Plebiscyt Sportowiec Roku 2016 WYNIKI NA 9.1.2017 Trwa...

  Plebiscyt Sportowiec Roku 2016 WYNIKI NA 9.1.2017 Trwa finałowe głosowanie!

  Tomasz Kuczyński

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Robert Korzeniowski jest członkiem Kapituły Plebiscytu DZ.

  Robert Korzeniowski jest członkiem Kapituły Plebiscytu DZ. ©Lucyna Nenow / Polska Press

  Plebiscyt Dziennika Zachodniego Sportowiec Roku 2016, Trener Roku 2016 i Animator Sportu Młodzieżowego: wojewódzkie głosowanie finałowe jeszcze do 27 stycznia. Oto najnowsze wyniki głosowania z 9 stycznia 2017.
  Robert Korzeniowski jest członkiem Kapituły Plebiscytu DZ.

  Robert Korzeniowski jest członkiem Kapituły Plebiscytu DZ. ©Lucyna Nenow / Polska Press

  Od czwartku 5 stycznia trwa głosowanie finałowe Plebiscytu Dziennika Zachodniego Sportowiec, Trener i Drużyna Roku 2016. Do tej pory można było głosować tylko za pomocą SMS-ów. Teraz głosowanie odbywa się też poprzez naszą stronę internetową i przez Facebooka. SMS-owe głosowanie potrwa do 27 stycznia, natomiast poprzez „kliki” i Facebooka do 20 stycznia, do godz. 11.59. Jeden SMS przeliczany jest na 10 głosów, a głos oddany przez Facebooka oznacza trzy głosy „tradycyjne”.
  Dorobek z eliminacji powiatowych przeszedł do wojewódzkiego głosowania finałowego. Wszystkie szczegóły głosowania oraz listę kandydatów, którzy weszli do finału wojewódzkiego znaleźć można w internecie na stronie dziennikzachodni.pl/sportowiec

  Plebiscyt ma charakter otwarty, co oznacza, że Czytelnicy mogli dodawać swych faworytów do list kandydatur przygotowanych przez dział sportowy DZ, Śląską Federację Sportu i AWF Katowice. Pierwszy raz wybieramy też Młodzieżowego Sportowca Roku, Młodzieżowego Trenera Roku oraz Animatora Sportu Młodzieżowego.

  GŁOSUJ!

  Jak sytuacja wygląda obecnie? O miano Sportowca Roku 2016 rywalizuje 61 kandydatów. Na prowadzeniu jest Marcin Świerc z Lisowic w powiecie lublinieckim, który m.in. zajął pierwsze miejsca w mistrzostwach Polski w Długodystansowym Biegu Górskim na 43 km w Szczawnicy, w MP Skyrunning na 32 km w Zakopanem, w MP Ultradystansowym Biegu Górskim na 100 km w Krynicy-Zdrój oraz drugie miejsce w Pucharze Świata Skyrunning Ultra (Francja) i siódme miejsce w mistrzostwach świata w biegu górskim na długim dystansie (Słowenia).

  45 kandydatów awansowało do finałowego głosowania na Trenera Roku 2016. Na razie na rywali z góry spogląda Tomasz Byjos - trener karate shotokan w KS Ronin w Dąbrowie Górniczej. 36 ekip ma szansę wygrania Plebiscytu w kategorii Drużyna Roku 2016. Na prowadzeniu jest grupa rowerowa Team Jaworzno.

  Wielką popularnością cieszy się głosowanie na Młodzieżowego Sportowca Roku 2016. To świadczy o tym, że nasz pomysł, aby wprowadzić taką kategorię okazał się strzałem w dziesiątkę. Sukcesy sportu dzieci i młodzieży zasługują na docenienie, a często mają problem z przebiciem się do mediów... W finałowym głosowaniu mamy 55 młodych sportowców. Największą popularnością może pochwalić się Emilia Kozioł z KS Orient Łazy - ubiegłoroczna mistrzyni świata juniorów w taekwondo w angielskim Birmingham.

  W finałowym wyścigu w kategorii Młodzieżowa Drużyna Roku 2016 bierze udział 40 ekip. Prowadzi zespół piłki nożnej juniorek młodszych TS ROW Rybnik, który został mistrzem Śląska i awansował do Centralnej Ligi Juniorek.

  Animatorem Sportu Młodzieżowego minionego roku ma szansę zostać 38 kandydatów, którzy weszli do finałowego głosowania. Na prowadzeniu jest Damian Hnida, trener koszykówki w Olimpii Wodzisław.

  Wszystkich finalistów już teraz zapraszamy na uroczystą Galę podsumowującą wyniki Plebiscytu, która odbędzie się 8 lutego w hali AWF Katowice. 31 stycznia w siedzibie Dziennika Zachodniego zbierze się Kapituła Plebiscytu, aby zatwierdzić wyniki głosowania. Kapituła przyzna też swoje tytuły w kategoriach Sportowiec, Trener i Drużyna Roku 2016 DZ. W składzie Kapituły jest m.in. czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym - Robert Korzeniowski, który ma zaszczycić swą obecnością plebiscytową Galę. Rok temu do Katowic na spotkanie z Laureatami Plebiscytu przyjechała Otylia Jędrzejczak, która również brała udział w pracach Kapituły.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama