Smutna historia Sznufi, która skończyła się szczęśliwie....

  Smutna historia Sznufi, która skończyła się szczęśliwie. Każdy Psiak zasługuje na drugą szansę!

  Materiał Partnera Zewnętrznego

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Smutna historia Sznufi, która skończyła się szczęśliwie. Każdy Psiak zasługuje na drugą szansę!
  1/10
  przejdź do galerii
  W całej Polsce mnóstwo bezdomnych zwierząt czeka na to, aby ich los się odmienił. Jedne szybko znajdują nowych właścicieli, inne wciąż na to czekają. Historia Sznufi pokazuje, że każdy z nich zasługuje na szczęście i miłość. Krakowska Fundacja Sarigato pomaga takim właśnie Psiakom.
  Sznufi to czarny kundelek średniej wielkości, który znudził się właścicielom i został przez nich porzucony. Nie wyróżnia się ona niczym szczególnym, nie rzuca w oczy jak rasowe psiaki, które trafiając do schroniska bardzo szybko znajdują dom. Sunia, ze względu na swój przeciętny wygląd, mogła spędzić resztę życia w schronisku, jak inne „zwykłe” czworonogi. Miała jednak sporo szczęścia - to przypadek sprawił, że w końcu została adoptowana przez panią Edytę. Jej nowi właściciele mieli przygarnąć innego Psiaka, jednak w ostatniej chwili okazało się, że znalazł już on dom, a im zaproponowano właśnie smutnego, „nijakiego” kundelka – Sznufi.

  Początkowa złość i rozczarowanie z powodu utraty wybranego Psiaka przerodziła się w miłość do przygarniętej Sznufi. Jej opiekunowie przyznają jednak, że pierwsze miesiące nie były łatwe - minęło dużo czasu, zanim sunia ponowne zaufała ludziom, przestała chować się przed ich wzrokiem, nauczyła bawić i zapragnęła bliskości. Mniej więcej po roku nie ukrywała się już po kątach jakby chciała zniknąć, a zaczęła wręcz domagać się od pani Edyty pieszczot i drapania. Był to jeden z najradośniejszych dni w życiu jej nowych właścicieli. Odkryli oni w Sznufi prawdziwe piękno.

  Psów takich jak Sznufi jest bardzo wiele. Każdego dnia czekają w schroniskach na nową szansę i na to, że ktoś je wreszcie pokocha. Niestety, część z nich z różnych powodów wciąż nie znajduje właściciela. Krakowska Fundacja Sarigato, organizator akcji Karmimy Psiaki pomaga właśnie takim zwierzętom. Aby móc odmieniać los bezdomnych czworonogów potrzebuje wsparcia ludzi dobrej woli. Od tego roku każda osoba, która rozlicza swój PIT, może przekazać 1 % podatku na rzecz podopiecznych Fundacji Sarigato. Organizacja, dla której priorytetem w działaniach i wydatkowaniu środków jest przede wszystkim efektywność, deklaruje, że dzięki temu wsparciu uratuje od bezdomności 80 porzuconych Psiaków. Numer KRS: 0000445475, więcej informacji można znaleźć pod adresem: karmimypsiaki.pl.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama