Człowiek Roku 2016 etap finałowy. WYNIKI na 20.02.2017

  Człowiek Roku 2016 etap finałowy. WYNIKI na 20.02.2017

  Sauer

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Witold Kreiser z Bytomia
  1/5
  przejdź do galerii

  Witold Kreiser z Bytomia ©Dziennik Zachodni

  Plebiscyt „Dziennika Zachodniego" Człowiek Roku 2016 wkroczył na drugi poziom. Teraz przyszedł czas na wybór Człowieka Roku 2016 w województwie śląskim. Głosowanie rozpoczęło się w piątek, 17 lutego, i potrwa do 17 marca. A tak prezentują się wyniki na dzień 20.02.2017 r.
  Zobacz galerię

  Na pierwszym miejscu póki co znajduje się Witold Kreiser z Bytomia. Nauczyciel akademicki i przedmiotów zawodowych w bytomskiej szkole średniej - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu. Od wielu lat działa na terenie Bytomia oraz województwa śląskiego. Wspólnie z uczniami realizują projekt DRUKOWANY ŚWIAT 3D - ucząc techniki projektowania i wykorzystania druku 3d. Wraz z swoimi uczniami zaprojektowali i wykonali własną drukarkę 3d.
  Jest mentorem dzieci i młodzieży w dziedzinie nowoczesnych technologii. Swoje pasje w dziedzinie robotyki i automatyki przemysłowej przelewa na swoich wychowanków w myśl motta: "Nauka przez dobrą zabawę". Prowadzi zajęcia wspierające młodzież w rozwoju kompetencji technicznych oraz informatycznych.
  Jego wychowankowie niejednokrotnie są laureatami konkursów robotycznych krajowych i międzynarodowych
  Dzięki jego staraniom w Bytomiu realizowany jest projekt "Drukowany Świat 3D " - promujący technologię druku 3D w mieście i województwie. Obecnie na koncie pana Witolda znajduje się 50049 głosów.

  Na drugim miejscu znajduje się Dawid Dąbrowski z Bytomia. Prawdopodobnie najmłodszy prezes Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Od dwóch lat Szefuje ROD Jaśmin w Łagiewnikach. Dzięki jego działaniom, ROD mocno działa, rozwija się i integruje. Pan Dawid jest także wiceprezesem stowarzyszenia Aktywne Łagiewniki działającego na rzecz mieszkańców dzielnicy, organizującego wakacje i ferie dla dzieci oraz festyny. Bierze też udział w innych akcjach społecznych na terenie swojego miasta. Do tej pory uzbierał 37143 głosów.

  Na trzecim miejscu obecnie znajduje się Monika Socha z Bielska-Białej. Działaczka społeczna, miłośniczka sportów samochodowych, samolotów, boksu i ciężarów. Monika Socha jest prezesem Stowarzyszenia Pomocy Bezdomny Matkom "Domy Maria", które pomaga i zajmuje się pomocą osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. - Pomagamy w przezwyciężaniu trudności, wspieramy je w ich działaniach, prowadzimy pomoc charytatywną i zajmujemy się pomocą społeczną - w tym pomoc kobietom bezdomnym i ich dzieciom,dzieciom niepełnosprawnym ,rodzinom i osobom, które nie widzą szans na odmianę swojego losu, jak również podejmujemy działania w celu wyrównywania ich szans na znalezienie własnego miejsca w społeczeństwie. Działamy także na rzecz emerytów i rencistów, a także pomagamy osobom bezrobotnym, udzielamy pomocy materialnej i prawnej dla osób, które tego potrzebują - mówi Monika Socha. Pani Monika ma 23866 głosów.

  TUTAJ MOŻECIE GŁOSOWAĆ NA CZŁOWIEKA ROKU 2016 W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM

  Głosowanie za pomocą klików i Facebooka potrwa do 10 marca 2017 r. do godz. 11.59. Później przez tydzień będzie można oddawać głosy za pośrednictwem SMS-ów.

  O zwycięstwie w plebiscycie decyduje największa suma liczby głosów, zliczona na podstawie głosów oddanych za pośrednictwem SMS Premium, Facebooka oraz klików. Posiedzenie kapituły plebiscytu odbędzie się 21 marca 2017 r., a dzień później ogłoszone zostaną wyniki. Wtedy też poznamy Człowieka Roku 2016 w woj. śląskim.

  W naszym plebiscycie nie może oczywiście zabraknąć nagród. Zwycięzcy etapu powiatowego zostaną zaprezentowani na łamach tygodników powiatowych, a laureaci etapu wojewódzkiego zostaną zaprezentowani na łamach Dziennika Zachodniego, otrzymają też statuetki i dyplomy podczas uroczystej gali.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   TRUTEŃ ROKU

   Iti (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   A truteń roku będzie ? Gdy by był to przy okazji propozycja na Franka z Gliwic i jego sitwę

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama