Zostaw 1 proc. podatku w Sosnowcu. Pandy promują akcję...

  Zostaw 1 proc. podatku w Sosnowcu. Pandy promują akcję Centrum Organizacji Pozarządowych [WIDEO]

  Zdjęcie autora materiału

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W Sosnowcu pandy będą promować zostawianie 1 procenta w mieście
  1/7
  przejdź do galerii

  W Sosnowcu pandy będą promować zostawianie 1 procenta w mieście ©ARC

  Rozpoczął się już okres składania zeznań podatkowych w Urzędzie Skarbowym. Każdy PIT od kilku lat zawiera rubrykę, w której jeden procent swojego podatku przekazać można jednej z organizacji pożytku publicznego. Sosnowieckie Centrum Organizacji Pozarządowych jak co roku namawia, by środki darować jednemu z podmiotów z Sosnowca. A takich w mieście nie brakuje.
  Pozostaw 1 proc. podatku w Sosnowcu

  - Od wielu lat prowadzimy akcję informacyjno-promocyjną dotyczącą pozostawienia 1 procenta podatku w Sosnowcu, ale w tym roku będzie to szczególna akcja, bo będziemy mieli pomocników. Będą to pandy - wyjaśnia Michał Starzyński z Sosnowieckiego Centrum Organizacji Pozarządowej.

  Pracownikom SCOP-u chodzi o grę słów: Pan da na jeden procent.


  Kampania informacyjna gościć będzie na różnych miejskich imprezach. W Urzędzie Skarbowym i Urzędzie Miasta pojawiły się też specjalne stojaki z ulotkami. W sobotę, 18 marca, na sosnowieckiej Patelni w specjalnym autobusie pojawią się też mobilni księgowi, którzy pomogą wypełnić zeznanie podatkowe, a zapłatą będzie przekazanie jednego procenta na jedną z sosnowieckich organizacji pożytku publicznego.

  Zobacz galerię

  - Warto wspierać lokalne organizacje, bo one działają najbliżej nas. Wtedy widzimy na co idą nasze pieniądze - argumentuje Michał Starzyński.

  W ubiegłym roku sosnowiczanie za sprawa jednego procenta na organizacje pozarządowe przekazali 2,6 miliona złotych. Na organizacje lokalne darowano jednak tylko 25 procent tej kwoty. To o dwa procent więcej niż przed rokiem.

  Skąd pomysł na pandy w Sosnowcu?  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama