Najpiękniejszy ogród w woj. śląskim ZAGŁOSUJ

  Najpiękniejszy ogród w woj. śląskim ZAGŁOSUJ

  AKC

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Walka o cenne nagrody i dumny tytuł „Najpiękniejszego ogrodu w województwie śląskim” nabiera tempa. Tu nie ma mowy o pewnym liderze, bo - szczególnie w kategorii ogrody przydomowe, sytuacja zmienia się niezwykle dynamicznie.
  Najpiękniejszy ogród w woj. śląskim ZAGŁOSUJ
  Najbardziej zacięta walka rozgrywa się pomiędzy paniami Karoliną Drzymałą z Lublińca i Tatianą Wolny z Mszany w powiecie wodzisławskim.

  „Ogród założyli moi rodzice jakieś 15 lat temu. Od kilku lat sukcesywnie go pielęgnuję, sadząc nowe rośliny, przycinając je, nadając im lepsze kształty. Kwitną tu kwiaty: czosnek główkowaty, ostróżka trwała, lilie, juki karolińskie, rudbekie omszone, które rozświetlają cały ogród kolorami. Mamy także różnorodność drzew i krzewów. Jest np. brzoza brodawkowata „Youngii”, jodła koreańska, świerk „Inversa”, cyprysik nutkajski „Pendula” i wiele innych. W ogrodzie dominują rośliny formowane w spiralę, kule, stożek. Nasz ogród jest rajem dla ptaków, które chętnie nas odwiedzają, a my w zamian dokarmiamy je zimą” - pisze o swoim ogrodzie pani Katarzyna z Lublińca.

  Jej największa rywalka w walce o zwycięstwo, ogród prowadzi od 2007 r. Spędza w nim każdą wolną chwilę, gdyż ogród jest jej pasją. „Nie jest wprawdzie duży, ale urządzony w taki sposób, że jest w nim miejsce zarówno na rabaty kwiatowe, kącik wypoczynkowy, jak i sad oraz warzywnik. Sama go zaprojektowałam i co roku realizuję kolejne pomysły. Zawsze marzyłam o pięknym ogrodzie pełnym kolorowych kwiatów, więc staram się tak dobierać rośliny, by atrakcyjnie prezentował się przez cały rok. Moimi ulubionymi roślinami są róże, które są bardzo wymagające, ale też bardzo efektowne i zdobią ogród przez całe lato. W ogrodzie spędzam każdą wolną chwilę - albo pielęgnując rośliny, albo odpoczywając wśród zapachu kwiatów i śpiewu ptaków - napisała w zgłoszeniu pani Tatiana.

  W kategorii ogrody działkowe na prowadzeniu jest pani Henryka Balsam z Czeladzi, która pewnie idzie po zwycięstwo. Jej „oaza spokoju” ma o 1,5 tys. głosów więcej od „działkowego love” Iwony Chajto z Mysłowic. Na miejscu 3. jest obecnie działka państwa Ewy i Andrzeja Tokarskich z Zabrza. Wszystko może się jednak zmienić, bo głosowanie trwa do 19 sierpnia.

  W naszej zabawie do wygrania jest kosiarka ufundowana przez Polski Związek Działkowców Okręg Śląski oraz vouchery na rośliny do Centrum Ogrodniczego Daglezja w Katowicach.

  To jednak nie wszystko. Najpiękniejsze ogrody zostaną zaprezentowane na łamach DZ we właściwym terytorialnie dla laureata tygodniku powiatowym.

  Dodatkowo dla zwycięzców mamy nawóz wieloskładnikowy do traw 10kg, żel do roślin balkonowych 1l, mrówkotox 500g ufundowane przez firmę Agrecol. Zdobywcy 2. miejsca w obu kategoriach mamy nawóz wieloskładnikowy do traw 5kg, żel do roślin balkonowych 0,5l, mrówkotox 250g. Z kolei zdobywcy 3. miejsca otrzymają nawóz hortifoska do traw 3kg, mineral do roślin balkonowych 0,25l, mrówkotox 90g.

  Głosowanie odbywa się trzema kanałami: za pomocą klików, Facebooka oraz za pośrednictwem SMS-ów. Jeden klik to jeden głos. W przypadku Facebooka jedno kliknięcie to 3 głosy. Jeden SMS to natomiast 10 głosów.

  Zgłoszenia można przesyłać przez cały czas trwania konkursu. Doz głoszenia należy dołączyć minimum dwa zdjęcia, podać imię i nazwisko właściciela działki - miejscowość i powiat, przedstawić krótki opis do zdjęć oraz podać (do naszej wiadomości) adres oraz telefon kontaktowy. Zgłoszenia można przesyłać na adres joanna.pajak@polskapress.pl lub dodawać samodzielnie poprzez panel dodawać na naszej stronie dziennikzachodni.pl/ogrod.

  ZGŁOSZENIA:  TU MOŻESZ ZGŁOSIĆ UDZIAŁ W PLEBISCYCIE I GŁOSOWAĆ. KATEGORIA: NAJPIĘKNIEJSZY OGRÓD PRZYDOMOWY  TU MOŻESZ ZGŁOSIĆ UDZIAŁ W PLEBISCYCIE I GŁOSOWAĆ. KATEGORIA: NAJPIĘKNIEJSZY OGRÓDEK DZIAŁKOWY  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama