Gmina Wilkowice

  Mieczysław Rączka, Wójt Gminy Wilkowice

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Gmina Wilkowice
  Jednym z najważniejszych zadań sformułowanych w programie rozwoju Gminy Wilkowice, było utworzenie Strefy Przemysłowej.
  Gmina Wilkowice
  Obecnie nabrało ono realistycznego kształtu i zbliża się do szczęśliwego finału – zagospodarowania wszystkich dostępnych gruntów.
  Od 2006 roku prowadzę konsekwentne działania zmierzające do ożywienia gospodarczego tego terenu. Po przezwyciężeniu wielu kłopotów, udało się wykupić grunty od Agencji Nieruchomości Rolnych w Opolu, dokonaliśmy zmian w miejscowym planie przestrzennego zagospodarowania gminy, dostosowując go do nowego przebiegu drogi ekspresowej. Zaprojektowaliśmy oraz wybudowaliśmy nową drogę im. E. Kwiatkowskiego o długości 1548 m przy wsparciu środków unijnych oraz w pełni uzbroiliśmy teren w niezbędne media.

  Działania te zdecydowanie poprawiły walory i konkurencyjność tego obszaru i naszej strefy przemysłowej. Co najważniejsze udało się nam przekonać wielu inwestorów do ulokowania tutaj swojej działalności gospodarczej. W chwili obecnej takie firmy jak Lenko S.A., Bulten Polska S.A., Przedsiębiorstwo Produkcyjne Adamus, Pol-Lab, Eko-Wtór, Sil-Trade, EURO-WIND, Kera Ceramika, PROSPERPLAST, MIKA SP. z o.o., P.A. NOVA, TECHSYSTEM wybudowały, budują lub w niedalekiej przyszłości będą budować swoje siedziby.

  Strefa przemysłowa to dla gminy ogromna szansa na stały i zrównoważony rozwój. To również doskonała jej promocja. Napływ nowych inwestycji to możliwość na stworzenie nowych miejsc pracy. Powstawanie nowych przedsiębiorstw na terenie gminy przełoży się również na zwiększone wpływy podatkowe, co mam nadzieję, otworzy nowe możliwości budżetowe do podejmowania kolejnych, odważnych przedsięwzięć związanych z rozwojem gminy.
   
  Mieczysław Rączka
  Wójt Gminy Wilkowice
   

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama