Twaróg: Na gorąco o głupim fortelu policji na stadionie...

    Twaróg: Na gorąco o głupim fortelu policji na stadionie Ruchu

    Marek Twaróg, redaktor naczelny DZ

    Dziennik Zachodni

    Aktualizacja:

    Dziennik Zachodni

    Zadyma w Chorzowie po meczu Ruch - Górnik Łęczna
    1/7
    przejdź do galerii

    Zadyma w Chorzowie po meczu Ruch - Górnik Łęczna ©Arkadiusz Gola

    Możecie zaklinać rzeczywistość, odwracać kota ogonem albo mówić, że to mniejsze zło - ale nic nie zmieni faktu, szanowna Policjo, że to skandal. Jak mogliście w kamizelkach FOTO ganiać za kibolami na Ruchu (piątkowy mecz z Łęczną)?
    Policja, która udaje dziennikarzy - fotoreporterów to z punktu widzenia tej formacji pewnie tylko udany fortel, dzięki któremu udało się zaskoczyć kiboli. Ale z punktu widzenia dziennikarzy, to naruszenie wszelkich zasad i standardów, a nade wszystko - narażenie nas na niebezpieczeństwo, gdy rozognieni kibole następnym razem wezmą prawdziwych dziennikarzy za policjantów. Z tą różnicą, że fotoreporterzy nie mają broni albo gazu za paskiem i nie mogą liczyć na posiłki oddziałów prewencji.


    CZYTAJCIE TEŻ:
    Zadyma w Chorzowie po meczu Ruch - Górnik Łęczna. Smutne pożegnanie z Ekstraklasą
    Zadyma na Cichej: policjanci, konie, psy i... fotoreporterzy

    Jak wszyscy normalni ludzie, jesteśmy za tym, by na stadionach było bezpiecznie. I rozumiemy, że policja ma swoje sposoby na pacyfikowanie kibiców. Ale bardzo proszę - nie naszym kosztem.

    Dziennikarze i fotoreporterzy są tam po to, by dokumentować wydarzenia - zarówno te sportowe, jak i pozasportowe. Zdarza nam się ostro wystąpić przeciw pseudokibicom. Ale także: przeciw działaniom policji, jeśli robi błędy w starciu z kibolami. Pamiętajcie, nie jesteśmy policją i nigdy nie będziemy. Mamy inne zadanie i występujemy w innych rolach.

    Ten fortel to głupota i wielkie ryzyko.



    Czytaj także

      Komentarze (83)

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      foto nr

      foto nr (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 2

      Foto Nr dla prokuratora !!! ... Chyba nikt nie myślał , że takie mundurki ma fotograf albo reporter i ma jeszcze gaz za pazucha - bojowy , oraz ogolony na poałę , albo bandzior albo milicjant !!!

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Bardzo dobrze

      mario (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 4

      Gonić tą bandę, niech się nie czują bezpiecznie. Przynajmniej w tej sytuacji zaskoczony przygłup nie miał czasu zareagować.

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Przebieranka

      Doodeck (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 5

      Następnym razem niech dziennikarze przebiorą się za policjantów. Będzie wesoło.

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      jo bych Policja oblek za Jurija Horiłkę

      filatelista (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 2 / 11

      obowiązkowo, kozia, leninowsko bródka a w lewym ręku talerz z nudelzupą, w prawym talerz z roladom, gumiklyjzami und zouza und modro kapusta. Żodyn kibol sie niy kapnie, że to Policjo, godom wom...rozwiń całość

      obowiązkowo, kozia, leninowsko bródka a w lewym ręku talerz z nudelzupą, w prawym talerz z roladom, gumiklyjzami und zouza und modro kapusta. Żodyn kibol sie niy kapnie, że to Policjo, godom wom Raśole.
      Parsk kulegenzwiń

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      UDUPY DO SZKOŁY !!!

      pszczyniok (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 3

      Kamizelki powinny być przełożone na drugą stronę po to, by napis „foto” nie był widoczny, Maciej Dziergas.Czy wy udupy niy poradzicie zrozumjeć,że kożdy na tym śfjecie mo :prawa i obowjonzki !!!...rozwiń całość

      Kamizelki powinny być przełożone na drugą stronę po to, by napis „foto” nie był widoczny, Maciej Dziergas.Czy wy udupy niy poradzicie zrozumjeć,że kożdy na tym śfjecie mo :prawa i obowjonzki !!! Czy ty CIULU,jedyn ze drugim robisz we robocie co kcesz ? Niy. BRAVO POLICJA,brawo Policja ! POWINNI WOS WY-JE-BAĆ.

      zwiń

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      a ja mam teorię...

      asd (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

      To był prawdziwy praworządny obywatel dziennikarz i dokonał ujęcia obywatelskiego.

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      nie można tak oszukiwać

      asd (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

      To oszustwo, biedny kibolek się nie spodziewał podstępu, nie wolno tak oszukiwać kiboli, to nie sprawiedliwe, nie fair play, bzdecznik praw obywatelskich stwierdzi nieprawidłowości w podszywaniu...rozwiń całość

      To oszustwo, biedny kibolek się nie spodziewał podstępu, nie wolno tak oszukiwać kiboli, to nie sprawiedliwe, nie fair play, bzdecznik praw obywatelskich stwierdzi nieprawidłowości w podszywaniu się policji pod dziennikarzy, będą z tego postępowania i polecą głowy.zwiń

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Beksa

      Jan (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

      Przestań beczeć, jedyne co potraficie to narzekać. PS właśnie opublikowaliście wizerunek policjanta operacyjnego - to nie jest żadne narażanie?

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      CENZURA na niemieckim DZ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      olo (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 5 / 6

      Politrucy z DZ idźcie do KOMUNISTÓW z Brukseli się poskarżyć że POLICJA robi swoje. Za samo spalenie barw GKS Katowice na których były POLSKIE SYMBOLE powinni iść do pierdla. Ale wy jako...rozwiń całość

      Politrucy z DZ idźcie do KOMUNISTÓW z Brukseli się poskarżyć że POLICJA robi swoje. Za samo spalenie barw GKS Katowice na których były POLSKIE SYMBOLE powinni iść do pierdla. Ale wy jako komunistyczni kibole Ruchu ten wpis ocenzurujecie nie folksdojcze. Ja mam to gdzieś bo wiem że to przeczytacie komuszki i wyznawcy klubu SMRODA towarzysza Gorywody.zwiń

      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      Kibole rUCHU palili POLSKIE SYMBOLE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      Silesia-Polonia (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 8 / 7

      Za samo spalenie polskiego godła i barw POLICJA powinna ich zrównać z ziemią ale kibice ruchu to KONFIDENCI więc nic im nie zrobią.


      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      J**** polske

      # (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

      Konfidencie


      Autor komentarza nie dodał zdjęcia
      pasożycie

      mario (gość)

      Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

      gęba w kubeł

      Najnowsze wiadomości

      Zobacz więcej

      Najczęściej czytane

      DZ poleca

      Wideo

      Gry On Line - Zagraj Reklama