Pogoda 11 marca + weekend 12-13 marca WIDEO Kiedy wiosna?

  Pogoda 11 marca + weekend 12-13 marca WIDEO Kiedy wiosna?

  Jadwiga Jenczelewska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Pogoda 11 marca + weekend 12-13 marca WIDEO Kiedy wiosna?
  1/3
  przejdź do galerii

  ©arc.

  Pogoda 11 marca + weekend 12-13 marca: Przed nami właściwie już ostatni zimowy weekend, ponieważ kolejny, który zacznie się w piątek, 18 marca, będzie zimowo-wiosenny. Wiosna astronomiczna zacznie się o świcie w niedzielę, 20 marca, o godzinie 5.30. Do początku najpiękniejszej pory roku zostało tylko 8 dni! Coraz wyraźniej przybywa też dnia - 11 marca jest krótszy od najdłuższego dnia w roku o 5 godz. i 13 min oraz dłuższy od najkrótszego o 3 godz. i 51 min. Dzień trwa już 11 godzin i 33 minuty; do równonocy wiosennej brakuje zaledwie 27 minut.

  Pogoda 11 marca + weekend 12-13 marca:  Za dwa tygodnie zmienimy czas zimowy na letni. Stanie się to w nocy z soboty na niedzielę - z 26 na 27 marca, czyli w wielkanocny weekend, co oznacza, że tegoroczne święta będą krótsze o godzinę. W naszym regionie wiosna zaczyna się najwcześniej w okolicach Wodzi-sławia Śląskiego.

  Zdaniem meteorologów i przyrodników, klimat w tej części kraju jest dość łagodny. Sprzyja temu sąsiedztwo Odry, kompleksy leśne otaczające miasto, ale przede wszystkim bliskość Bramy Morawskiej, którą napływają do Polski ciepłe masy powietrza z południa Europy. Dlatego okres wegetacyjny na o-bszarze Wodzisławia i w jego okolicy należy do najdłuższych w kraju - wynosi 225 dni w roku.

  Aby wiosenna wegetacja zaczęła się na dobre, średnia temperatura w ciągu doby musi przekraczać co najmniej 5 st. C. Za początek tego okresu przyjmuje się też zakwitanie leszczyny, kaczeńców i podbiału. Bez wątpienia prawdziwym symptomem nadchodzącej wiosny jest powrót bocianów, które przylatują do nas z ciepłych krajów na św. Józefa, czyli na 19 marca. A jaka pogoda czeka nas w najbliższych dniach?

  Przez cały weekend będzie to typowa marcowa aura - na południu Polski, w tym w naszym regionie, termometry pokażą najwyższą, dość stabilną temperaturę: 7-8 st. Celsjusza w dzień i ok. 4-5 st. C w nocy. Deszcz, który zacznie padać dzisiaj, będzie coraz intensywniejszy, będzie też nasilał się wiatr. W efekcie sobota, a zwłaszcza niedziela, będą mokre i wietrzne. Dopiero w poniedziałek przestanie padać, a we wtorek wyjrzy piękne słońce.
  *Chcesz kupić auto w cenie 15-20 tys. zł? Sprawdź najlepsze oferty
  *Co się wydarzyło na "Nocy Kobiet" w Spiżu w Katowicach ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Rozmowy nie przerywają, transmisja danych szybka RAPORT NAJLEPSZYCH SIECI KOMÓRKOWYCH
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama