Wybieramy Eko-Kobietę roku 2016. Głosujmy!

  Wybieramy Eko-Kobietę roku 2016. Głosujmy!

  Joanna Wieczorek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wybieramy Eko-Kobietę roku 2016. Głosujmy!
  Blisko 60 pań z całego Śląska zgłoszonych zostało do naszego głosowania na Eko-Kobietę roku 2016. Jak oddać głos?
  Wybieramy Eko-Kobietę roku 2016. Głosujmy!
  To w kobietach tkwi moc do zmieniania otoczenia na lepsze, na czystsze i zdrowsze. Dziennik Zachodni razem z Dress for Success rozpoczyna głosowanie w nowym Plebiscycie „Eko – Kobieta województwa śląskiego 2016”. Kto zdobędzie ten zaszczytny tytuł? To zależy od Was i Waszych głosów.

  Przejdź do głosowania  Prezentujemy w sumie 59 kandydatur pań z całego województwa śląskiego, to kobiety – liderki. Działają w różnych branżach, zawodowo zajmują się zupełnie czym innym. Łączy je jedno - aktywność na rzecz poprawy środowiska naturalnego. Dorota Stasikowska-Woźniak, dyrektor generalna Dress for Success Poland, mówi że działania proekologiczne powinny rozpoczynać się już w sferze mikro, na poziomie rodzinnym. Troska o innych wyraża się w prostych gestach, takich jak: sortowanie odpadów, oszczędne gospodarowanie wodą, rozsądne zużycie energii elektrycznej. Dopiero te małe kroki, które podejmujemy w naszych domach, są w stanie przełożyć się na działania globalne. Kandydatki do tytułu „Eko – Kobiety 2016”, edukują, propagują, organizują tematyczne spotkania. Niektóre z nich prowadzą walkę o czyste środowisko w bardzo bezpośredni sposób, inne wybierają długofalowe działania. W obu przypadkach efekt jest widoczny. Dzięki staraniom tych kobiet, środowisko wokół nas się poprawia.

  Wiemy dobrze, że Śląsk prowadzi szczególnie trudną walkę o czyste otoczenie. Najpoważniejszym problemem dla naszego regionu jest obecnie niska emisja. Nie możemy skupiać uwagi wyłącznie na usuwaniu istniejących problemów, warto iść z działaniami dalej i wykazać się kreatywnością, tak jak panie przedstawione w naszym Plebiscycie.

  Chcemy pokazać i jednocześnie udowodnić, że w naszych lokalnych społecznościach jest naprawdę wiele kobiet – liderek, które dbają o innych. Ekologia to wyraz troski o życie, o to, co naturalne. Kilka tygodni temu rozpoczął się etap zgłaszania i weryfikacji kandydatur. Głosować można na 59 kandydatur, przy każdej zamieściliśmy krótki opis działań proekologicznych.
  Głosowanie w naszym Plebiscycie rozpoczyna się właśnie dziś i potrwa do 23 września, do godz. 11.59. Głosy można oddawać na trzy sposoby: za pomocą SMS Premium (koszt 2,46 zł z VAT), portalu społecznościowego Facebook oraz strony internetowej dziennikzachodni.pl. Jeden wysłany SMS to 10 głosów oddanych w Plebiscycie na daną kandydaturę (uczestnik Plebiscytu może oddać dowolną liczbę głosów i tym samym uzyskać dostęp do dowolnej ilości e-wydań). Głosowanie za pośrednictwem strony internetowej www.dziennikzachodni.pl następuje po kliknięciu w przycisk „głosuj za” (jedno kliknięcie to 1 oddany głos, dzienny limit głosów wynosi 5 kliknięć). Głosowanie za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook polega na udostępnieniu postu na swojej tablicy, a następnie kliknięciu „głosuj” lub „tak” przy nazwisku kandydatki (jedno kliknięcie to 3 głosy, dzienny limit wynosi 1 kliknięcie).

  O zwycięstwie w Plebiscycie decyduje suma liczby głosów zliczona na podstawie głosów oddanych za pośrednictwem: SMS Premium, strony internetowej oraz portalu Facebook. W przypadku gdy dwie lub więcej kandydatek będzie miało łącznie taką samą liczbę punktów, wyższe miejsce w końcowej klasyfikacji zajmie kandydatka wskazana przez komisję plebiscytową.
  Spośród 3 kandydatek z największą ilością głosów, Kapituła Plebiscytu wybierze (po południu, 23.09) Laureatkę. Gala wręczenia nagród Laureatkom Plebiscytu odbędzie się 1 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

  Przejdź do głosowania

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   danusia

   eh.. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   wreszcie dbanie o ekologie jest doceniane!! ja juz rok temu przesiadlam sie z auta na rower (moja ukochana Indiane, bez ktorej nie wyobrazam sobie zycia), staram sie jesc ekologicznie i zdrowo,...rozwiń całość

   wreszcie dbanie o ekologie jest doceniane!! ja juz rok temu przesiadlam sie z auta na rower (moja ukochana Indiane, bez ktorej nie wyobrazam sobie zycia), staram sie jesc ekologicznie i zdrowo, zakrecac wode jak tylko sie da itp... a to tylko mala cegielka w potrzebach naszego strutego spalinami swiata:(zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a co

   otttake (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   a co z umofami eko pełofo
   BEZ URLOPU,200-240 GODZIN ZA 5-6 PL NA GODZw miesicu
   JAK ZYC,TOWARZYSZE PEŁO KWADRAT STOŁ
   TOWARZYSZKI LICZYMY NA VAS
   ZRESZTA WY TO MACIE W TYLE I TYLE

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama