Który ogród najpiękniejszy? Która działka najładniejsza?...

  Który ogród najpiękniejszy? Która działka najładniejsza? Zgłoś się i głosuj [PLEBISCYT DZ]

  Aneta Kaczmarek

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Z każdym dniem przybywa zgłoszeń i głosów w plebiscycie na najpiękniejsze ogrody w woj. śląskim. Jeśli jeszcze nie zgłosiłeś swojego ogrodu zrób to koniecznie. Nagrody czekają.
  Który ogród najpiękniejszy? Która działka najładniejsza? Zgłoś się i głosuj [PLEBISCYT DZ]
  Ogrody działkowe kojarzą się zwykle z emerytami, którzy mając wiele wolnego czasu, dbają o nie i dopieszczają każdy szczegół. Jak przekonuje Józef Noski, prezes Śląskiego Oddziału Polskiego Związku Działkowców, coraz więcej młodych ludzi spędza czas na działkach.

  - Obecnie sytuacja się odwraca. Starsi działkowcy przekazują swoje ogrody dzieciom lub wnukom. Sami niejednokrotnie nie są w stanie utrzymać ich w dobrej kondycji, bo to wymaga wysiłku fizycznego. Obecnie coraz częściej ogrody działkowe pełnią funkcję typowo rekreacyjną - jest miejsce na grilla, na piaskownicę dla dzieci itd. Dbając o swoje mienie, działkowcy dbają o wygląd ogrodów - mówi Noski.


  Śląski Oddział PZD to potężna organizacja. Liczby robią wrażenie. W chwili obecnej okręg liczy 603 Rodzinnych Ogrodów Działkowych, 92 513 działkowców gospodarujących na terenie o powierzchni ponad 3205 ha.

  - Jeszcze niedawno mieliśmy 620 ogrodów, ale po połączeniu się mniejszych, jest ich w tej chwili 603 - wyjaśnia Noski.

  I podkreśla, że działkowicze to ludzie, którzy ponad wszystko cenią sobie bliskość natury. Są przy tym świadomi, że mają realny wpływ na estetykę tego, co ich otacza.

  - Działkowicze inwestują w sprzęt, stawiają pergole, by było pięknie i funkcjonalnie. Przystępując do PZD zapoznają się z regulaminem i są zobowiązani go przestrzegać. Z egzekucją tych zobowiązań nie ma natomiast najmniejszego problemu. Wszystkim zależy na tym, by otaczać się pięknymi, zadbanymi ogrodami - podkreśla Noski.

  ZGŁOSZENIA:  TU MOŻESZ ZGŁOSIĆ UDZIAŁ W PLEBISCYCIE I GŁOSOWAĆ. KATEGORIA: NAJPIĘKNIEJSZY OGRÓD PRZYDOMOWY  TU MOŻESZ ZGŁOSIĆ UDZIAŁ W PLEBISCYCIE I GŁOSOWAĆ. KATEGORIA: NAJPIĘKNIEJSZY OGRÓDEK DZIAŁKOWY  Jeśli posiadacie Państwo takie ogrody i chcecie się nimi pochwalić, zachęcamy do udziału naszym plebiscycie na najpiękniejszy ogród województwa śląskiego.

  Konkurs toczy się w dwóch kategoriach - ogrody działkowe i ogrody przydomowe - zarówno na naszych stronach internetowych, jak i na łamach naszych 31 tygodników powiatowych.

  W naszej zabawie do wygrania jest kosiarka ufundowana przez Polski Związek Działkowców Okręg Śląski oraz vouchery na rośliny do Centrum Ogrodniczego Daglezja w Katowicach. Najpiękniejsze ogrody zostaną zaprezentowane na łamach DZ we właściwym terytorialnie dla laureata tygodniku powiatowym.

  Dodatkowo dla zwycięzców mamy nawóz wieloskładnikowy do traw 10kg, żel do roślin balkonowych 1l, mrówkotox 500g ufundowane przez firmę Agrecol. Zdobywcy 2. miejsca w obu kategoriach otrzymają nawóz wieloskładnikowy do traw 5kg, żel do roślin balkonowych 0,5l, mrówkotox 250g. Z kolei zdobywcy 3. miejsca otrzymają nawóz hortifoska do traw 3kg, mineral do roślin balkonowych 0,25l, mrówkotox 90g.

  Głosowanie rozpoczęło się 4 lipca i potrwa do 19 sierpnia. Odbywa się trzema kanałami: za pomocą klików, Facebooka oraz za pośrednictwem SMS-ów.

  Zgłoszenia można przesyłać przez cały czas trwania konkursu. Do zgłoszenia należy dołączyć minimum dwa zdjęcia, podać imię i nazwisko właściciela działki - miejscowość i powiat, przedstawić krótki opis do zdjęć oraz podać (do naszej wiadomości) adres oraz telefon kontaktowy.

  Zgłoszenia można przesyłać na adres joanna.pajak@polskapress.pl lub samodzielnie poprzez panel dodać je na naszej stronie dziennikzachodni.pl/ogrod.

  Głosowanie trwa do 19 sierpnia i jeszcze wszystko jest możliwe. Zachęcamy do głosowania oraz do zgłaszania kolejnych ogrodów. Można to zrobić w każdej chwili.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Może w przyszłym roku...

   Ada00_9 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Przyznaję, że mój ogródek coraz piękniejszy dzięki zielonydom.pl, natomiast pokażę go chętnie ale w przyszłym roku. Posadziłam kilka drzewek, które wtedy będą jeszcze ładniej wyglądały więc wolę...rozwiń całość

   Przyznaję, że mój ogródek coraz piękniejszy dzięki zielonydom.pl, natomiast pokażę go chętnie ale w przyszłym roku. Posadziłam kilka drzewek, które wtedy będą jeszcze ładniej wyglądały więc wolę poczekać.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   blokowicze wolą gacie a nie kwiaty

   zazdrosny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Zazdroszcze ja mam tylko pelargonie na balkonie i sąsiadów ktorzy wolą gacie a nie kwiaty wiec zarządali likwidacji pelargoni

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nic nie pomoże

   mieszkaniec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

   Żywiec cuchnie smogiem, jak podało WHO i żadne pseudo akcje starające się ratować sytuację nie pomogą. Na niczym spełza też próba sprzedania nieruchomości. Nikt nie kupuje w Żywcu i okolicy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama