Ważne
  Niezawodne światłowody

  Niezawodne światłowody

  Materiał Partnera Zewnętrznego

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Siedzisz wygodnie na kanapie, śmigasz w sieci, chcesz bez problemu obejrzeć transmisję z koncertu. Musisz w kilkadziesiąt sekund pobrać kilkaset zdjęć z wakacji czy ściągnąć ulubiony serial w jakości HD. Dodatkowo dziecko gra online. Potrzebujesz do tego naprawdę szybkiego i stabilnego internetu.
  Niezawodne światłowody
  Przeciętny internauta, nie musi się zastanawiać nad tym, z jakiej technologii korzysta. Chce po prostu technologicznych udogodnień. Chce Internetu coraz szybszego, marzy mu się taki z przesyłem 300 czy 600 Mb/s . Nierealne? Już nie.

  Największy operator telekomunikacyjny w Polsce, Orange, prowadzi właśnie rozbudowę sieci światłowodowej na ogromną skalę. Obecnie w jej zasięgu jest już milion polskich gospodarstw domowych, w 26 miastach, także w Katowicach, Mysłowicach, Sosnowcu, Częstochowie i Bielsku-Białej. Jeszcze w tym roku rozpoczną się inwestycje w 33 kolejnych.

  Zjednoczone Emiraty Arabskie, Japonia czy bliższe nam Litwa, Łotwa, Norwegia, Dania, Szwecja, są bardzo bliskie powszechnego dostępu do takich prędkości. Dzięki inwestycjom w światłowodowe sieci możemy dołączyć do tych krajów.

  Światłowody są niezawodne. Wyjątkowo duże prędkości transmisji danych i brak zakłóceń dają komfort korzystania z Internetu. To ważne, bo w naszych domach przybywa urządzeń, które podłączamy do sieci. To już nie tylko komputery, smartfony czy telewizory. To również lodówki i inny sprzęt potrzebujący do pracy szybkiego łącza. Nasze domy coraz częściej zmieniają się w Smart Home. I jak tu nie kochać światłowodu!

  Spośród technologii dostarczania Internetu przyszłość należy właśnie do światłowodu doprowadzonego bezpośrednio do domu. Dlaczego? Bo tylko ta technologia zapewnia największą szybkość przesyłu danych i co niezwykle ważne nie ma ograniczeń i limitów. Potencjał światłowodu jest przeogromny i czeka dopiero na rozwinięcie.

  Koszty inwestycji są spore, ale to na szczęście nie jest problem użytkownika Internetu. Każdy powszechny sposób dostępu do Internetu wymagał ogromnych nakładów. Tak było, gdy kładziono tradycyjne kable miedziane czy stawiano maszty zapewniające dostęp mobilny.

  Z sieci internetowej korzysta już dwie trzecie Polaków. Statystyczny polski użytkownik spędza w Internecie z komputerem lub tabletem w ręku średnio cztery i pół godziny dziennie. Dzięki niemu obcujemy z kulturą, mamy dostęp do multimedialnej rozrywki, nowych narzędzi pracy oraz nauki.

  Czy możesz już korzystać z internetu światłowodowego Orange? Sprawdź wpisując swoje dane pod adresem www.orange.pl/swiatlowod

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   99% Polaków nie ma do tego dostępu.

   gliwiczanin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   Po co piszą o czymś co jest dostepne tylko w najwiekszych miastach i tylko w centrum.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pis

   pis (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   mylisz się, nie tylko w miastach.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama