Rektor UE Robert Tomanek: Menedżer to nie prezes, który...

  Rektor UE Robert Tomanek: Menedżer to nie prezes, który siedzi w wygodnym fotelu

  DRAPA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach dr hab. Robert Tomanek, prof. UE.

  Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach dr hab. Robert Tomanek, prof. UE.

  Powinniśmy pokazywać, że menedżer to nie jest prezes, który siedzi w wygodnym fotelu i pobiera bardzo wysokie wynagrodzenie, tylko ktoś, na kim spoczywa ogromna odpowiedzialność i kto jest po prostu potrzebny - podkreśla rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach dr hab. Robert Tomanek, prof. UE. To jeden z członków Kapituły Plebiscytu, który będzie decydował w czyje ręce trafi zaszczytny tytuł Top Menedżera województwa śląskiego 2016 roku.
  Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach dr hab. Robert Tomanek, prof. UE.

  Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach dr hab. Robert Tomanek, prof. UE.

  Jaka jest rola menedżera we współczesnym świecie?
  Jest istotna, ponieważ ten współczesny świat - jak napisał Peter Drucker - jest burzliwy. To świat bardzo dynamicznych, nieoczekiwanych zmian. Organizacje potrzebują menedżerów, którzy są w stanie być liderami, a jednocześnie potrafią wyczuwać te zmiany i w ten sposób poprawnie kierować organizacjami. Powiedziałbym, że dziś menedżerowi są chyba bardziej potrzebni, niż kiedyś. W tak dynamicznej gospodarce muszą być dobrzy specjaliści.

  Jakie powinny być cechy dobrego menedżera?
  Po pierwsze musi mieć wyobraźnię. Po drugie empatię, a po trzecie siłę, by podejmować decyzje, z których nie wszyscy są zadowoleni.

  Menedżerowie powinni być doceniani i promowani, czy też lepiej, by działali w cieniu?
  Uważam, że takie postawy liderów powinny być promowane. To ludzie, którzy są w stanie zorganizować pracę zespołów i jest to Polsce potrzebne po czasach, w których nie mieliśmy normalnej gospodarki i mam tu na myśli lata socjalizmu. Powinniśmy także pokazywać, że menedżer to nie jest prezes, który siedzi w wygodnym fotelu i pobiera bardzo wysokie wynagrodzenie, tylko ktoś, na kim spoczywa ogromna odpowiedzialność i kto jest po prostu potrzebny. Firma nie jest w stanie poprawnie funkcjonować bez menedżera. Takich specjalistów trzeba promować i dlatego ta inicjatywa "Dziennika Zachodniego" jest bardzo cenna.

  ***


  Potrafimy na Śląsku docenić ludzi kultury, budować im pomniki, honorować w salach koncertowych. Potrafimy cenić ludzi nauki, a wybitni lekarze są wręcz naszą wizytówką. Dumni jesteśmy ze sportowców, a wspomnienia o futbolowych czasach świetności to część ballady o śląskiej tożsamości. A czy potrafimy docenić ludzi biznesu?

  Zostań Menedżerem Roku 2016 województwa śląskiego na Europejskim Kongresie Gospodarczym. Chcemy docenić tych menedżerów, którzy bardzo prężnie działają w regionie.

  Można już głosować na menedżerów, których kandydatury zostały zgłoszone do tej pory. Znajdą je Państwo, klikając w poniższe linki.
  Menedżer Roku KATEGORIA DUŻE PRZEDSIĘBIORSTWA
  Menedżer Roku KATEGORIA ŚREDNIE PRZEDSIĘBIORSTWA
  Menedżer Roku KATEGORIA MAŁE PRZEDSIĘBIORSTWA

  Menedżer Roku województwa śląskiego 2016 ZASADY
  • Głosowanie internautów i czytelników wyłoni laureatów w 3 kategoriach: mała firma (10-49 pracowników), średnia firma (mniej niż 250 pracowników), duża firma (250 i więcej pracowników).
  • Regulamin i informacje na temat plebiscytu znajdą Państwo, klikając w poniższy link:
   Regulamin plebiscytu Menedżer Roku
  • Spośród kandydatów biorących udział w plebiscycie, Kapituła Plebiscytu wybierze swojego laureata, przyznając mu tytuł Top Menedżera woj. śląskiego 2016 roku.
  • Głosowanie czytelników i internautów będzie trwało do 17 kwietnia. Kapituła zbierze się 19 kwietnia, a wyniki Plebiscytu zostaną ogłoszone 11 maja podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
  • Partnerami plebiscytu są: PwC Polska, Bisnode Polska oraz Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości.


  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama