MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Polonia Bytom - Arka Gdynia 1:3 [RELACJA LIVE]

Mikołaj Suchan
Polonia Bytom podejmuje w niedzielę Arkę Gdynia. Musi wygrać, aby myśleć o utrzymaniu w 1. lidze. Zaczęło się doskonale. W 15. minucie Daniel Mąka strzelił na 1:0. Niestey w 57. minucie wyrównał Bartosz Brodziński. W 67. minucie jest już 1:2 po strzale Bartosza Flisa. W 86. minucie Polonię pogrążył Jakub Kowalski ustalając wynik meczu na 1:3.

O co toczy się gra: bytomianie mają nóż na gardle. Do miejsca dającego niebiesko-czerwonym utrzymanie brakuje im aż pięciu punktów, więc ostatnie dwa mecze po prostu muszą wygrać i liczyć na korzystny układ wyników w spotkaniach rywali.

ZOBACZ KONIECZNIE:
Polonia Bytom spadła do 2. ligi [ZDJĘCIA]

- Musimy być jak 300 Spartan i walczyć do końca. Czeka nas wielka bitwa, a ja wierzę w nasze zwycięstwo - deklaruje Przemysław Trytko.

RELACJA LIVE ZE SPOTKANIA POLONII Z ARKĄ

Nasza prognoza: zwycięstwo Polonii. Zespół Dariusza Fornalaka jest podbudowany pokonaniem Wisły Płock i wciąż wierzy, że niemożliwe stanie się możliwe, czyli, że pierwszą ligę uda się dla Bytomia uratować. To ważne, bo wiara potrafi przecież przenosić góry. Arka tymczasem nie ma już wielkiej motywacji - nie grozi jej ani awans, ani spadek. Jej sytuacja to atut dla gospodarzy.