Ważne
  Adam Bielan: Politykom opozycji puściły wszelkie hamulce. Są...

  Adam Bielan: Politykom opozycji puściły wszelkie hamulce. Są gotowi podpalić Polskę

  Dorota Kowalska

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Bielan: Opozycja ukradła święta pracownikom Sejmu: chociażby strażnikom

  Bielan: Opozycja ukradła święta pracownikom Sejmu: chociażby strażnikom ©Bartek Syta

  Dla mnie takim przykrym momentem było straszenie ze strony Donalda Tuska. Warto się zastanowić, czyje interesy reprezentuje i jaką politykę realizuje pan Tusk- mówi Adam Bielan, senator Prawa i Sprawiedliwości.
  Bielan: Opozycja ukradła święta pracownikom Sejmu: chociażby strażnikom

  Bielan: Opozycja ukradła święta pracownikom Sejmu: chociażby strażnikom ©Bartek Syta

  Myśli Pan, że to koniec kryzysu parlamentarnego, największego od wielu, wielu lat?
  To pytanie do przedstawicieli opozycji, bo to oni niestety ten kryzys wywołali, uciekając się do metod dotąd w parlamencie III RP nieznanych. Funkcjonowali w Sejmie przedstawiciele partii uważanych niegdyś za zagrożenie dla polskiej demokracji, jak Samoobrona czy LPR, i nigdy się nie zdarzyło, by posłowie okupowali fotel marszałka Sejmu, uniemożliwiając mu prowadzenie obrad. To kuriozum na skalę światową.

  Marszałek Kuchciński chyba też się do tej sytuacji przyczynił, nie uważa Pan?
  Marszałek ma prawo wykluczyć posła zakłócającego przebieg obrad. Protestujący posłowie opozycji natomiast dopuścili się złamania nie tylko regulamin Sejmu, ale też Kodeksu karnego, czym narazili się na bardzo poważne konsekwencje. Rozumiem, że czasami opozycja, pod wpływem emocji, ucieka się do obstrukcji obrad - w Senacie to się zdarza nagminnie: senatorowie Platformy bardzo często zasypują nas wnioskami formalnymi, żeby przedłużyć obrady, albo łamią kworum podczas głosowania, ale to są działania dopuszczalne w demokracji parlamentarnej. Natomiast absolutnie niedopuszczalne jest torpedowanie prowadzenia obrad, ponieważ jeśli przyznamy, że sercem demokracji parlamentarnej jest parlament, to uniemożliwienie pracy Sejmu oznacza zawał dla tejże demokracji. Paradoks polega na tym, że posłowie, którzy sięgnęli po tak niedemokratyczne metody, to posłowie, którzy pod sztandarami rzekomo zagrożonej demokracji maszerują ulicami Warszawy.

  OPOZYCJI NIE CHODZI O DOBRO KRAJU


  A gdzie był w ostatnie dni marszałek Kuchciński, bo…
  Mogę powiedzieć, gdzie nie był: nie był w Portugalii ani na nartach w Austrii. Był w Polsce i był przede wszystkim w Sejmie. Poza oczywiście świętami Bożego Narodzenia i przerwą sylwestrową.

  Mówię o tym, że sytuacja wyglądała dziwacznie, bo to marszałek Senatu organizował spotkania, konferencje prasowe, biegał, a marszałek Kuchciński - druga osoba w państwie, najważniejsza w Sejmie, zdaniem opozycji osoba odpowiedzialna za kryzys parlamentarny - zniknął.
  Marszałek Kuchciński występował w mediach: w TVP Info i radiowej Trójce. Starał się przygotować logistycznie do różnych wariantów działań opozycji. Zwoływał regularnie już podczas posiedzeń Sejmu posiedzenia Konwentu Seniorów i Prezydium Sejmu. Trudno oczekiwać od marszałka Sejmu, żeby poza terminem posiedzeń plenarnych, szczególnie w okresie świąt Bożego Narodzenia, które dla zdecydowanej części Polaków, choć najwyraźniej nie dla radykalnej opozycji, nad czym ubolewam, są świętami niesłychanie ważnymi - siedział w Sejmie. W polskiej tradycji niezależnie od religijności przestrzegało się do tej pory zasady, że w święta Bożego Narodzenia nie eskaluje się żadnych konfliktów, a w miarę możliwości nawet wygasza. Jak zauważył arcybiskup Hoser w jednym ze swoich wywiadów, nawet w czasach stalinowskich reżim komunistyczny szanował okres świąt Bożego Narodzenia. Zatem, niestety, doczekaliśmy się takiego parlamentu, w którym spora część opozycji nie jest w stanie uszanować tego dla większości Polaków świętego i rodzinnego okresu.

