PlusLiga siatkarek: Tauron - Aluprof 3:2

Redakcja
Gospodarze z pewnością liczyli, że poniedziałkowy mecz będzie ostatnim w tym sezonie ligowym rozgrywanym w dąbrowskiej hali. Pierwsze niedzielne spotkanie zakończyło się bowiem wygraną MKS 3:1 i dąbrowianki były o krok bliżej brązowego medalu. Bielszczanki walczyły o wyrównanie stanu rywalizacji.

W pierwszym secie prowadzenie często się zmieniało, bowiem sporo było błędów z obu stron. Kiedy Tauron prowadził 23:21 wydawało się, że zespół trenera Waldemara Kawki sukces ma "w kieszeni". Tymczasem Aluprof zdobył cztery punkty z rzędu i wygrał seta.

Drugiego bielszczanki zaczęły od 4:0. Co prawda drużyna gospodarzy odrabiała straty, ale na prowadzenie nie wyszła. Skuteczna zagrywka i dobra gra w obronie pozwoliły siatkarkom Aluprofu wypracować znaczącą przewagę (17:12). Trener MKS zmienił rozgrywające (Magdalena Śliwa za Frauke Dirickx), ale losów seta to nie odwróciło.

Potem nastąpił zwrot akcji. Na pierwszą przerwę techniczną w trzeciej partii dąbrowianki schodziły przy stanie 8:0 przy zagrywce Frauke Dirickx. Rywalki po tym ciosie się nie podniosły.

Ponieważ bielszczanki miały ogromne trudności z przyjęciem zagrywki w czwartym secie - Tauron bez większych problemów doprowadził do tie breaka.

Dąbrowianki musiały w nim "gonić" wynik od 0:3. Wyrównały na 5:5, potem prowadziły 8:5 przy zmianie stron. I już nie pozwoliły sobie wydrzeć zwycięstwa, chociaż końcówka mogła przyprawić kibiców gospodarzy o przyspieszone bicie serca. (PAP)

Drugi mecz o 3. miejsce: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Aluprof Bielsko-Biała 3:2 (23:25, 20:25, 25:15, 25:13, 15:12).

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 2-0 dla Tauronu. Kolejny mecz w sobotę w Bielsku-Białej.

Tauron: Frauke Dirickx, Charlotte Leys, Natalia Nuszel, Małgorzata Lis, Izabela Żebrowska, Ivana Plchotova, Krystyna Strasz (libero) oraz Dorota Ściurka, Katarzyna Zaroślińska, Magdalena Śliwa,

Aluprof: Joanna Wołosz, Alexis Crimes, Gabriela Wojtowicz, Liesbet Vindevoghel, Klaudia Kaczorowska, Natalia Bamber-Laskwoska, Tamari Miyashiro (libero) oraz Joanna Frąckowiak, Cassidy Lichtman, Sylwia Pelc, Karolina Ciaszkiewicz, Magdalena Banecka.