Ważne
  Rozlicz się z fiskusem przy okazji zakupów

  Rozlicz się z fiskusem przy okazji zakupów

  Patryk Drabek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Rozlicz się z fiskusem przy okazji zakupów
  Od wczoraj do niedzieli trwa specjalna akcja. Możesz rozliczyć się z fiskusem, robiąc zakupy w jednym z centrów handlowych
  Rozlicz się z fiskusem przy okazji zakupów
  Nieubłaganie zbliża się termin rozliczenia ze skarbówką, mamy na to czas do końca kwietnia. Pracownicy urzędów skarbowych nie czekają jednak bezczynnie na podatników i już teraz spotkamy ich w… centrach handlowych w największych polskich miastach. Pomogą nam wypełnić zeznanie podatkowe i wysłać je elektronicznie bezpośrednio do urzędu skarbowego.

  W ramach akcji organizowanej w ten weekend (11 - 13 marca) i skierowanej głównie do młodych osób, będziemy mogli wysłać swojego PIT-a podczas robienia zakupów.


  - Na wyznaczonych stanowiskach informacyjnych eksperci z urzędów skarbowych będą pełnili dyżury. Udzielą szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok oraz rozwieją wątpliwości związane z wypełnieniem zeznania podatkowego czy skorzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń - tłumaczy Michał Kasprzak, rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Katowicach.

  Co ważne dla osób, które wybiorą się w weekend do centrów handlowych, urzędnicy pomogą nam wprowadzić PIT-a do systemu e Deklaracje i wysłać go przez Internet do dowolnego urzędu skarbowego w Polsce. Osoby rozliczające się na miejscu otrzymają także urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania (UPO).

  - Każdy podatnik może skorzystać z darmowej pomocy urzędników. Wystarczy zabrać ze sobą rozliczenie PIT-11, jakie otrzymujemy od pracodawców lub inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach w 2015 roku - podkreśla Michał Kasprzak. - Jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o zabraniu ze sobą potwierdzenia wydatków, które chcemy odliczyć. Bardzo ważne jest też, aby mieć ze sobą ubiegłoroczne rozliczenie PIT (za 2014 rok) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2014 roku. Będzie to potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje - dodaje Michał Kasprzak.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama