Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pogoda na 28 czerwca dla województwa śląskiego WIDEO Dziś znów popada i zagrzmi w całym regionie

X-News/TVN Meteo Active
Prognoza pogody na 28 czerwca dla województwa śląskiego
Prognoza pogody na 28 czerwca dla województwa śląskiego Arkadiusz Gola
Pogoda na czwartek, 28.06.2018: Prognoza pogody na 28 czerwca dla województwa śląskiego. Czwartek będzie pochmurny, jeszcze nie opuszczą nas opady deszczu i burze.

Prognoza pogody na 28 czerwca

Na ziemi częstochowskiej temperatura powietrza sięgnie 24 stopni Celsjusza. Podobnie będzie na ziemi rybnickiej. Mieszkańcy śląskich miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii mogą liczyć na najwyżej 23 stopnie. Na południu województwa, na ziemi pszczyńskiej, w Beskidach i w Kotlinie Żywieckiej termometry pokażą 20 stopni. Tak samo w Zagłębiu Dąbrowskim. Najchłodniej będzie na Jurze Zawierciańskiej - zaledwie 19 stopni.

PROGNOZA POGODY NA WAKACJE 2018

W całym regionie możliwe są opady deszczu i burze.

Zobacz także:
Zjazd z S 86 do Ikei w Katowicach zalany. Droga zamknięta. Strażacy odpompowują wodę ZDJĘCIA + WIDEO

Łowcy Burz ostrzegają

Na południowy wschód od Polski ulokował się rozległy niż górny, natomiast nad północną częścią Europy rozbudował się silny wyż z centrum znad południowej Norwegii. Nad Polską w najbliższych kilkudziesięciu godzinach powietrze będzie wędrować ze wschodu na zachód i południowy zachód. Chłodna masa powietrza, która do tej pory zalegała nad naszym krajem, w końcu zacznie się wygrzewać. Dodatkowo znad Ukrainy do naszego kraju zacznie napływać cieplejsza masa powietrza ze wschodu kontynentu. W środę w rejonie Polski prognozowana jest niezbyt silna chwiejność termodynamiczna z energią CAPE na poziomie do ok. 400-600 J/kg. Silniejszy przepływ powietrza zaznaczy się w godzinach popołudniowych i w nocy z środy na czwartek w dolnej troposferze, zwłaszcza nad południowo-wschodnią częścią kraju. W środkowej i górnej troposferze prognozowany jest wiatr o niedużych prędkościach.

OMÓWIENIE: południe, południowy zachód, centrum i częściowo północ Polski

W ciągu dnia, pod wpływem nagrzania przypowierzchniowej warstwy troposfery, zaczną rozwijać się chmury kłębiaste przynoszące przelotne opady deszczu i lokalne burze. Miejscami, zwłaszcza na południu, rozwój chmur kłębiastych może być masowy. Komórki burzowe będą tworzyć niezorganizowane i nietrwałe struktury. Miejscami mogą przynosić silnie opady deszczu (ryzyko lokalnych podtopień, zwłaszcza na południu kraju, gdzie prognozuje się wartości PW do ok. 30-35 mm). Ryzyko podtopień na chwilę obecną wydaje się jednak niewielkie i stopień 1. zagrożenia nie zostaje wydany, głównie z powodu prognozowanych niewielkich wartości CAPE. Z uwagi na niski poziom LCL / znaczne wartości CAPE występujące w dolnych 2 km troposfery (100-150 J/kg), nie wyklucza się rozwoju kilku lejków kondensacyjnych, a nawet słabej trąby lądowej. Nie wyklucza się także opadów drobnego gradu, zwłaszcza w zachodniej części omawianego obszaru. Pod wieczór burze powinny zaniknąć.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!