawdopodobnie stąd pochodzi DNA „gorszego sortu” - Balcerowicza, Tuska, Schetyny, Komorows-kiego, Kopacz, Petru, Michnika, no i wszystkich Niemców, Rosjan, Żydów itd... Na swoje podobieństwo tworzył dzień później.

    Siódmego Stwórca nie odpoczywał, jak dotąd myślano. Niedziela jest dniem świętym, bo Bóg stworzył przeciwwagę, zbawienie dla ludzkości - stworzył Prezesa i rzekł: „Przed lewactwem, zgorszeniem dżender, przed uchodźcami, Angelą Merkel, Tuskiem i Petru, przed profesorem Rzeplińskim, przed niemiecką prasą regionalną, TVN-em, Polsatem, przed autonomią śląską, przed Komisją Wenecką, przed in vitro, feministkami, i... i... Tomaszem Lisem uchronisz Polskę, Europę i świat cały”. I dodał: „do pomocy wyślę ci Beatę Szydło, Andrzeja Dudę i Viktora Orbána”. I dokonało się. Boskie dary! A Bóg wiedział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre. I tak upłynął dzień siódmy.

    *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
    *Matura 2016: Jak pisać, żeby zdać ARKUSZE + ODPOWIEDZI + TESTY
    *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
    * Kara za gwałt zbiorowy w Pietrzykowicach za niska! Jest apelacja
    *Pomysły na Majówkę 2016: Ciekawe miejsca i wydarzenia ZOBACZ I SKORZYSTAJ
    *Najlepsze prezenty na Komunię 2016: Dziecko będzie zachwycone

    Czytaj także

      Komentarze (18)

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Nie doczytalem do konca

      filatelista (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

      Grafomania to malo powiedziane. Do tego ta niby ironia. Monty python to z Paulka nie bedzie. Och sorry przecież the rastamans mają już swojego johna Cleese. Mysle tu o Makuli, hehehe, co to wodą...rozwiń całość

      Grafomania to malo powiedziane. Do tego ta niby ironia. Monty python to z Paulka nie bedzie. Och sorry przecież the rastamans mają już swojego johna Cleese. Mysle tu o Makuli, hehehe, co to wodą nie pogardzi, hehehe. Czymcue się raśtapowcy.zwiń


      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Jak nie ma talentu, to pozostaje samo-zaparcie i wydalanie treści w mękach.

      Uoberkormelowicecajtung (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

      Paulek nie pisze po śląsku i to jest dopiero ironia. Nie pisze w tym języku, który podobno istnieje, ale jeszcze nikt go nie słyszał. Dla pewności dodam, że chodzi o język, który nie jest polski,...rozwiń całość

      Paulek nie pisze po śląsku i to jest dopiero ironia. Nie pisze w tym języku, który podobno istnieje, ale jeszcze nikt go nie słyszał. Dla pewności dodam, że chodzi o język, który nie jest polski, ani niemiecki, ani nie jest nawet godką śląską we wszystkich jej odmianach. Podobno będzie można się z nim zapoznać dopiero po oficjalnym uznaniu przez Polskę.zwiń

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Dary Boze

      chrobok (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 8 / 3

      Witom Wos pjyknie - panie Pyjtrze!
      Nic w tym nowego, co pedziou wielki biskup. Bo jusz kejsik inkszy debil w czornym pedziol o tym, co to siedzi na damskim koniu z mynskimi narzondami - jak...rozwiń całość

      Witom Wos pjyknie - panie Pyjtrze!
      Nic w tym nowego, co pedziou wielki biskup. Bo jusz kejsik inkszy debil w czornym pedziol o tym, co to siedzi na damskim koniu z mynskimi narzondami - jak przijechou odebrac nowo kolonia polsko Gornym Slonckiym zwano - co ....Twoja władza od Boga pochodzi...
      Niy tak downo szkryflaua o tym (na 11 listopada) wybitko znafczyni Slonckosci - sfjynto Tereska Semik.
      No a tyn, z kerego idzie zrobic Kartoffelsuppe tysz rombnou jak by za duzo wypiou.....Każda ręka podniesiona na Kościół to ręka podniesiona na Polskę ......
      A godajom, co gupkow niy siejom.zwiń


      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Dary Boze - errata.

      chrobok (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

      Sorry, panie Paulku za tego Pyjtra - pomylyuo mi sie. Ale to mozno skisz tego, co ech nolezou do parafie Pyjtra i Paulka na Mikouowskij.

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      dupek

      gosc (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 3 / 6

      ty jstes dupkiem bo niedziela to pierwszy dzien tygodnia


      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      To siódmy jest sobotá

      Czytelnik (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 2

      Mosz problym z liczyniym. Bóg to komunista - nimo wolnych sobót.

