Ważne
  Internet bez granic

  Internet bez granic

  ARTYKUŁ INFORMACYJNY ORANGE

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Być może nazwa "Internet światłowodowy" brzmi trochę tajemniczo, jednak wszystko staje się jasne, gdy okazuje się być synonimem superszybkiego połączenia z siecią, dzięki któremu ściągnięcie filmu w jakości HD to kwestia 40 sekund. Jak go mieć? Wystarczy sprawdzić czy w naszej okolicy operatorzy np. Orange inwestują w jego rozwój.
  Połączenie z siecią nie jest dziś niczym nadzwyczajnym. W Internecie opłacamy rachunki, rozmawiamy ze znajomymi, przeglądamy pocztę i wiadomości. Często gramy i oglądamy telewizję. Chcemy robić to szybko i sprawnie, bez czekania na ładowanie się kolejnych stron czy rezygnowanie z obejrzenia filmu, bo ściągnięcie go z sieci zajmuje kilkadziesiąt minut, a czasami nawet godzin.Coraz więcej urządzeń mamy on-line i najczęściej jest tak, że wszyscy domownicy chcą z niego korzystać w tym samym czasie.

  Tradycyjne połączenie staje się coraz częściej niewystarczające. Filmy, pobierane w ramach VOD stają się coraz większe – to już nie tylko jakość HD, lecz ultra HD, a w bliskiej przyszłości także 4K. Gry komputerowe, także przeniosły się do internetu i wymagają szybszego transferu danych. Światłowody mają jeszcze jedną zaletę – możliwość podwyższania prędkości w przyszłości, w oparciu o obecnie zbudowaną infrastrukturę.

  To obecnie najszybszy rodzaj Internetu dostępny na rynku. Dla osoby, która z niego korzysta, ściągnięcie jednej piosenki w formacie mp3 to kwestia ułamka sekundy, a pobranie filmu 1,5GB w jakości HD wiążę się z odczekaniem 40 sekund. Wszystko to dzięki prędkości transferu danych, jaką zapewniają światłowody Orange Polska – nawet do 600 Mb/s. I to wszystko niezależnie od tego, czy z tej samej sieci korzystają w tym samy czasie inne osoby - prędkość transferu pozostaje bardzo wysoka.

  Superszybkiego przesyłania informacji nie zakłócają również negatywne warunki atmosferyczne Światłowód to dobre rozwiązanie także dla publikujących w sieci.. Jeśli chcemy zamieszczać nasze filmy, zdjęcia w sieci, dzięki internetowi światłowodowemu zrobimy to dużo szybciej, gdyż prędkość wysyłania danych to nawet 60 Mb/s.

  Zastosowana przez Orange technologia FTTH (Fiber to the Home), czyli światłowód do domu, jest w naszym kraju obiecującym i nowatorskim rozwiązaniem. Mogą go zamówić mieszkańcy 16miast. W tym roku jego zasięg będzie rozszerzony o kolejne . Rocznie Orange chce podłączać do światłowodu nawet milion gospodarstw domowych, tak aby na koniec 2018 r. było on dostępny dla nawet 3,5 mln. polskich rodzin.

  Czy Internet światłowodowy jest w naszej okolicy możemy sprawdzić na stronie internetowej orange.pl.Wystarczy wpisać swój adres zamieszkania,otrzymamy informację czy jesteśmy w zasięgu.

  Superszybki internet Orange możemy połączyć w pakiet z telewizją lub usługami mobilnymi np. telefonem komórkowym Orange dzięki którym możemy mieć nie tylko Internet, i wysokiej jakości telewizję, w bardzo konkurencyjnej cenie ale również zniżki w opłatach za usług sieci komórkowej Orange.

  Montaż światłowodu w mieszkaniu nie trwa długo i nie wymaga wykonania dużych prac remontowych. Światłowód zostanie zamontowany w niewidoczny sposób np. za listwami przypodłogowymi, framugami, czy pod sufitem. Technicy najpierw podłączają niezbędny sprzęt - router, modem a następnie uruchomiają usługi na naszych laptopach, tabletach itp. Dla nas pozostanie tylko superszybkie surfowanie w Internecie.

  Transfer z szybkością 600 MB/s to nie jest ostatnie słowo technologii światłowodowej, w przyszłości możemy się spodziewać jeszcze większych prędkości i jeszcze większych przepustowości łącz. Dlatego zamawiając tę usługę inwestujemy w przyszłość.

  Dzielnice i osiedla z zasięgiem FTTH w województwie śląskim:
  Katowice: Brynów - Osiedle Zgrzebnioka, Dąb, Giszowiec, Koszutka, Ligota – Panewniki, Osiedle Paderewskiego – Muchowiec, Osiedle Tysiąclecia, Piotrowice – Ochojec, Wełnowiec – Józefowiec, Załęska Hałda – Brynów, Załęże, Zawodzie
  Mysłowice: Bończyk – Tuwima, Brzęczkowice i Słupna, Janów – Ćmok, Mysłowice Centrum, Piasek, Stare Miasto, Wesoła
  Sosnowiec: Bór, Dańdowka, Jęzor, Klimontów, Niwka, Pogoń, Stary Sosnowiec, Środmieście, Środula, Zagórze

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   światło

   piki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Czekam az u nas w Sferii będzie światłowód. Ostatnio bardzo się rozwinęli na cała Polskę, to podejrzewam ze będą gonić, a to polska firma więc nie chcę rezygnować.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama