Jacek Czaplewski
Mecz Lech - Legia w TVP 2
Mecz Lech - Legia w TVP 2 Adam Jankowski
Mamy dobre wiadomości dla kibiców oglądających PKO Ekstraklasę wyłącznie w darmowym paśmie, czyli dzięki TVP. Po długiej przerwie rozgrywki wracają bowiem na ogólnodostępny kanał TVP 2. Do końca sezonu obejrzymy co najmniej trzy mecze. Pierwszy już w najbliższą niedzielę 14 kwietnia. Poznajcie wszystkie szczegóły.

Mecze PKO Ekstraklasy w TVP - także na kanale TVP 2

Jesienią ani jeden mecz PKO Ekstraklasy nie został pokazany w otwartym, bezpłatnym paśmie. Telewizja Publiczna w przeciwieństwie do poprzednich sezonów zwlekała bowiem z zakupem sublicencji na jeden mecz w danej kolejce. To się zmieniło na początku tego roku.

Liga wróciła do TVP w połowie lutego na kanał TVP Sport. Pierwszym po przerwie pokazanym meczem okazał się Śląska Wrocław z Pogoni Szczecin (11 kwietnia) zakończony zwycięstwem gości w cieniu skandalu, za jaki uznano obrzucanie bramkarza Valentina Cojocaru różnymi przedmiotami.

Nowe kanały do transmisji meczów PKO Ekstraklasy w Canal+

Nowy dyrektor TVP Sport Jakub Kwiatkowski podkreślił, że stacja celuje w ligowe mecze zaplanowane na niedziele o godz. 17:30. To znalazło potwierdzenie w kolejnych weekendach.

Natomiast na finiszu rozgrywek część meczów obejrzymy również w TVP 2. Na niedzielę 14 kwietna (godz. 17:30) zaplanowano transmisję meczu Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław. Dokładnie tydzień później obejrzymy spotkanie Legii Warszawa ze Śląskiem Wrocław, a potem hit Lech Poznań - Legia Warszawa, który odbędzie się w niedzielę 12 maja - też o 17:30.

Mecz 31. kolejki Legia Warszawa - Radomiak Radom obejrzymy w TVP Sport (5 maja, godz. 17:30).