Piłkarze Górnika Zabrze w urodzinowych koszulkach pokonali Wartę Poznań. Zdjęcia z meczu

Górnik Zabrze w urodzinowym meczu pokonał Wartę Poznań.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Tomasz Kawka
Górnik Zabrze zwycięstwem nad Wartą Poznań pożegnali się ze swoim stadionem. Mecz miał urodzinową otoczkę - dzień wcześniej klub z Roosevelta obchodził 75 urodziny.

Trener Jan Urban nieco obawiał się "urodzinowego" meczu Górnika Zabrze z Wartą Poznań.

- Czasami takie okoliczności i związane z nimi ceremonie dekoncentrują piłkarzy i spotkania się przegrywa - mówił przed spotkaniem szkoleniowiec gospodarzy.

Zabrzanie, którzy wystąpili w specjalnych koszulkach stylizowanych na modę retro, nie zamierzali jednak psuć klubowego święta i od początku dominowali na boisku, próbując skruszyć defensywę Warty. Już po kilkudziesięciu sekundach przed szansą stanął Lawrence Ennali, ale trafił tylko w boczną siatkę.

Gol padł za to w w 28 minucie kapitalną kilkudziesięciometrową asystą popisał się Lukas Podolski. Piłka musnęła w głowę Bogdana Tiru, co kompletnie zmyliło Adriana Lisa, i Daisuke Yokota, który w czwartek przedłużył kontrakt z Górnikiem, wbił ją do pustej bramki.

Stało się to w momencie, gdy Torcida zaczynała na dobre świętować 75-lecie Górnika. Wkrótce potem dym był tak gęsty, że mecz został przerwany.

Do przerwy wynik już nie drgnął, za to tuż po niej szybko zrobiło się 2:0. Znów Podolski i znów Yokota, ale tym razem Japończyk odegrał rolę asystenta, natomiast do bramki trafił Adrian Kapralik "podcinką" nad Lisem.

Górnik kontrolował już mecz do samego końca nie forsując przesadnie tempa, a jednak i tak zdobył gola numer trzy! Trafienie to wywołało największą auforię, bo bramkarza pokonał Lukas Podolski, który na gola czekał bardzo długo, bo od 15 września, czyli derbów z Ruchem Chorzów. Asystę zapisał sobie Felipe Nascimento.

Pewna wygrana na zakończenie roku podniosła ogólną ocenę rundy. Zabrzanie strefę spadkową zostawili daleko za plecami. Zespół Jana Urbana do treningów wróci 8 stycznia.

Górnik Zabrze - Warta Poznań 3:0 (1:0)