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Do: gosc (gość) 30.04.16, 16:41:16

      PiS-mak (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 3

      To pan - panie gościu też z naszych? Bo u nas też nowy tydzień zaczyna sie po Szabesie.

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      No poloczki

      pszczyniok (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 4

      We niymcach dzisioj mo Bundesparteitag AfD,to coś w rodzaju Pisu.Jo myśla że w europie coś sie zmjyni,życza Wom fajne wochenende.

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      O dar poczucia humoru dla Paulka, żeby tydziyń za tydniym niy przimuloł jak dziśiej

      Cieeeeebie prosimyyyyy (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

      wysłuchaj nas Paaaanieeee

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      W Arabii Saudyjskiej za kradzież ucinają łapę.

      frellka (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

      "Ucinają" - nie ucinają, tylko wiozą delikwenta do pięciogwiazdkowego szpitala gdzie pod narkozą i klimatyzacją lekarz daje mu znieczulenie i fachowo wyjmuję łapę ze stawu. Dezynfekuje, zaszywa i...rozwiń całość

      "Ucinają" - nie ucinają, tylko wiozą delikwenta do pięciogwiazdkowego szpitala gdzie pod narkozą i klimatyzacją lekarz daje mu znieczulenie i fachowo wyjmuję łapę ze stawu. Dezynfekuje, zaszywa i po wszystkim. Niby wszystko OK, cywilizowanie , czysto. A jednak ma się wrażenie, że zwykły topór i ogień w rękach ponurego kata jakoś łatwiej znieść niż pachnącego wodą kolońską medyka. Że bardziej to gra. Podobnie tu. Podobnie oryginalne przemyślenia i porównania płyną szeroko od panów krzaczaście spożywających trunki. Tylko, że jeszcze co drugie - trzecie słowo to soczyste przekleństwo. I jakoś dzięki temu łatwiej to znieść niż to jak pisze pan Paweł. Może tylko dlatego. Więc, panie Pawle - może więcej odwagi?zwiń

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Dobrze ,że 7 dnia nie odpoczywał...

      jack (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 1 / 6

      Panie 'dziennikarzu'! -chyba czas na dochtora najlepiej PO linii .Diagnoza : kacza choroba czy cóś?

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Hehe, dobre

      punkt (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1


      Te gyny co za spiepszone charakterki, "lepszyj sorty" patriotow "dobryj zmiany", kaczki, cołkij tyj zgraji sp(i)siałych odpowiadajom, chciołbych poznać. Ze złości za jejich niygodziwo polityka...rozwiń całość


      Te gyny co za spiepszone charakterki, "lepszyj sorty" patriotow "dobryj zmiany", kaczki, cołkij tyj zgraji sp(i)siałych odpowiadajom, chciołbych poznać. Ze złości za jejich niygodziwo polityka bych jym nogi z d.... powyrywoł.
      Ojczyznom "Matki Boskij" bych tego środka Europy niy nazwoł, a raczyj usranie rzondzonym jeji krolestwymzwiń

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Co godo ślunski prorok

      Uoberkormelowicecajtung (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 3 / 19

      Najważniejszy będzie dzień ósmy, w którym zapowiedziano stworzenie języka śląskiego, autonomii i prawdziwego karlusa. Wyznawcy czekają na kodyfikację, którą podobno mają dostać z samego nieba...rozwiń całość

      Najważniejszy będzie dzień ósmy, w którym zapowiedziano stworzenie języka śląskiego, autonomii i prawdziwego karlusa. Wyznawcy czekają na kodyfikację, którą podobno mają dostać z samego nieba wyrytą na dwóch kamiennych tablicach. zwiń


      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Jézyk

      Czytelnik (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 2

      Bóg pedzieli - bydziecie goda© jak Jo - do tego ny trza nowego dnia.

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Ludzkie myśli to jak pełna ta­jem­nic księga , która nie zaw­sze ot­wiera się na porząda­nej stroni

      nieufny wobec goroli ; ) (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

      Ślonzoki som u siebie i żodyn gorol niy bydzie nom godoł jak momy godać


      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Oj! Nie otwarła ci się księga na porządnej stronie

      Uoberkormelowicecajtung (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 9

      Proroka nazywasz gorolem?

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Paulek

      mara ślonsko (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

      no i zas mosz kupa rechtu ;)

      Najnowsze wiadomości

      Zobacz więcej

      Najczęściej czytane

      DZ poleca

      Wideo

      Gry On Line - Zagraj Reklama