Ulga za dar krwi: W "Fiskusie" możesz wygrać 5 tysięcy...

    Ulga za dar krwi: W "Fiskusie" możesz wygrać 5 tysięcy złotych

    Katarzyna Domagała-Szymonek

    Dziennik Zachodni

    Aktualizacja:

    Dziennik Zachodni

    Ulga za dar krwi: W "Fiskusie" możesz wygrać 5 tysięcy złotych

    ©arc.

    Nasza akcja „Fiskus podpowiada” to nie tylko porady dotyczące rozliczenia podatkowego, jakie przygotowali pracownicy Urzędu Kontroli Skarbowej w Katowicach, ale też konkurs, w którym można wygrać cenne nagrody. Główną jest 5.000 złotych (brutto). Na laureatów kolejnych miejsc czekają zestawy gadżetów. Dodatkowo wszyscy laureaci otrzymają statuetki UKS. Kolejne odcinki konkursu zaplanowaliśmy na 4, 11 i 18 kwietnia.
    Ulga za dar krwi: W "Fiskusie" możesz wygrać 5 tysięcy złotych

    ©arc.

    Przypominamy, że odpowiedzi można wysyłać tylko za pomocą SMS-ów. Przy każdym pytaniu jest prefiks - trzeba go wpisać w treść wiadomości, uzupełniając o słowa: TAK lub NIE, czyli odpowiedzią na konkursowe pytanie.

    Pytanie konkursowe (3)

    Mamy dla Was trzecie pytanie w konkursie DZ i UKS „Fiskus podpowiada“ . Jego treść odnosi się do porady przygotowanej przez urzędników UKS (publikujemy ją poniżej).

    Czy za oddane osocze - przy obliczaniu kwoty przysługującego odliczenia - trzeba zastosować ekwiwalent za krew, a nie za osocze, przewidziany w przepisach ministra zdrowia?
    Odpowiedź wysyłamy:

    SMS o treści DZF3 ze słowem TAK lub NIE na numer 72355. Na Wasze odpowiedzi czekamy od dzisiaj do 3 kwietnia do godziny 23.59. Cena jednego SMS-a to 2,46 zł z VAT-em.

    Fiskus podpowiada: Jaka ulga za krwiodawstwo

    Składając zeznanie podatkowe za 2015 rok, podobnie jak w latach poprzednich, można odliczyć darowiznę na cele krwiodawstwa od dochodu (art. 26 ust. 1 pkt 9 lit. c ustawy

    o podatku dochodowym od osób fizycznych) lub przychodów ewidencjonowanych (art. 11 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne). Wysokość tej darowizny -łącznie z kwotami darowizn na rzecz organizacji publicznych i na cele kultu religijnego -nie może przekroczyć 6 proc. dochodu, a w przypadku ryczał-towców - 6 proc. przychodów ewidencjonowanych, wykazywanych w zeznaniu odpowiednio PIT-36 lub PIT-37 oraz PIT-28. Przedmiotowa ulga nie obejmuje jednak podatników opodatkowanych podatkiem liniowym lub kartą podatkową.
    1 »

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Najnowsze wiadomości

      Zobacz więcej

      Najczęściej czytane

      DZ poleca

      Wideo

      Gry On Line - Zagraj Reklama