Piast Gliwice - Cracovia ZDJĘCIA, WYNIK, RELACJA Szalony mecz dla „Pasów”. Pelle van Amersfoort katem drużyny Waldemara Fornalika

27.09.2021 Piast Gliwice - Cracovia 2:4.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
27.09.2021 Piast Gliwice - Cracovia 2:4. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Arkadiusz Gola
W poniedziałek 27.09.2021 r. w meczu kończącym 9. kolejkę PKO Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał z Cracovią 2:4 (1:2). Trzy bramki dla gości zdobył Pelle van Amersfoort. Zobacz ZDJĘCIA ze spotkania przy Okrzei.

Piast przystąpił do meczu z „Pasami” po dwóch ligowych porażkach. Gliwiczanie chcieli wrócić na zwycięską ścieżkę, tym bardziej, że zagrali z rywalem, z którym nie przegrali dziewięciu kolejnych spotkań. Cracovia przyjechała do Gliwic z serią czterech meczów bez porażki.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Piast - Cracovia, 27.09.2021 r.

Kądzior zdobył pierwszą bramkę w Piaście, ale Cracovia prowadziła do przerwy

Piast ciągle musi sobie radzić bez dwóch podstawowych obrońców Jakuba Czerwińskiego i Jakuba Holubka (problemy zdrowotne). Ligowy debiut zaliczył w gliwickich barwach w poniedziałek zaliczył Grek Alaxandros Katranis.

Gliwiczanie zaatakowali od początku i w 10. minucie cieszyli się gola. Piłka po podaniu Alberto Torila i po rykoszecie trafiła w pole karne do Damiana Kądziora, który pokonał Lukasa Hrosso. Kądzior w ten sposób zdobył pierwszą bramkę w Piaście.

Cracovia szybko odpowiedziała. Michal Siplak podał piłkę z rzutu wolnego, a Cornel Rapa głową posłał ją w „długi” róg bramki. Goście również po rzucie wolnym zadali drugi cios. Znów piłkę lewą nogą kopnął Siplak. Najwyżej wyskoczył do niej Pelle van Amersfoort i pokonał Frantiska Placha. Tym razem można mówić o błędzie środkowych obrońców Tomasa Huka i Ariela Mosóra, którzy nie upilnowali Holendra.

Wymiana ciosów w drugiej połowie

Na drugą połowę trener Waldemar Fornalik prowadził Tiago Alvesa, który zmienił Dominika Steczyka.

Cracovia szukała trzeciej bramki. W 50. minucie Plach obronił strzał Marcosa Alvareza. Mogło być gorzej, gdyby piłka trafiła do niepilnowanego Siplaka. Cztery minuty później gospodarze stracili kontuzjowanego Kristophera Vidę.

Gliwiczanie stracili też gola na 1:3. Plach odbił jeszcze piłkę nogą po strzale Karola Knapa, ale wobec precyzyjnej dobitki van Amersfoorta był bezradny. Dwie minuty później nadzieja wróciła do Piasta. Toril w powalczył w powietrzu, a rezerwowy Michael Ameyaw wepchnął piłkę z bliska do siatki i zdobył swego pierwszego gola w Ekstraklasie.

Cracovia znów odpowiedziała, przeprowadzając kontrę, którą płaskim strzałem w dalszy róg sfinalizował van Amersfoort kompletując hat-tricka.

Piast zaliczył trzecią porażkę z rzędu. Cracovia jest niepokonana od pięciu spotkań i wygrała z gliwicką drużyną na wyjeździe pierwszy raz od czerwca 2015 roku, kończąc serię 9. meczów bez zwycięstwa z Piastem.

Piast Gliwice - Cracovia 2:4 (1:2)

Bramki: 1:0 Damian Kądzior (10), 1:1 Cornel Rapa (19), 1:2 Pelle van Amersfoort (34), 1:3 Pelle van Amersfoort (58), 2:3 Michael Ameyaw (60), 2:4 Pelle van Amersfoort (71)

Piast: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Ariel Mosór, Tomas Huk, Alexandros Katranis - Damian Kądzior (89. Arkadiusz Pyrka), Patryk Sokołowski, Michał Chrapek (54. Patryk Lipski), Kristopher Vida (54. Michael Ameyaw) - Dominik Steczyk (46. Tiago Alves), Alberto Toril (75. Nikola Stojiljković).

Cracovia: Lukas Hrosso - Cornel Rapa, Jakub Jugas, Matej Rodin, Kamil Pestka - Sergiu Hanca (90+5. Jakub Myszor), Damir Sadiković (72. Sylwester Lusiusz), Karol Knap (72. Mathias Hebo Rasmussen), Pelle van Amersfoort, Michal Siplak (72. Kamil Ogorzały) - Marcos Alvarez (67. Florian Loshaj).