Najlepszy Dzielnicowy 2017: Poznajcie historie dzielnicowych...

  Najlepszy Dzielnicowy 2017: Poznajcie historie dzielnicowych ze Świętochłowic

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Siedmiu dzielnicowych ze Świętochłowic
  1/8
  przejdź do galerii

  Siedmiu dzielnicowych ze Świętochłowic ©Mat. plebiscytu

  Trwa plebiscyt Dziennika Zachodniego na Najlepszego dzielnicowego 2017 roku. W Świętochłowicach nie brakuje dzielnicowych, którzy codziennie pomagają mieszkańcom rejonów, za które odpowiadają. To im można zgłaszać problemy rodzinne czy danej dzielnicy. Zawsze służą pomocą. Poznajcie historie dzielnicowych ze Świętochłowic.
  Głosowanie w naszym plebiscycie, w którym wybieramy „Najlepszego Dzielnicowego 2017” trwa jeszcze do piątku, 30 czerwca, do godziny 18.59. Głosy sumują się w każdym powiecie a także na poziomie całego województwa. Nagrodzimy zwycięzców, którzy zajmą pierwsze miejsca w każdym z powiatów oraz laureatów trzech pierwszych miejsc w skali całego regionu.

  Dzielnicowy to policjant, który jest najbliższej mieszkańców miasta.
  To jemu zgłaszane są problemy rodzinne czy takie które są w danych dzielnicach. Właśnie oni mają największy kontakt z mieszkańcami. Nikt tak, jak dzielnicowy nie zna też swojego rewiru. W naszym plebiscycie można docenić pracę ulubionego dzielnicowego i na niego zagłosować. Zwycięzcy plebiscytu „Dzielnicowy Roku” zdobędą nagrody finansowe, atrakcyjne nagrody rzeczowe, a także prestiżowe statuetki i dyplomy.

  Głosujcie na dzielnicowych ze Świętochłowic:
  http://www.dziennikzachodni.pl/plebiscyt/dzielnicowy/a/dzielnicowy-roku-2017-wyniki-glosowania-swietochlowice,12124530/

  Zobacz galerię

  W naszym plebiscycie startuje siedmiu dzielnicowych ze Świętochłowic. Wśród nich jest starszy aspirant Adam Brenzak. Policjant w świętochłowickiej policji pracuje już 26 lat. Dzielnica, którą obsługuje od 2009 roku to Piaśniki. Dzielnicowy wiele razy pomógł mieszkańcom tej dzielnicy. Interweniował, gdy przez pół roku nad kobietą znęcał się psychicznie mąż.

  - Przychodził do domu pijany i pod wpływem alkoholu wyzywał żonę w obecności córki. Kobieta nie dawała sobie z tym rady. Córka też potrzebowała spokoju do nauki - wspomina Adam Brenzak.

  W końcu mężczyzna opuścił mieszkanie i przestał się znęcać psychicznie nad swoją żoną. - Dziecko dobrze się uczy, a kobieta ma ciszę i spokój - dodaje dzielnicowy.

  Policjanci, którzy przychodzą do mieszkania, gdzie jest przemoc domowa przeprowadzają wywiady razem z Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Wspólnie organizują też spotkania, na które zapraszane są osoby poszkodowane, ale też sprawcy. - Na spotkaniach rozmawiamy, próbujemy wybrnąć z tej sytuacji, proponujemy leczenie i inne działania mające na celi złagodzenie tej sytuacji - opowiada.

  Dzielnicowy często spotykają się z zrozpaczonymi rodzinami, które zmagały się z przemocą domową. - Takie osoby są zagubione i bezradne. Takie osoby nie powinny by c pozostawione bez pomocy i wsparcia - podkreśla starszy aspirant Adam Brenzak.

  Nad bezpieczeństwem mieszkańców Zgody czuwa natomiast młodszy aspirant Marcin Mierzwa. Jako dzielnicowy służy w policji od 2014 roku. Przez dwa lata patrolował dzielnicę Lipiny. Policjant chce zwalczać uciążliwe zachowania społeczne i zapewnić mieszkańcom Zgody duże poczucie bezpieczeństwa. Dzielnicowy dużo się szkoli. Ukończył kurs ratownika medycznego oraz specjalistyczny kurs dzielnicowego w Szkole Policji w Katowicach.

  Od 2010 roku w policji służy sierżant sztabowy Rafał Gabryś. Jako dzielnicowy pracuje natomiast od 2013 roku. Jego rejon to dzielnica Lipiny. Problemem tej dzielnicowy jest to, że jest tu sporo osób bez pracy. To powoduje różne uciążliwe zachowania m.in. nadużywanie alkoholu.

  - Najważniejszym zadaniem dzielnicowego jest niesienie pomocy mieszkańcom oraz kontakt ze społecznością lokalną - mówi sierż. szt. Rafał Gabryś. - Prawda jest taka, że każde środowisko ma swoje problemy. Staramy się nakłonić mieszkańców, by przychodzili na organizowane przez nas spotkania. Niestety większość osób woli indywidualnie opowiedzieć o problemie. Łatwiej mówić o problemach dzielnicy w mniejszym gronie - dodaje.

  Laureatów naszego plebiscytu nagrodzimy podczas uroczystości organizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach na zakończenie eliminacji wojewódzkich zawodów „Dzielnicowy Roku” we wrześniu 2017.

  W naszym plebiscycie „Najlepszy Dzielnicowy 2017” nagrodzimy zwycięzców, którzy zajmą pierwsze miejsca w każdym z powiatów oraz laureatów trzech pierwszych miejsc w skali całego regionu. Głosujcie na ulubionych dzielnicowych. Czytaj więcej na stronie: http://www.dziennikzachodni.pl/plebiscyt/a/wybieramy-dzielnicowego-roku-zaczynamy-glosowanie,12104566/ .

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama