Koniec głosowania w plebiscycie Eko – Kobieta 2016. Dziś...

  Koniec głosowania w plebiscycie Eko – Kobieta 2016. Dziś obradowała Kapituła

  JW

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Po zakończeniu głosownia czytelników Dziennika Zachodniego, obradowała Kapituła plebiscytu na Eko - Kobietę 2016
  1/4
  przejdź do galerii

  Po zakończeniu głosownia czytelników Dziennika Zachodniego, obradowała Kapituła plebiscytu na Eko - Kobietę 2016 ©Marzena Bugała

  Agnieszka Kozera, doradca środowiskowy i ekspert ds. prawa ochrony środowiska i gospodarki odpadami, uzyskała największą liczbę Waszych głosów w plebiscycie Dziennika Zachodniego na „Eko – Kobietę województwa śląskiego 2016”. Zakończono głosowanie, które odbywało się przez kilka tygodni. Po zamknięciu głosowania obradowała powołana Kapituła plebiscytu. Jej ustalenia poznamy 1 października, podczas Gali w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
  Głosy można było oddawać na 60 kandydatur z całego Śląska. Każda z pań pełni rolę eko – liderki w swoim środowisku, niezależnie od zajmowanego stanowiska. Aż 31 174 głosy uzyskała Agnieszka Kozera, biegłym sądowy Sądu Okręgowego w Gliwicach oraz Sądu Okręgowego w Katowicach, w zakresie ochrony środowiska. Drugi wynik, jeśli chodzi o Wasze głosy, uzyskała Urszula Woźnikowska – Bezak (28 525 głosy), fizyk, Prezes i pomysłodawczyni stowarzyszenia „Z Nauką w Przyszłość”, którego założeniem jest edukacja ekologiczna. Zgodnie z oddanymi przez czytelników Dziennika Zachodniego głosami, na trzeciej lokacie, znalazła się Jolanta Kopiec (7 254 głosy), dyrektor Śląskiego ZOO.

  Głosowanie w plebiscycie zakończyliśmy o godz. 11.59. Z kolei o 15.00 zebrała się Kapituła plebiscytu w składzie: Zdzisława Dacko – Pikiewicz, Gabriela Lenartowicz, Barbara Magiera, Beata Netz, Mirela Pawlikowska, Ewa Piaskowska, Agnieszka Sikorska, Krzysztof Sławiński, Dorota Stasikowska – Woźniak, Anna Świedrska, Agata Tucka – Marek, Iwona Woźniak – Bagińska, Ewa Weber, Wiesława Walkowska, Ewa Cofała.

  Rozstrzygnięcie Kapituły plebiscytu poznamy 1 października podczas Gali w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Gospodarzem tego wydarzenia jest stowarzyszenie Dress for Success. Gościem honorowym będzie m.in. Jolanta Kwaśniewska - była pierwsza dama, Dorota Soszyńska, Solange Olszewska oraz Krystyna Kaszuba.

  *Drastyczna podwyżka cen wody na Śląsku od stycznia. Ile?
  * Najpiękniejszy ogród w woj. śląskim należy Karoliny Drzymały z Lublińca! [ZDJĘCIA]
  *Tragiczny wypadek w Koziegłowach. 2 osoby zginęły w zderzeniu fiata z ciężarówką ZDJĘCIA
  * Zaginęły: 17-letnia Małgorzata Marzec i 15-letnia Angelika Kaczor. Gdzie są?
  *Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama