Piłkarze i piłkarki z Katowic zdominowały śląski finał wojewódzki XXII Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku ZDJĘCIA

W kategorii U-10 śląskiego finału wojewódzkiego XXII Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku wygrały drużyny z KatowicZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE karina trojok / dziennik zachodni / polska press
Dziewczynki z UKKS Katowice i chłopcy z Młodej Gieksy wygrali śląski finał wojewódzki XXII Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku w kategorii wiekowej U-10. W nagrodę młodzi katowiczanie reprezentować będą nasz region w ogólnopolskim finale w Warszawie i zobaczą z trybun PGE Narodowego mecz reprezentacji Polski z Belgią w Lidze Narodów. Zobaczcie zdjęcia ze śląskiego finału turnieju o Puchar Tymbarku.

Katowiczanie wygrali śląski finał XXII Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

W drugim dniu finału wojewódzkiego turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku rywalizowały dziewczynki i chłopcy w kategorii U-10. Śląski finał odbywa się w kompleksie sportowym MOSiR Sosnowiec w Niwce, a do rywalizacji w środkowej grupie wiekowej przystąpiło 41 drużyn wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach powiatowych.

Na boiskach położonych tuż obok Trójkąta Trzech Cesarzy bezkonkurencyjne okazały się zespoły z Katowic. Dziewczynki z UKKS Katowice triumfowały już w kolejnej kategorii wiekowej, bo dzień wcześniej były najlepsze również w grupie U-12, natomiast chłopcy z Akademii Młodej Gieksy wygrali po raz pierwszy zmagania wojewódzkie. Śląski finał odbył się po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA ZE ŚLĄSKIEGO FINAŁU O PUCHAR TYMBARKU

Dziewczynki z UKKS Katowice w meczu finałowym rozgromiły RAP Rybnik 13:0. Trzecia pozycja przypadła Skrze Częstochowa, która pokonała Tygryski Świętochłowice 7:0.

Chłopcy z Akademii Młodej Gieksy w meczu o 1. miejsce zwyciężyli SMS Tychy 5:3. Trzecie miejsce w śląskim finale wojewódzkim Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku zajął SMS Ruda Śląska gromiąc zespół Nikersi 10:1.

Po zakończeniu rywalizacji w Sosnowcu wręczono wyróżnienia indywidualne. Najlepszymi zawodnikami śląskiego finału wojewódzkiego Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku w kategorii U-10 wybrano Maję Gąsior z UKKS Katowice i Marcela Kałużę z Młodej Gieksy. Tytuł najlepszego bramkarza przypadł Małgorzacie Szumny ze Skry Częstochowa i Oliwierowi Pankowi z SMS Tychy. Królami strzelców zostali natomiast Nadia Cielecka RAP Rybnik i Fabian Bielecki z Młodej Gieksy.

Dziewczynki z UKKS Katowice i chłopcy z Akademii Młodej Gieksy w nagrodę pojadą na finał ogólnopolski XXII Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku, który odbędzie się w dniach 12-14 czerwca w Warszawie. Decydujące mecze odbywać się będą na PGE Narodowym. Wszystkie dzieci grające w finale ogólnopolskim zobaczą także na żywo mecz Polska - Belgia w Lidze Narodów.