Pewne zwycięstwo Ruchu Chorzów w upalnej Macedonii

KRK
Arkadiusz Gola
Po mocnym początku i dwóch bramkach w pierwszym kwadransie, oraz trafieniu na dobicie rywala w wykonaniu niezawodnego Arka Piecha w drugiej, Ruch Chorzów pokonał Metalurg Skopje w rewanżu II rundy eliminacji Ligi Europy i awansował do kolejnej rundy.

ŚLEDŹ RELACJĘ NA ŻYWO OD GODZ. 17:00 W PORTALU EKSTRAKLASA.NET

Po wczorajszym wyczynie Śląska Wrocław, który przegrał rewanżowe spotkanie z innym zespołem z Bałkanów i awansował tylko dzięki zaliczce z pierwszego meczu, niczego nie można było być pewnym. Zwłaszcza, że spotkanie Ruchu z Metalurgiem było rozgrywane w ponad 30-stopniowym upale.

Piłkarze Niebieskich nie zamierzali jednak grać w piłkarskie szachy i bronić zaliczki z pierwszego meczu i od razu zaatakowali. Przyniosło to bardzo szybki efekt, bo już w 9. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marka Zieńczuka do bramki trafił Łukasz Janoszka. Macedończycy nie otrząsnęli się jeszcze po tym ciosie, a już przegrywali 0:2. Tym razem do siatki trafił Gabor Straka.

W drugiej połowie przewagę uzyskali piłkarze Metalurga, ale to Ruch zadał decydujące uderzenie. Janoszka wypuścił na czystą pozycję Arka Piecha, który nie zmarnował okazji sam na sam z bramkarzem.

W końcówce meczu czerwoną kartką za uderzenie Piecha został ukarany doświadczony serbski obrońca gospodarzy Goran Dragovic.

Rewanżowy mecz odbył się w mieście Kumanovo, ponieważ stadion w Skopje jest zarezerwowany dla grającego w eliminacjach Ligi Mistrzów Vardaru. W kolejnej rundzie Ligi europejskiej Ruch zagra z Viktorią Pilzno z Czech.