Pekao S.A. Puchar Polski – Legia triumfuje po raz pierwszy od 1970 roku!

Materiał promocyjny Banku Pekao S.A.
Legia Warszawa odniosła tryumf w turnieju finałowym Pekao S.A. Pucharu Polski w Arenie Sosnowiec pokonując Arged BM Stal Ostrów 94:71. Na zwycięstwo w tych rozgrywkach stołeczna drużyna czekała ponad pół wieku – a dokładnie 54 lata. To drugi Puchar Polski w dorobku legionistów. Przeczytaj, jakie emocje towarzyszyły drużynom i kibicom oglądającym to spotkanie.

Pekao S.A. Puchar Polski – wielkie emocje w Arenie Sosnowiec

Formuła turniejowa, w której rozgrywany jest Pekao S.A. Puchar Polski może obfitować w niespodziewane scenariusze. Czy tak można powiedzieć o obecności stołecznej drużyny w finale tej imprezy? Z pewnością można powiedzieć, że mało kto przed turniejem na legionistów stawiał.

Przypomnijmy bowiem sytuację drużyny z początku lutego, kiedy z racji na wyniki ligowe będące poniżej oczekiwań, Legia zdecydowała się na zmianę na stanowisku trenera. Wojciecha Kamińskiego tymczasowo zastąpił jego dotychczasowy asystent - Marek Popiołek.

Przed finałem oczekiwania były wysokie - w półfinałach drużyna ze stolicy pokonała obrońcę trofeum Trefla, a ostrowianie lidera ligi Anwil.

Niezwykła walka o zwycięstwo

Finałowy mecz Pekao S.A. Pucharu Polski w koszykówce - w którym spotkały się drużyny Legii Warszawa i Arged BM Stali Ostrów Wielkopolski – nie zabrakło ogromnych emocji i zwrotów akcji.

Początek spotkania obfitował w napięcie, obie drużyny starały się kontrolować tempo spotkania. David Brembly z Ostrowa Wlkp. imponował swoją grą, a po zagraniu Nemanji Djurisicia mogliśmy zaobserwować pierwsze zdobycze punktowe na korzyść Ostrowian.

Jednakże, Aric Holman nie zamierzał pozostawić tego bez reakcji, doprowadzając do kolejnych remisów. Djurisić nie ustępował, zdobywając punkty, i po pierwszej kwarcie mieliśmy wynik 18:20.

W drugiej kwarcie Loren Jackson z Legii Warszawa starał się odwrócić losy spotkania, ale Ostrowianie utrzymywali niewielką przewagę. Djurisić nadal dawał znać o sobie, jednak akcja 2+1 Christiana Vitala po chwili wyprowadziła Legię na prowadzenie.

Rodney Chatman, dzięki rzutom wolnym, ustalił wynik po pierwszej połowie na 40:41, co zwiastowało niezwykle zaciętą drugą połowę.

Trzecia kwarta przyniosła kolejne emocje, gdy Holman i Vital doprowadzili do remisu. Jednak po rzutach Brembly'ego i Kolendy, Arged BM Stal objęła prowadzenie. Michał Kolenda kolejnymi trafieniami zdecydowanie zwiększał przewagę swojego zespołu. Dariusz Wyka ustanowił wynik na 65:55 po 30 minutach gry.

W ostatniej odsłonie spotkania Loren Jackson zdobywał punkty, zapewniając Legii imponującą przewagę 18 punktów. Legia Warszawa już do końca kontrolowała sytuację na parkiecie, nie dając szans Ostrowianom - ostatecznie wygrywając cały mecz 94:71. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Holman.

Warszawiacy tym samym zapewnili sobie grę o krajowy superpuchar oraz otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 100 tys. złotych.

Pierwszy tryumf Legii od 1970

Legia Warszawa na tryumf w Pucharze Polski czekała aż 54 lata. To drugi tytuł, jaki wywalczyli sobie koszykarze ze stolicy. Ostatnim finałem, w którym legioniści wystąpili - był ten z 1981 roku. Ponadto Legia ma na swoim koncie siedmiokrotne koszykarskie mistrzostwo Polski.

Finał Pekao S.A. Pucharu Polski: Legia Warszawa – Stal Ostrów Wielkopolski 94:71 (18:20, 22:21, 25:14, 29:16)

Legia: Jackson 24 pkt. 2 zb. 4 as., Holman 23 pkt. 8 zb. 1 as., Vital 17 pkt. 6 zb. 2 as., Kolenda 15 pkt. 2 zb. 4 as. 3 str., Ponitka 5 pkt. 3 zb. 1 as., Sobin 4 pkt. 9 zb., Cowels 4 pkt. 1 zb. 3 as., Wyka 2 pkt. 1 zb., Kulka 0 pkt., Linowski-, Wieluński-

Stal: Durisić 24 pkt. 7 zb. 1 as., Silins 13 pkt. 5 zb. 1 as., Brembly 11 pkt. 2 zb. 1 as., Beliauskas 10 pkt. 3 zb. 5 as. 4 str., Chyliński 7 pkt. 2 zb. 2 as., Chatman 3 pkt. 1 zb. 3 str., Mikalauskas 2 pkt. 3 zb. 3 as. 3 str., Sulima 1 pkt. 6 zb. 1 as., Sewioł 0 pkt., Załucki-

Materiał oryginalny: Pekao S.A. Puchar Polski – Legia triumfuje po raz pierwszy od 1970 roku! - Sportowy24