Polonia Bytom - Zagłębie II Lubin ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Udany rewanż bytomian. Siódmy z rzędu domowy mecz bez porażki!

02.03.2024 polonia bytom - zaglebie lubin ii fot. karina trojok  dziennik zachodni  polska press
02.03.2024 polonia bytom - zaglebie lubin ii fot. karina trojok dziennik zachodni polska press brak
W sobotę 2 marca 2024 roku w meczu 22. kolejki II ligi Polonia Bytom wygrała z Zagłębiem II Lubin 3:1 (2:0). Zobacz ZDJĘCIA z obiektu przy ulicy Piłkarskiej.

Kibice Polonii Bytom mają intensywny weekend. W piątek wsparli fanów Arki Gdynia na meczu Fortuna 1. Ligi w Tychach z GKS-em, wygranym przez gości 1:0. Następnego dnia mieli domowy mecz swojej drużyny w II lidze. Bytomski beniaminek walczy o uniknięcie spadku do III ligi, ma teraz serię meczów u siebie, w których chce zdobyć jak najwięcej punktów. Polonia wiosnę zaczęła od remisu ze Skrą Częstochowa 2:2 i wygranej z Radunią Stężyca 2:1. Przed meczem z rezerwami Zagłębia bytomianie mieli sześć z rzędu domowych spotkań bez porażki. W 5. kolejce Zagłębie wygrało z Polonią 3:0, więc bytomski zespół chciał się zrewanżować na swoim boisku.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu II ligi: Polonia Bytom - Zagłębie II Lubin, 2.03.2024 r.

Sobotni mecz świetnie zaczął się dla Polonii, która już w 2. minucie objęła prowadzenie za sprawą trafienia Tomasza Gajdy (asystę głową miał Patryk Romanowski). Po dziesięciu minutach było już 2:0! W zamieszaniu przed bramką Zagłębia Kacper Leszczyński zaliczył samobója. Pod koniec meczu padły jeszcze dwa gole. Najpierw swoją akcję mieli rezerwowi, którzy razem weszli na boisko. Sebastian Steblecki obsłużył Dawida Wolnego dobrym podaniem, co skończyło się trafieniem na 3:0. Dwie minuty później Jan Dorożko ustalił wynik, zdobywając honorową bramkę dla gości.

Polonia Bytom - Zagłębie II Lubin 3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Tomasz Gajda (2), 2:0 Kacper Lepczyński (12-samobójcza), 3:0 Dawid Wolny (83), 3:1 Jan Dorożko (85)

Polonia: Karol Szymkowiak - Patryk Stefański (52. Maksymilian Cichocki), Jakub Pochcioł (49. Dawid Brzozowski), Adrian Piekarski, Bartosz Farbiszewski, Patryk Romanowski (46. Michał Szmigiel) - Lucjan Zieliński (74. Sebastian Steblecki), Daniel Ściślak, Tomasz Gajda, Konrad Andrzejczak - Kamil Wojtyra (74. Dawid Wolny).

Zagłębie II: Szymon Weirauch - Igor Orlikowski, Kamil Sochań (46. Jan Dorożko), Kacper Lepczyński, Szymon Karasiński - Adam Ratajczyk (46. Paweł Kruszelnicki), Mateusz Kizyma (78. Franciszek Antkiewicz), Daniel Dudziński, Kacper Terlecki (86. Wojciech Szafranek), Marcel Reguła (65. Mateusz Dziewiatowski) - Rafał Adamski.

Żółte kartki: Zieliński, Piekarski, Wojtyra, Szmigiel - Sochań, Reguła, Dorożko, Dziewiatowski, Lepczyński

Sędziował: Maciej Pelka (Poznań)