MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Podbeskidzie - Pogoń 2:3. Górale rozpoczęli od porażki, Pogoń wygrała w Bielsku-Białej [ZDJĘCIA]

Podbeskidzie Pogoń 3:2
Podbeskidzie Pogoń 3:2 Arkadiusz Ławrywianiec
Od porażki rozpoczęli nowy sezon piłkarze Podbeskidzia. Górale na swoim boisku przegrali z Pogonia Szczecin 2:3, tracąc bramkę w doliczonym czasie. CZYTAJ RELACJĘ, ZOBACZ ZDJĘCIA!

Pierwsza bramka w nowym sezonie ekstraklasy padła w Bielsku-Białej. Strzelił ją Bartłomiej Konieczny już w 8 minucie meczu Podbeskidzia z Pogonią.

W składzie gospodarzy od pierwszej minuty zagrał Robert Demjan. Z nowych zawodników, pozyskanych przed tym sezonem Lesze Ojrzyński desygnował do gry jeszcze Wojciecha Trochima. Były piłkarz Kolejarza Stróże zagrał poprawnie, ale w przerwie pozostał w szatni i zastąpił go powracający po 2 latach Sylwester Patejuk.

Po kwadransie przewagi gospodarzy w pierwszej połowie do głosu doszli portowcy. Pierwszy sygnał, że Pogoń też myśli o trzech punktach dał Adam Fączczak w 26 min. trafiając w słupek. Trzy minuty później Richard Zajac był już bezradny po uderzeniu debiutującego w barwach Pogon i Łukasza Zwolińskiego.

Pogoń miała jeszcze trzy okazje do strzelenia bramki. Najlepszą w 38 min, ale zmierzającą do bramki piłkę sprzed linii wybił Anton Sloboda.

Druga połowa znowu rozpoczęła się od mocnego uderzenia Podbeskidzia. Skuteczny w poprzednim sezonie Marek Sokołowski wykorzystał dobre podanie Damiana Chmiela i Górale ponownie wyszli na prowadzenie.

Piłkarze Podbeskidzia za szybko doliczyli do swojego konta trzy punkty i zostali skarceni w końcówce meczu. Najpierw Maciej Dąbrowski wyrównał, a w doliczonym czasie najlepszy w ekipie Dariusza Wdowczyka Adam Frączczak dał zwycięstwo Pogoni.