Plaża Open w Dąbrowie Górniczej WYNIKI + ZDJĘCIA Duety Saad i Wawrzyńczyk oraz Janiak i Brożyniak najlepsi w Dąbrowie Górniczej!

ps
W Dąbrowie Górniczej zakończył się pierwszy tegoroczny turniej cyklu Plaża Open 2018. Najlepsze okazały się duety Magdalena Saad/Agata Wawrzyńczyk oraz Piotr Janiak/Jędrzej Brożyniak. Walusza Fotografia
W Dąbrowie Górniczej zakończył się pierwszy tegoroczny turniej cyklu Plaża Open 2018. Najlepsze okazały się duety Magdalena Saad/Agata Wawrzyńczyk oraz Piotr Janiak/Jędrzej Brożyniak. Zobacz WYNIKI + ZDJĘCIA

Finał godny finału! Janiak/Brożyniak najlepsi w Dąbrowie Górniczej!

Zanim w niedzielę odbyły się mecze w ścisłej czwórce, musiały zostać rozegrane ostatnie ćwierćfinały. Martin Chiniewicz i Michał Korycki pokonali po tie-breaku Mateusza Szewczyka i Michała Bernysia. W drugim z meczów świetnie zagrali Piotr Ilewicz i Stanisław Wawrzyńczyk i to oni, zamiast Pawła Lewandowskiego i Sebastiana Kaczmarka, awansowali do półfinałów.

Tam na swoich rywali czekali już Adam Parcej/Bartłomiej Dzikowicz i Jędrzej Brożyniak/Piotr Janiak. Pierwsza z ekip zagrała z Ilewiczem i Wawrzyńczykiem. Dzikowicz i Parcej zagrali bardziej konsekwentnie i wygrali w obu setach do 17. Z kolei Brożyniak i Janiak odprawili z kwitkiem Chiniewicza oraz Koryckiego i także awansowali do finału.

ZOBACZ ZDJĘCIA

A ostateczne spotkanie było faktycznie godne finału. Pierwszego seta wygrali Brożyniak i Janiak, a drugi z zawodników świetnie blokował. Sytuacja odwróciła się w kolejnej partii, a w tie-breaku znów do lepszej gry wrócili Janiak i Brożyniak.

Ostatecznie to oni cieszyli się z kolejnego zwycięstwa w tym sezonie. Trzecie miejsce wywalczyli natomiast Chiniewicz i Korycki, którzy wygrali z Ilewiczem i Wawrzyńczykiem.

MVP turnieju został Piotr Janiak.

Przegrani na miejscach 5.-6.:
Chiniewicz/Korycki - Szewczyk/Bernyś 2:1 (25:23, 19:21, 15:10)
Lewandowski/Kaczmarek - Ilewicz/Wawrzyńczyk 0:2 (16:21, 15:21)

Półfinały:
Parcej/Dzikowicz - Ilewicz/Wawrzyńczyk 2:0 (21:17, 21:17)
Brożyniak/Janiak - Chiniewicz/Korycki 2:0 (21:14, 21:15)

Mecz o 3. miejsce:
Ilewicz/Wawrzyńczyk - Chiniewicz/Korycki 0:2 (17:21, 16:21)

Finał:
Parcej/Dzikowicz - Brożyniak/Janiak 1:2 (17:21, 21:19, 7:15).

Agata Wawrzyńczyk i Magdalena Saad wygrały kolejny turniej siatkówki plażowej w tym sezonie. Tym razem miały sobie równych podczas Plaży Open 2018 w Dąbrowie Górniczej.

Niedzielną rywalizację otworzyły mecze ćwierćfinałowe, w których zmierzyły się pary Monika Brzostek/Aneta Kaczmarek z Justyną Tylutki/Joanną Wiatr i Magdalena Saad/Agata Wawrzyńczyk z Aleksandrą Zdon i Pauliną Biranowską. Oba mecze zakończyły się w dwóch setach, a ostatecznie do półfinału awansowały Brzostek/Kaczmarek i Saad/Wawrzyńczyk.

W meczach o finał również nie było tie-breaków. Brzostek i Kaczmarek musiały zmierzyć się z parą kadrową Aleksandra Wachowicz/Kinga Legieta. Tym razem lepsze okazało się połączenie młodości z doświadczeniem, bowiem to druga z drużyn zwyciężyła i awansowała do wielkiego finału. Z kolei Saad i Wawrzyńczyk bez większych problemów pokonały Zdon i Biranowską i również mogły czekać na mecz o złoto.

W meczu o trzecie miejsce Brzostek i Kaczmarek po trudnej walce pokonały Pakułę i Balcerowicz 2:1. Trzy sety kibice oglądali również w finale. Swoje doświadczenie wykorzystały jednak Saad i Wawrzyńczyk i po bardzo wyrównanym meczu wygrały 2:1.