Gminy, pochwalcie się tym, co u Was najlepsze!

  Gminy, pochwalcie się tym, co u Was najlepsze!

  .

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Możecie się pochwalić swoimi osiągnięciami, zaprosić do siebie inwestorów i turystów, a przy okazji powalczyć o tytuł „Gmina na 6” w konkursie Dziennika Zachodniego. O tym, która gmina zasługuje na najwyższą ocenę zdecyduje kapituła.
  Celem naszego konkursu jest wyłonienie i wypromowanie gmin województwa śląskiego, a także pokazanie, co mają do zaoferowania ludziom - tym mieszkającym na ich terenie oraz przyjezdnym, inwestorom i jak dbają o środowisko.

  Gminy o wyróżnienie tytułem ,,Gmina na 6” walczą będą bowiem w czterech kategoriach: gmina przyjazna turystom, gmina przyjazna inwestorom, gmina przyjazna mieszkańcom, gmina przyjazna środowisku.


  Województwo śląskie ma do zaoferowania szeroką gamę obiektów i miejsc atrakcyjnych turystycznie. Znajdą tutaj coś dla siebie miłośnicy przyrody, fani historii i zabytków, osoby spędzające swój wolny czas aktywnie, lub ci, którzy chcą po prostu odpocząć w urokliwych miejscach. Robimy wiele, by przyciągnąć ich do siebie i zainteresować ofertą turystyczną. Atrakcji jest tu co niemiara, z ofertą trzeba jednak dotrzeć do jak największego grona odbiorców.

  Nie samymi turystami jednak gminy żyją. Chcą być przyjazne mieszkańcom, poprawiać i ułatwiać życie każdemu człowiekowi. Dlatego w gminach prowadzone są liczne przedsięwzięcia jak np. remonty i budowy dróg, chodników, ścieżek rowerowych, organizowane są różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, powstają miejsca, w których mieszkańcy mogą spędzać czas wolny, realizować mogą się seniorzy, na pozaszkolne zajęcia uczęszczają najmłodsi.

  Dzięki wykorzystaniu funduszy unijnych i nie tylko, nasze gminy mogą pochwalić się także inwestycjami, które pomagają dbać o środowisko. Powstają nowe oczyszczalnie ścieków, w wiele miejsc doprowadzana jest kanalizacja, zastosowanie znajdują odnawialne źródła energii, podejmowane są działania mające na celu ratowanie zagrożonych wyginięciem gatunków roślin, zwierząt.

  W naszym regionie pojawia się też coraz więcej inwestorów. A ich trzeba odpowiednio zachęcić, do tego, by działali właśnie w naszych gminach. Robicie to skutecznie? Oferujecie atrakcyjne warunki dla firm, które chciałyby u was stworzyć miejsca pracy? Warto się tym pochwalić!

  Pokażcie nam i naszym czytelnikom, że w gminach województwa śląskiego żyje i pracuje się dobrze, właściwie wykorzystuje walory turystyczne i logistyczne, umiejętnie pozyskuje dotacje unijne, które służą społeczności lokalnej, a atmosfera jest przyjazna zarówno dla mieszkańców jak i gości. To właśnie te aspekty wpływają na ocenę władz samorządowych.
  Czekamy na zgłoszenia. Laureaci konkursu będą mogli posługiwać się tytułem „Gmina na szóstkę”, a także wypromować swoją gminę w prasie i Internecie. Każda z gmin może startować w dowolnej liczbie kategorii. Nagrodę przyznawać będzie wyłącznie kapituła, a jej wręczenie odbędzie się 7 września.

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama