Ulga za dar krwi: W "Fiskusie" możesz wygrać 5 tysięcy...

  Ulga za dar krwi: W "Fiskusie" możesz wygrać 5 tysięcy złotych

  Katarzyna Domagała-Szymonek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Ulga za dar krwi: W "Fiskusie" możesz wygrać 5 tysięcy złotych

  ©arc.

  Nasza akcja „Fiskus podpowiada” to nie tylko porady dotyczące rozliczenia podatkowego, jakie przygotowali pracownicy Urzędu Kontroli Skarbowej w Katowicach, ale też konkurs, w którym można wygrać cenne nagrody. Główną jest 5.000 złotych (brutto). Na laureatów kolejnych miejsc czekają zestawy gadżetów. Dodatkowo wszyscy laureaci otrzymają statuetki UKS. Kolejne odcinki konkursu zaplanowaliśmy na 4, 11 i 18 kwietnia.
  Ulga za dar krwi: W "Fiskusie" możesz wygrać 5 tysięcy złotych

  ©arc.

  Przypominamy, że odpowiedzi można wysyłać tylko za pomocą SMS-ów. Przy każdym pytaniu jest prefiks - trzeba go wpisać w treść wiadomości, uzupełniając o słowa: TAK lub NIE, czyli odpowiedzią na konkursowe pytanie.

  Pytanie konkursowe (3)

  Mamy dla Was trzecie pytanie w konkursie DZ i UKS „Fiskus podpowiada“ . Jego treść odnosi się do porady przygotowanej przez urzędników UKS (publikujemy ją poniżej).

  Czy za oddane osocze - przy obliczaniu kwoty przysługującego odliczenia - trzeba zastosować ekwiwalent za krew, a nie za osocze, przewidziany w przepisach ministra zdrowia?
  Odpowiedź wysyłamy:

  SMS o treści DZF3 ze słowem TAK lub NIE na numer 72355. Na Wasze odpowiedzi czekamy od dzisiaj do 3 kwietnia do godziny 23.59. Cena jednego SMS-a to 2,46 zł z VAT-em.

  Fiskus podpowiada: Jaka ulga za krwiodawstwo

  Składając zeznanie podatkowe za 2015 rok, podobnie jak w latach poprzednich, można odliczyć darowiznę na cele krwiodawstwa od dochodu (art. 26 ust. 1 pkt 9 lit. c ustawy

  o podatku dochodowym od osób fizycznych) lub przychodów ewidencjonowanych (art. 11 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne). Wysokość tej darowizny -łącznie z kwotami darowizn na rzecz organizacji publicznych i na cele kultu religijnego -nie może przekroczyć 6 proc. dochodu, a w przypadku ryczał-towców - 6 proc. przychodów ewidencjonowanych, wykazywanych w zeznaniu odpowiednio PIT-36 lub PIT-37 oraz PIT-28. Przedmiotowa ulga nie obejmuje jednak podatników opodatkowanych podatkiem liniowym lub kartą podatkową.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama