Smakosz województwa śląskiego: kto prowadzi? AKTUALNE WYNIKI

  Smakosz województwa śląskiego: kto prowadzi? AKTUALNE WYNIKI

  Anna Zielonka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Smakosz województwa śląskiego: kto prowadzi? AKTUALNE WYNIKI
  „Gościniec Śląski” Bytom, Gościna Ślonsko z Tarnowskich Gór i Restauracja Hotelu Gorczowski. Tak w poniedziałek, 20 czerwca, przedstawia się czołówka w głosowaniu w kat. restauracja w naszym plebiscycie „Smakosz województwa śląskiego”.
  Smakosz województwa śląskiego: kto prowadzi? AKTUALNE WYNIKI
  To liderzy jednej z aż siedmiu kategorii, w których odbywa się nasza smaczna rywalizacja. Przypominamy, że w konkursie walczą restauracje, bary/bistra, pizzerie/kebaby, piekarnie/cukiernie, kawiarnie, kucharze i kelnerzy. W tych wszystkich kategoriach głosują nasi Czytelnicy, którzy pomagają nam wybrać te najlepsze lokale, punkty usługowe oraz szefów kuchni, kucharzy i kelnerów. Na pewno znają Państwo takie restauracje, bary czy pizzerie.


  Zwycięzcy dostaną wspaniałe nagrody. Przypomnijmy, że dla laureatów pierwszych miejsc w kategorii kelner i w kategorii kucharz przewidziano voucher na weekendowy pobyt dla dwóch osób w dowolnym hotelu lub ośrodku sieci Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej (zwycięzca sam wybiera jeden z 17 ośrodków nadmorskich i górskich), statuetka i artykuł o zwycięzcy w wybranym tygodniku DZ.

  Internauci głosują za pomocą kliknięć na stronie dziennikzachodni.pl (jedno kliknięcie to jeden głos), za pomocą Facebooka (jedno kliknięcie to trzy głosy) i przez SMS-y (2,46 zł z VAT). Każdy wysłany SMS jest równoważny aż 10 głosom, oddanym na daną kandydaturę. Kandydatów wciąż można zgłaszać.

  Głosowanie przez FB i na kliki kończy się 24 czerwca o godz. 11.59, a głosowanie przez SMS-y - 1 lipca o godz. 11.59. Oprócz statuetek i dyplomów, zwycięskie lokale zostaną zaprezentowane w lokalnych wydaniach „Dziennika Zachodniego”. Aktualne wyniki można znaleźć na stronie: www.dziennikzachodni.pl/plebiscyt/smakosz. Partnerami plebiscytu są Nadwiślańska Agencja Turystyczna i Polska Izba Turystyki.

  Rozmowa z Grzegorzem Chmielewskim, prezesem Śląskiego Oddziału Polskiej Izby Turystyki  Turystyka to nie tylko zwiedzanie zabytków i podziwianie pięknych krajobrazów. To też regionalne specjały.
  Zgadza się, w naszym regionie istnieje szlak „Śląskie Smaki”. W tym przedsięwzięciu biorą udział różne restauracje i lokale gastronomiczne, posiadające specjalny certyfikat. Mają w swoim menu kilka typowo śląskich, jurajskich, zagłębiowskich czy beskidzkich specjałów. Wspomniana inicjatywa to doskonałe uzupełnienie innych , popularnych szlaków w regionie, zwłaszcza że turyści stawiają na dobrą, lokalną kuchnię. A nasze „Śląskie Smaki” idealnie współgrają na przykład z coraz bardziej znanym i przyciągającym coraz więcej turystów Szlakiem Zabytków Techniki. Warto dodać, że co roku w różnych miastach regionu odbywa się też Festiwal Śląskie Smaki, organizowany przez Śląską Organizację Turystyczną. To rywalizacja kucharzy i różnych restauracji. W ostatniej imprezie, która odbyła się na początku czerwca na katowickim rynku, wzięły udział 23 drużyny, a wśród nich profesjonaliści, amatorzy i uczniowie szkół gastronomicznych. Konkurs odbywał się na wysokim poziomie. Swoimi umiejętnościami zachwycali też młodzi adepci gotowania.

  Jak pan wspomniał, smaki naszego regionu to nie tylko kuchnia śląska. Są też przecież specjały z Beskidów, Jury Krakowsko-Częstochowskiej, Zagłębia czy Galicji...
  Zgadza się. Każda część naszego województwa ma swoje charakterystyczne dania. Warto jednak zaznaczyć, że są też i takie potrawy, które występują we wszystkich regionach, ale w każdym z nich są przygotowywane nieco inaczej, choćby przez dodawania do nich innych składników. Przez to smakują inaczej niż gdzie indziej. Przykładem może być chociażby żurek.

  Smakosz woj. śląskiego - Restauracja. Głosuj
  Smakosz woj. śląskiego - Bar/Bistro. Głosuj
  Smakosz woj. śląskiego - Pizzeria/Kebab. Głosuj
  Smakosz woj. śląskiego - Piekarnia/Cukiernia. Głosuj
  Smakosz woj. śląskiego - Kawiarnia. Głosuj
  Smakosz woj. śląskiego - Kucharz. Głosuj
  Smakosz woj. śląskiego - Kelner. Głosuj


  *EURO 2016: Transmisje, relacje, zdjęcia i filmy wideo
  *Słońce, palmy i sztuczna Rawa. Tylko się nie kąpcie! ZDJĘCIA + WIDEO
  *Ranking Uczelni Wyższych Perspektywy 2016: Ale niesamowity skok śląskich szkół!
  *Ile zarabiają pielęgniarki? Oto prawdziwe paski wynagrodzeń
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Restauracja

   Monika (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Polecam Dworek nad Stawem w Wodzisławiu Śląskim. Jedzenie przepyszne.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama