Piłka nożna kobiet: Trzy bramki Anny Żelazko

JAŹ
Efektownie rozpoczęły nowy sezon piłkarki Unii Racibórz. Mistrzynie Polski pokonały na swoim boisku Mitech Żywiec 5:1, choć do przerwy prowadziły zaledwie 2:1. Trzy bramki w tym meczu zdobyła Anna Żelazko.

Swój strzelecki popis 30-letnia zawodniczka z Raciborza rozpoczęła w 18 minucie, dwa następne gole zdobyła już po przerwie. Po trzeciej swojej bramce Żelazko zeszła z boiska. - Ania była najlepszą zawodniczką tego meczu i należały się jej brawa, a poza tym szansę debiutu w ekstraklasie otrzymała 16-letnia Natalia Fidos - wyjaśnia trener Unii Remigiusz Trawiński.

Ekstraklasa kobiet - 1. kolejka
Unia Racibórz - Mitech Żywiec 5:1 (2:1) 1:0 ŁAnna Żelazko (18), 2:0 Chinasa Okoro (29), 2:1 Halina Półtorak (45) , 3:1 Anna Żelazko (75) , 4:1 Marta Mika (85), 5:1 Anna Żelazko (87)
Pozostałe mecze: Łęczna GOSiR Piaseczno - Górnik Łęczna 2:2 (2:1), KKP Bydgoszcz - Medyk Konin 0:4 (0:4), Zagłębie Lubin - AZS Wrocław 0:2 (0:1). Gol Częstochowa - AZS PSW Biała Podlaska przełożony na 22 września.