Pogoda na długi weekend na Śląsku [29.04-3.05] Deszcz i...

  Pogoda na długi weekend na Śląsku [29.04-3.05] Deszcz i tylko trochę słońca

  JJ

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W majowy weekend czeka nas dużo deszczu i tylko trochę słońca
  1/4
  przejdź do galerii

  W majowy weekend czeka nas dużo deszczu i tylko trochę słońca ©Arkadiusz Gola

  Pogoda na długi weekend na Śląsku: Wszyscy robimy sobie apetyt na odpoczynek i wspaniałą majówkę podczas długiego kwietniowo-majowego weekendu. Niestety, pogoda pokrzyżuje wszystkim szyki, bo to, co ma dla nas w zanadrzu, w niczym nie przypomina wiosennej aury, a tym bardziej majowej aury.

  Pogoda na długi weekend na Śląsku


  Co gorsza, synoptycy powoli szykują ostrzeżenia przed obfitymi opadami, które na obszarach górzystych mogą powodować groźne wezbranie rzek, a na nizinach nawet podtopienia.

  Zobacz galerię

  – Deszcz, miejscami obfity, będzie padał przez najbliższe dni aż do soboty – mówi Romuald Kaseja, dyżurny synoptyk z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie, które przygotowuje szczegółowe prognozy pogody także dla województwa śląskiego.
  – W górach może być ogłoszony stan alarmowy, a wszystko zależy od tego, jaki będzie stan górskich rzek. Dopiero w sobotę opady będą słabsze, a w niedzielę się wypogodzi. Niestety, nie będzie to trwała poprawa pogody.

  Pogoda na długi weekend na Śląsku


  W województwie śląskim czeka nas nie tylko deszcz, ale także chłód. Z map synoptycznych wynika, że będzie to najzimniejszy region w Polsce – w czwartek termometry pokażą w dzień maksymalnie 7 stopni Celsjusza, nad ranem i wieczorem tylko 3-4 st. C. W piątek, 20 kwietnia, w dzień maksymalnie 8 st. C, w sobotę maksymalnie 10 st. C. I choć opady zaczną słabnąć, to jednak najciemniejsza chmura na mapach synoptycznych wisi nad naszym regionem.

  Za to niedziela na Śląsku i w Małopolsce będzie najcieplejsza – termometry pokażą 14-15 st. C w dzień. Nie powinni też padać.

  Nie zawiedzie nas 1 maja, bo tradycyjnie na czas pochodów zawsze było „murowane” słońce i prawdziwie wiosenny nastrój. Na termometrach zobaczymy nawet 20 st C, w słońcu nawet 25 st. C, a na niebie wreszcie pojawi się piękne słońce.

  Niestety, we wtorek znów zacznie się chmurzyć i padać, lokalnie nawet dość obficie. Zrobi się nieco chłodniej – do 18 stopni C. Bardzo podobna będzie środa, czyli oficjalnie – Święto Narodowe Trzeciego Maja. Jedyna różnica jest taka, że deszcz może się pojawić tylko lokalnie, a na większym obszarze województwa śląskiego będzie co prawda pochmurno, ale bez deszczu. I takiej pogody możemy się też spodziewać przez pierwszą dekadę maja.

  GROZI NAM BANKRUCTWO WIOSNY? ZOBACZ WIDEO:


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama