Pracownik sezonowy pilnie poszukiwany. Praca na wakacje, za...

  Pracownik sezonowy pilnie poszukiwany. Praca na wakacje, za ile i gdzie?

  KD

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Praca sezonowa

  Praca sezonowa ©Tomasz Hołod / Polska Press

  "Poszukujemy pozytywnych i dobrze zorganizowanych pracowników do sezonowego punktu gastronomicznego w celu sprzedaży lodów włoskich i gofrów" - na dobre ruszyło poszukiwanie pracowników sezonowych. Potrzeba animatorów, kelnerek, barmanów, sprzedawców, ekspedientów, ogrodników czy nauczycieli gry na gitarze. Sprawdziliśmy ile można zarobić w poszczególnych branżach.
  Praca sezonowa

  Praca sezonowa ©Tomasz Hołod / Polska Press

  Osoby chętne, by dorobić w wakacje nie mają na co narzekać. Portale ogłoszeniowe już przepełnione są ofertami pracy. Jest w czym wybierać. Pracowników sezonowych poszukują, m.in. firmy eventowe, administracyjne, centra usług dla biznesu, przedsiębiorstwa prowadzące szeroko pojętą działalność handlową, usługową i dystrybucyjną, zajmujące się przetwórstwem warzyw i owoców, rolnicze, budowlane.

  "Poszukujemy pozytywnych i dobrze zorganizowanych pracowników do sezonowego punktu gastronomicznego na terenie Zalewu Sosina w Jaworznie w celu sprzedaży lodów włoskich i gofrów. Praca od maja do lipca tylko w weekendy, a od lipca do września od poniedziałku do niedzieli w systemie zmianowym. Oferujemy atrakcyjne zarobki, przeszkolenie" - to jedno z tysięcy ogłoszeń, jakie znaleźliśmy wpisując w wyszukiwarce hasło "praca sezonowa śląskie".

  Sprzedawcy lodów, gofrów czy innych wakacyjnych smakołyków poszukiwani są w niemal całym naszym regionie. Szczególnie w miastach turystycznych. Stawki za godzinę pracy wynoszą od 6 do 15 zł. Podobnie prezentują się zarobki dla kelnerów. W gastronomii najwięcej ofert dotyczy pracy wyłącznie w weekendy. Na sobotę i niedzielę często poszukiwana jest też pomoc kuchenna.

  Od 8 do 10 zł netto za godzinę dostanie sprzedawca truskawek, borówek czy czereśni. Takich pracowników potrzeba w Konopiskach, Blachowni czy Częstochowie. Potrzebni są też pracownicy do zbiorów owoców i warzyw.

  Także pracownicy call center poszukiwani są na wakacje, m.in. w Częstochowie, Sosnowcu, Katowicach, Bielsku Białej czy Gliwicach. Za godzinę pracy "spędzoną na słuchawkach" pracodawcy oferują im od 10 do 14 zł brutto. W większych miastach firmy zajmujące się handlem przez telefon poszukują do pracy studentów. Oferują średnio 10 zł brutto za godzinę pracy. By, mimo niskiej, stawki skusić młodych ludzi, oferują, np. kartę Multisport do wykorzystania bez ograniczeń.

  Na wyższe stawki mogą liczyć pracownicy sezonowi w branży budowlanej. Poszukiwani są, m.in. brukarze, murarze czy glazurnicy, ale najlepiej z doświadczeniem. W przypadku brukarzy stawki zazwyczaj liczone są od metra - 15 zł za metr i 4-5 za wyłożenie obrzeży.

  Arkadiusz Kaczor z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach, zaleca dokładnie sprawdzać sezonowe oferty pracy. - Jeśli nie chcemy dać się oszukać, najlepiej korzystajmy wyłącznie z usług sprawdzonych pośredników lub wybierajmy oferty "z polecenia" - podpowiada.

  Przed podpisaniem umowy warto sprawdzić czy polski pośrednik pracy jest wpisany do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia. Tego działającego legalnie znajdziemy na liście.

  *Niesamowite oświadczyny na dachu Spodka w Katowicach ZDJĘCIA
  *Takie wyposażenie samochodów naprawdę ułatwia życie
  *Słynna restauracja Kryształowa w Katowicach będzie zamknięta
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
  *Tak wyglądają nowe biurowce KTW przy rondzie w Katowicach
  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama