Podbeskidzie wygrało z Pogonią 2:1: Stadion odczarowany [ZDJĘCIA]

Podbeskidzie wygrało z Pogonią
Podbeskidzie wygrało z Pogonią Jakub Jaźwiecki
W przedostatnim meczu tego sezonu piłkarze Podbeskidzia pokonali u siebie Pogoń Szczecin 2:1 i nadal liczą, że utrzymają się w ekstraklasie

Walka o utrzymanie w piłkarskiej ekstraklasie wkroczyła na ostatnią prostą. Piłkarze Podbeskidzia robią wszystko, aby w przyszłym sezonie nadal w niej występować. Wczoraj wreszcie odczarowali swój stadion i wygrywając z Pogonią 2:1 zdobyli komplet punktów. Poprzednio trzy punkty u siebie zdobyli 23 lutego (wygrali z Jagiellonią).

Na zegarze dobiegała pierwsza minuta kiedy na stadionie Podbeskidzia rozległ się okrzyk radości. Górale objęli prowadzenie po celnej główce Bartłomieja Koniecznego. Chwilę później kibice cieszyli się z kolejnego trafienia bielszczan. Tym razem na listę strzelców wpisał się Fabian Pawela. 28-letni napastnik na finiszu rozgrywek prezentuje wysoka formę. W ostatniej kolejce jego dwa gole przesądziły o zwycięstwie Górali w Poznaniu.

Szybkie prowadzenie uspokoiło trochę grę gospodarzy, co nie oznacza, że nie starali się strzelić kolejnych bramek. Dwukrotnie, po strzałach Roberta Demjana i Marcina Wodeckiego w sukurs bramkarzowi Pogoni przychodziła poprzeczka.

Portowcy ocknęli się z naporu Podbeskidzia dopiero po 30 minutach, ale i tak nie potrafili zagrozić bramce strzeżonej przez Richarda Zajaca. W przerwie trener Dariusz Wdowczyk chcąc poprawić jakość gry swojego zespołu dokonał dwóch zmian.
Pogoń ruszyła do odrabiania strat, inna sprawa, że gospodarze zostawili im sporo swobody. W 68 min Maksymilian Rogalski zaskoczył bramkarza Podbeskidzia zdobywając kontaktowego gola. Piłkarz ze Szczecina nie popisał się jednak kilka minut później. Sfaulował Pawelę w środku pola i arbiter pokazał mu druga żółtą i efekcie czerwona kartę.

W nerwowej końcówce gospodarzom udało się dowieźć zwycięstwo do ostatniego gwizdka sędziego i nadal liczą się w walce o utrzymanie.

Podbeskidzie - Pogoń Szczecin 2:1
1:0 Bartłomiej Konieczny (1-głową), 2:0 Fabian Pawela (6), 2:1 Maksymilian Rogalski (67)