  Ale przecież Pan świąt Bożego Narodzenia na sali plenarnej nie spędził, opozycja zepsuła sobie święta, nie Panu. Więc czemu Pan tak nad tym ubolewa?
  Opozycja ukradła święta pracownikom Sejmu, chociażby strażnikom, i powinna się z tego wyspowiadać politycznie i zadośćuczynić, a po drugie - w oczywisty sposób politycy opozycji starali się przekonać Polaków, że dzieje się coś złego. Zafundowali Polakom w świątecznym okresie wyimaginowany kryzys. Zresztą opinię taką wyrażali także hierarchowie Kościoła katolickiego, dotychczas niezwykle powściągliwi w ocenach działań Platformy Obywatelskiej. Partia ta z premedytacją i w sposób niezwykle cyniczny wykorzystała święta do celów politycznej batalii.

  Wie Pan, a mnie się wydaje, że Polacy mają już dość tego, co dzieje się w polskim parlamencie, i winią za to tak opozycję, jak partię rządzącą. A podczas świąt po prostu świętowali, niekoniecznie omawiając przy stole wigilijnym ostatnie wypowiedzi prezesa Kaczyńskiego, przewodniczącego Schetyny czy przewodniczącego Petru.
  Ogromna część mediów była, choć może nie powinna, podczas świąt pełna informacji na temat tego, co się dzieje na sali posiedzeń. Owszem, Polacy specjalnie się tym nie przejęli, co pokazują ostatnie badania opinii publicznej czy bardzo skromne demonstracje pod Sejmem - kilkaset osób w 40-milionowym kraju to niewiele. Niemniej jednak, mówię o intencjach polityków, a nie o tym, czy przyniosły one jakiś skutek, ci politycy siedzieli na sali plenarnej po to, żeby zwrócić na siebie uwagę. Zresztą robili to czasem w sposób komiczny, to była tragifarsa - te wszystkie śpiewy na sali sejmowej, recytowanie wierszy. Może gdyby chociaż urządzili koncert kolęd, to część opinii publicznej zwróciłaby na nich uwagę.

  OPOZYCJA NIECH NAUCZY SIĘ WRESZCIE CIERPLIWOŚCI


  Wie Pan, Joanna Mucha, z którą rozmawiałam, twierdzi, że jedna z posłanek PiS notorycznie śpiewa na sali plenarnej, również podczas obrad Sejmu, więc wychodzi na to, że to całkiem normalne zachowanie w polskim parlamencie.
  Nie znam posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy zamieszczaliby na Facebooku piosenki, które śpiewają z mównicy sejmowej, a pani posłanka Mucha tak niestety zrobiła.

  Ale Pana koleżanka z Prawa i Sprawiedliwości śpiewa podczas obrad Sejmu, posłanka Mucha śpiewała podczas przerwy, to nie wiem, co lepsze.
  Joanna Mucha śpiewała w czasie, kiedy Sejm powinien być zamknięty, a posłowie przebywać poza gmachem. Myślę, że spora część mediów, również pani przez swoje pytania, bagatelizuje złamanie prawa, również prawa karnego, którego dopuścili się parlamentarzyści. Nie było w historii wolnej Polski takiego zachowania posłów, powtarzam, wliczając w to zachowanie przedstawicieli Samoobrony. Andrzej Lepper, który wszedł do Sejmu, zapowiadając, że to koniec z Wersalem, zachowywał się jak w Wersalu w porównaniu z tym, co robili przez ostatnie trzy i pół tygodnia parlamentarzyści Platformy i Nowoczesnej.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (13)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie trzeba nam drugiego tyrana i despoty...

   karlus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Był taki jeden Żmudzin, który nazywał się Piłsudski. Kazał zamykać bez wyroków, sądów i prawnych podstaw, przeciwników politycznych oraz takich zaprzańców - jak ci z PiS - do Berezy Kartuskiej, na...rozwiń całość

   Był taki jeden Żmudzin, który nazywał się Piłsudski. Kazał zamykać bez wyroków, sądów i prawnych podstaw, przeciwników politycznych oraz takich zaprzańców - jak ci z PiS - do Berezy Kartuskiej, na Pawiak i do Antokolu.
   A tam ich bito, katowano i odbierano im życie!

   Drugim takim przypadkiem klinicznym był gen. Sikorski, który swoich przeciwników politycznych zamykał w bandycki sposób na tzw. "Wyspie Węży"!

   Panie Bielan! To bandyta Piłsudski powiedział: " Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat! " Chce Pan go naśladować?
   Czy wmawia Pan to tzw. opozycji?

   Dla wszystkich, którzy są zainteresowani jak wyglądała w czasie II RP walka i mordowanie opozycji polecam stronę IPN-u, źródła niezależne i archiwalia, takie jak np. to:
   http://www.historia.uwazamrze.pl/artykul/873044

   Panie Bielan! Kończ Waść - droga na Zaleszczyki już odśnieżona, a potem o wpół do trzeciej skręci Pan w Prawo i... prosto do San Escobar!!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Politycy opozycji totalnej na barykadzie ulicznej .

