MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pluszowi funkcjonariusze w szeregach śląskiej policji. Poznajcie Hektora, Rudą i Klarę. Sznupka chyba nie trzeba specjalnie przedstawiać

Aneta Kasprzyk
Aneta Kasprzyk
Wizyta Sznupka lub któregoś z jego pluszowych kolegów funkcjonariuszy zawsze stanowi wielką atrakcję dla najmłodszych. W maskotce dzieci postrzegają przyjaciela, który pomaga im zrozumieć skomplikowane tematy w przystępny sposób. Maskotki pozwalają także łagodzić napięcie i stres podczas interwencji, gdzie obecne są dzieci.
Wizyta Sznupka lub któregoś z jego pluszowych kolegów funkcjonariuszy zawsze stanowi wielką atrakcję dla najmłodszych. W maskotce dzieci postrzegają przyjaciela, który pomaga im zrozumieć skomplikowane tematy w przystępny sposób. Maskotki pozwalają także łagodzić napięcie i stres podczas interwencji, gdzie obecne są dzieci. Policja Śląska
Sierżant Hektor z Mikołowa, smoczyca Klara z Będzina, wiewiórka Ruda z Rudy Śląskiej i... oczywiście znany na całym Śląsku i w Polsce Sznupek. Dzisiaj Dzień Miłośników Pluszaków - zatem pluszowi funkcjonariusze w regionie także świętują.- W swojej codziennej służbie pełnia bardzo ważną rolę, zwłaszcza przy interwencjach i spotkaniach profilaktycznych z najmłodszymi.

Sierżant Hektor, wiewiórka Ruda, smoczyca Klara i najbardziej znany na Śląsku Sznupek. Te duże pluszaki służą w policji. Czym na co dzień zajmują się pluszowi funkcjonariusze? Dzień Miłośników Pluszaków to świetna okazja aby o to zapytać.

Edukują o bezpieczeństwie, biorą udział w akcjach profilaktycznych. Najmłodsi kochają pluszowych funkcjonariuszy ze Śląska

W szeregach będzińskiej policji służy smoczyca Klara, mundurowi z Mikołowa wyjeżdżają na akcje z sierżantem Hektorem, a stróżom prawa z Rudy Śląskiej towarzyszy wiewiórka Ruda. Najbardziej znanym na Śląsku przedstawicielem pluszowych służb mundurowych jest niewątpliwie pies Sznupek. Ta rozpoznawalna maskotka śląskiej policji od blisko dwóch dekad towarzyszy policjantom z naszego województwa w misji edukacji społecznej. Bo przede wszystkim takie zadania stoją przed pluszowymi funkcjonariuszami. Pomagają dotrzeć do najmłodszego pokolenia, uczestniczą w akcjach profilaktycznych, edukują na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji czy ruchu drogowym.

- Już od 5 grudnia 2003 roku, kiedy to Sznupek pojawił się po raz pierwszy, ma za zadanie pomagać w nauce podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz właściwych nawyków i postaw wśród najmłodszych - mówi komisarz Sabina Chyra-Giereś, rzecznik prasowy śląskiej policji.

Pluszaki to nie tylko atrakcja. To ważny psychologiczny aspekt spotkania ze służbami czy łagodzenie stresu u dzieci podczas interwencji

Wizyta Sznupka lub któregoś z jego pluszowych kolegów funkcjonariuszy zawsze stanowi wielką atrakcję dla najmłodszych. W maskotce dzieci postrzegają przyjaciela, który pomaga im zrozumieć skomplikowane tematy w przystępny sposób. Maskotki pozwalają także łagodzić napięcie i stres podczas interwencji, gdzie obecne są dzieci.

- Pluszak jest przede wszystkim symbolem bezpieczeństwa – z jego pomocą dzieci poznają zasady prawidłowych zachowań w sytuacjach zagrożenia - podkreśla rzeczniczka policji. - Ale to nie tylko edukacja. Maskotka wzbudza także uśmiech i sympatię, co z pewnością ułatwia nawiązywanie kontaktu z policjantami i buduje pozytywne relacje z najmłodszymi podczas interwencji czy spotkań profilaktycznych - dodaje.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Mateusz Morawiecki przed komisją śledczą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera