PlusLiga: Banimex przegrał z Lotosem. Jastrzębski wygrał z [ZDJĘCIA]

TOK
MKS Banimex Będzin przegrał w Dąbrowie Górniczej z Lotosem Trefl Gdańsk 0:3
MKS Banimex Będzin przegrał w Dąbrowie Górniczej z Lotosem Trefl Gdańsk 0:3 Arkadiusz Ławrywianiec
W meczach 19. kolejki PlusLigi siatkarzy MKS Banimex Będzin przegrał w Dąbrowie Górniczej z Lotosem Trefl Gdańsk 0:3 (19:25, 18:25, 15:25), a ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie dała rady Jastrzębskiemu Węglowi 1:3 (31:29, 19:25, 16:25, 15:25). W mecz w Dąbrowie mogło obejrzeć tylko 299 widzów.

Mecze ZAKSY Kedzierzyn-Koźle z Jastrzębskim Węglem zawsze są uznawane za hity ekstraklasy siatkarzy. Tym razem hitowy był tylko pierwszy set, w którym gospodarze wygrali na przewagi 31:29. Następne partie należały już do jastrzębian, którzy nie pozostawili złudzeń podopiecznym trenera Sebastiana Świder-skiego, wygrywając do 19, 16 i 15.

Jastrzębski Węgiel musi sobie radzić bez kontuzjowanego Zbigniewa Bartmana. Reprezentant Polski był jednak w hali i dopingował swych kolegów. ZAKSA lepiej weszła w mecz, prowadziła w pierwszym secie, ale goście doprowadzili do remisu 18:18, a potem odskoczyli na dwa punkty – 20:18. Od stanu 21:21 wiadomo było, że czeka nas pasjonująca końcówka. I tak było – ekipa Roberto Piazzy miała trzy setbole, ale gospodarze za sprawą Lucasa Loha wygrali tę odsłonę po czwartej piłce meczowej.

Podrażnieni jastrzębianie zaczęli z animuszem drugiego seta i prowadzili 8:3, 16:12 i 20:15. ZAKSA nie odpuszczała i było 18:20, jednak szybko zrobiło się 18:23. Trener Świderski poprosił o czas. – U nas jest tylko czarne i białe, gramy albo bardzo dobrze albo bardzo źle – irytował się szkoleniowiec.

Gra ZAKSY kompletnie się posypała, co skrzętnie wykorzystali jastrzębianie. Na dodatek w ekipie gospodarzy w trzecim secie kontuzji stawu skokowego uległ Wojciech Kaźmierczak. Najlepszym zawodnikiem meczu został Michał Łasko.

Banimex zagrał w piątek w Dąbrowie Górniczej dla... 299 widzów, bo tylko tyle można wpuścić do hali podczas imprezy niemasowej. Działacze będzińskiego beniaminka nie dostali zezwolenia od władz Dąbrowy na imprezę masową, bo nie dotrzymali miesięcznego terminu jej zgłoszenia. W Sosnowcu w hali na Żeromskiego w sobotę odbywa się Puchar Polski juniorów w szabli.

– Już dziś hala była przygotowywana do tych zawodów, dlatego musieliśmy znaleźć inne miejsce na mecz, bo Lotos nie zgodził się na jego przełożenie – wyjaśnia Marcin Górski, kierownik sportowy Banimeksu. – Kiedy nasi rywale odmówili zmiany terminu meczu, było do niego dwa tygodnie, więc nie mieliśmy najmniejszych szans, aby zgłosić imprezę masową na miesiąc przed jej organizacją. Mimo naszych usilnych starań, nie udało się nic zmienić. W takiej sytuacji znów wraca temat konieczności wybudowania nowoczesnej hali w Będzinie. Szkoda, że z Lotosem musieliśmy zagrać przy tak ograniczonej publiczności, bo zainteresowanie było naprawdę duże – dodał Górski.

MKS dzielnie walczył z Lotosem, ale faworyt zrobił swoje...

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 1:3 (31:29, 19:25, 16:25, 15:25)

ZAKSA: Zagumny, Witczak, Loh, Gladyr, Kooy, Kaźmierczak, Zapłacki (libero) oraz Abdel-Aziz, Rejno, van Dijk.
Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Czarnowski, Quesque, Wojtaszek (libero) oraz Kosok, Popiwczak.

MKS Banimex Będzin - Lotos Trefl Gdańsk 0:3 (19:25, 18:25, 15:25)

MKS: Oczko, Sarnecki, Gaca, Hunek, Pawliński, Hebda, Milczarek (libero) oraz Żuk, Kowalski, Tomczyk, Warda, Wójtowicz
Lotos: Falaschi, Troy, Gawryszewski, Grzyb, Mika, Schwarz, Gacek (libero) oraz Czunkiewicz, Stępień, Schulz, Ratajczak