   Kibic (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Petru i Nwoczesna i KOD ( Komitet Oszustow Demokracji) nawołuje na ulicy do obalenia rzadu , to moze powinni oni wywlec swoje tłuste od forsy dupska na ulice i zrezygnowac z funkcji posla i...rozwiń całość

   Petru i Nwoczesna i KOD ( Komitet Oszustow Demokracji) nawołuje na ulicy do obalenia rzadu , to moze powinni oni wywlec swoje tłuste od forsy dupska na ulice i zrezygnowac z funkcji posla i uprawiac kryteria uliczne . Najlepiej zlikwidowac Sejm i Senat i naparzac sie na ulicy i kto silniejszy ten wygrywa i rządzi.Zwolenicy Petru, czy wiecie czyje interesy on reprezentuja ? Petru to paria lobbujaca za bankami, korporacjami i biznesem zachodnim , całkowicie antypracownicza , anty zwiazkowa. Ponadto, sa pro imigracyjni i anty koscielni oraz nie chca wojsk USA w Polsce( podobnie KOD) ,czyli krypto pacyfisci co cieszy Putnia . Petru i spolka to stary brand i ideologia Pana szkodnika Balcerowicza dla ktorego pracownik, jego prawa i związki zawodowe to zakła.Czyli chodzi o okradanie Polaków aby byli wiecznie biedni i pracowali do upadłego najlepiej na miskę zupy. Opozycja totalna podpali Polskę bo to słuzy ich zachodnim mocodawcom ktorzy chca szarpac kase z Polski jak z koloni.Petru nie jest przyjmowany przez Junckera jako wybitna osoba tylko jako pozyteczny szkodnik i zdrajca Polaków co zachodniemu biznesowi przyniesi zyski. Petru zawsze glosuje przeciw prawom pracowniczym np. placa mnimalna i za korporacjami np. CETA . zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Boże,jacy ludzie są niscy.

   pszczyniok (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   CZESŁAW NIEMEN

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   SPIN doktor w akcji medialnej

   Krasi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 2

   Jak to powiedział klasyk - i nikt mnie nie przekona że białe jest białe a czarne czarne


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   SPIN??? Czy ... SPLEEN???

   say69mat (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Wyobraź sobie zadanie, kreatywnie wykorzystać spleen ... Prezesa

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jeżeli politycy są gotowi podpalić Polskę, to ja przepraszam...

   Czy oni wówczas są w ogóle politykami? Nie, oni nimi nie są, bo są całkiem czymś innym! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 11

   Jak z Timesem, wówczas adekwatnie i na bieżąco, skróty z sieci:
   Jarosław Kaczyński... komentując wypowiedzi Donalda Tuska, w których ten sugerował, że Polska może mieć problemy
   z powodu...rozwiń całość

   Jak z Timesem, wówczas adekwatnie i na bieżąco, skróty z sieci:
   Jarosław Kaczyński... komentując wypowiedzi Donalda Tuska, w których ten sugerował, że Polska może mieć problemy
   z powodu zamieszania wokół głosowania nad ustawą budżetową.(...) To jest nadużycie. Mówię tutaj o Donaldzie Tusku
   Dalece przekracza swoją rolę szefa RE. Działa przeciwko interesowi Polski - nie po raz pierwszy. To jest człowiek, nad
   którego przyszłością należy się zastanowić. Czy człowiek, który działa przeciw polski interesom, powinien uczestniczyć
   w życiu publicznym naszej ojczyzny… Bo z tą ojczyzną w wypadku Donalda Tuska jest jakiś kłopot. (...)

   Jarosław Kaczyński... pytany o kary dla posłów okupujących mównicę, odparł: (...) Najlepsze rozwiązanie tych spraw to
   umowa między partiami, solenna i znana opinii publicznej, że wracamy do pracy i powtórki nie będzie. Wtedy mogłaby
   takiej umowie towarzyszyć jakaś amnestia. Ale jeśli nie, to było to złamanie prawa. Krótko mówiąc, prawo musi być egzekwowane. Musimy przyjąć zasadę, bo ciągle wielu polityków jej nie uznaje, że wszyscy są równi wobec prawa.
   Nie ma równych i równiejszych. Nie ma strony życia publicznego, która ma mniej praw i tej, która ma więcej. (...)

   Jarosław Kaczyński... oceniał skutki sporu sejmowego. (...) Jestem głęboko przekonany, że mieliśmy do czynienia nie z elementem przypadkowym, jakimiś wydarzeniami, do których doprowadził przypadek. Pracownicy aparat państwowego odmówili posłuszeństwa władzy - to wzywanie do rebelii, do puczu. Później chodziło o zablokowanie możliwości budżetu Każdy może mieć w głowie inną interpretację, moja jest taka. (...) Całość w sieci!

   PS. Dlaczego dziennikarze zwią typowy pucz jakimś „kryzysem parlamentarnym”? I kiedy żadnego kryzysu nie ma!
   Jednak po stronie opozycji jest typowa rozpacz, że ta już nigdy nie powróci do władzy, a na uwadze samodzielnej.
   Opozycja N-PO jest ponad rok w Sejmie! Jednak z jej strony nie ma żadnego projektu ustawy, natomiast są przez 24h
   tylko jęki i rozpacz, że zniknęło jej eldorado. Niech zatem się cieszą, że są w opozycji i do której się totalnie nie nadają!
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kaczy idiota

   Warszawiak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 9

   Kaczy bielanie , to wy robicie pośmiewisko z NASZEGO KRAJU, wy macie służy , a nie narzucac kacze metody dla ubogich w umyśle..Jesteście małe nienawistne mendy niszczące wszystko co lepsze od was.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do „Warszawiak”. Osoby wprost warszawskie doskonale wiedzą, jak i słusznie przewidują:

   korzyści na najbliższe ćwierćwiecze rozdawać będzie wystrzałowy PiS (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

   Natomiast osoby wprost pozawarszawskie niech zaakceptują, że organ N-PO-PSL jest bez szans na znaczące
   zwycięstwo. Zwycięzcami kolejnych wyborów 2019 roku pozostanie bezapelacyjnie PiS, Kukiz15...rozwiń całość

   Natomiast osoby wprost pozawarszawskie niech zaakceptują, że organ N-PO-PSL jest bez szans na znaczące
   zwycięstwo. Zwycięzcami kolejnych wyborów 2019 roku pozostanie bezapelacyjnie PiS, Kukiz15 obejmie dobre
   II-miejsce, a SLD zajmie znośne III-miejsce i być może ex aquo z PO. N-Unia Wolności dzisiaj jest w widełkach
   4,99-5,01%. I niestety, N-UW nic sama więcej nie pozyska. Jeśli przemieni się w spółkę z PO, wtedy te 7,99%.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polska nie jest własnością klasy politycznej

   say69mat (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9

   @pthet.pl:
   Adam Bielan: Politykom opozycji puściły wszelkie hamulce. Są gotowi podpalić Polskę

   say69mat:
   Po pierwsze, Polska jako terytorium i wspólnota narodowa nie jest własnością lub też...rozwiń całość

   @pthet.pl:
   Adam Bielan: Politykom opozycji puściły wszelkie hamulce. Są gotowi podpalić Polskę

   say69mat:
   Po pierwsze, Polska jako terytorium i wspólnota narodowa nie jest własnością lub też zakładnikiem stanów emocjonalnych tzw. klasy politycznej. To politycy pełnią służebną rolę wobec podmiotu jakim jest nasza Ojczyzna. Po drugiej, skoro rzeczeni politycy nie są w stanie radzić sobie z emocjami w przestrzeni społecznej. Przekładając refleksją nad emocjami nad dobro wspólnoty. To cóż, w przypadkach ekstremalnych pozostaje pomoc medyczna lub duchowa. Zawsze obywatele mogą zgłosić problem do najbliższej jednostki ratownictwa medycznego lub ... duchowego.

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to wywiad czy dyskusja polemiczna

   katowiczanin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 6

   Odnoszę wrażenie że dziennikarka z Polski Times zupełnie zatraciła się w tym "wywiadzie". To nie jest wywiad ale polemika i dyskusja polityczna. Pani pomyliła się z powołaniem. Powinna zostać...rozwiń całość

   Odnoszę wrażenie że dziennikarka z Polski Times zupełnie zatraciła się w tym "wywiadzie". To nie jest wywiad ale polemika i dyskusja polityczna. Pani pomyliła się z powołaniem. Powinna zostać członkiem opozycji. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tendencyjna komentatorka

   botus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 5

   Niestety Pani Komentatorka zupełnie nie rozumie na czym polega dziennikarstwo. Staje po stronie opozycji i zachowuje sie w agresywny sposób. Żenada, są tu wywiady choćby Pana Kozińskiego, ale to...rozwiń całość

   Niestety Pani Komentatorka zupełnie nie rozumie na czym polega dziennikarstwo. Staje po stronie opozycji i zachowuje sie w agresywny sposób. Żenada, są tu wywiady choćby Pana Kozińskiego, ale to różnica dwóch albo może i trzech klas. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   UWAGA PO N i KOD organizujemy szkolenia dla wszystkich chetnych

   jak posmarowac sie keczupem i polozyc na ulicy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 9

   Szkolenia poprowadzi pan Diduszko oraz znani i lubiani aktorzy oraz słynni reżyserzy

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama