Polonia Bytom - Zagłębie II Lubin 1:0. To 10. domowa wygrana bytomian z rzędu ZDJĘCIA

Polonia Bytom wygrała z Zagłębiem II Lubin 1:0Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala Polska Press
Piłkarze Polonii Bytom w 32. kolejce grupy trzeciej III ligi pokonali rezerwy Zagłębia Lubin 1:0. Gola na wagę zwycięstwa tuż przed przerwą zdobył Dawid Krzemień. To była 10. z rzędu domowa wygrana piłkarzy trenera Kamila Rakoczego. Zobaczcie zdjęcia z meczu Polonia Bytom - Zagłębie II Lubin.

Polonia Bytom - Zagłębie II Lubin 1:0. To była 10. domowa wygrana bytomian z rzędu

Piłkarze Polonii w Bytomiu grają jak z nut. Nie ma znaczenia czy grają na Olimpijskiej, czy jak w sobotę na stadionie Szombierek - od 14 października wygrywają każdy mecz w swoim mieście. Zwycięstwo nad rezerwami Zagłębia Lubin było już 10. z rzędu.

Radość z sukcesu bytomian była tym większa, że po raz pierwszy od ponad siedmiu miesięcy ich występ mogli obejrzeć kibice. Z tego powodu gracze Polonii wrócili z Olimpijskiej na stadion Szombierek, a na trybuny wpuszczono 205 widzów.

Spotkanie w Bytomiu rozpoczęło się z półgodzinnym opóźnieniem, bo na stadion Szombierek spóźnieni dojechali sędziowie tego spotkania ze Świebodzina. Gdy piłkarze już wybiegli na murawę to trwała na niej zacięta wyrównana walka, bo młodzi piłkarze z Lubina mają już spore umiejętności i wielu z nich jest powoływanych do młodzieżowych i juniorskich reprezentacji Polski.

Polonia zrewanżowała się Zagłębiu za październikowa przegraną w Lubinie. Lubinianie w ostatnich pięciu meczach straciła tylko trzy gole, co jest najlepszym osiągnięciem w całej lidze i w Bytomiu potwierdzili, że gra obronna jest ich mocną stroną.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU POLONIA BYTOM - ZAGŁĘBIE II LUBIN

Gospodarze mieli spore problemy z wypracowaniem sobie dogodnych sytuacji strzeleckich, ale tuż przed przerwą objęli prowadzenie. Na mocny strzał z dystansu zdecydował się Dawid Krzemień i piłka wpadła w tzw. długi róg bramki lubinian. To była siódma bramka 28-letniego pomocnika Polonii w tym sezonie III ligi.

Po zmianie stron do ataku ruszyli goście chcący odrobić straty. W 71 minucie Zagłębie miało wymarzoną okazję do wyrównania, bo sędzia podyktował rzut karny. 19-letni Krzysztof Kamiński stojący w bramce Polonii obronił jednak strzał swojego równieśnika z Zagłębia Daniela Dudzińskiego.

Ustalony do przerwy wynik nie uległ już zmianie, choć bytomianie po czerwonej kartce dla Michała Bedronki kończyli ten mecz w dziesiątkę. Polonia po 10 z rzędu domowej wygranej nadal zajmuje pozycję wicelidera tabeli.

Polonia Bytom - Zagłębie II Lubin 1:0 (1:0)