Polonia Warszawa - GKS Tychy 2:3. Tyszanie odrobili straty i wygrali w stolicy

Piłkarze GKS Tychy od wygranej zaczęli nowy sezon Fortuna 1. Ligi
Piłkarze GKS Tychy od wygranej zaczęli nowy sezon Fortuna 1. Ligi Lucyna Nenow / Polska Press
W rozegranym w sobotę 22 lipca meczu 1. kolejki Fortuna 1. Ligi Polonia Warszawa przegrała z GKS Tychy 2:3. Beniaminek szybko strzelił na Konwiktorskiej dwa gole, ale tyszanie nie tylko zdołali w stolicy odrobić straty, ale w końcówce przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Tyszanie odrobili straty i wygrali w stolicy

Piłkarze GKS Tychy nowy sezon rozpoczęli od meczu z beniaminkiem Fortuna 1. Ligi. Polonia Warszawa wróciła na zaplecze Ekstraklasy po 17 latach przerwy i pierwszy pojedynek na tym szczeblu rozgrywek zaczęła z prawdziwym przytupem.

Gospodarze już po 10 minutach gry prowadzili na Konwiktorskiej 2:0. Najpierw kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Michał Bajdur, a chwilę później Michał Grudniewski głową posłał piłkę do siatki.

Podopieczni trenera Dariusza Banasika po tych ciosach długo nie mogli się podnieść. Dopiero tuż przez przerwą kontaktowego gola po krótko rozegranym rzucie rożnym i strzale głową zdobył nowy kapitan tyszan Tomas Nedić.

Po przerwie na placu gry pojawił się Bartosz Śpiączka pozyskany tydzień temu przez drużynę GKS. 31-letni napastnik zaliczył w swoim debiucie w tyskie zespole wejście smoka. Już cztery minuty po wejściu na boisko Śpiączka przejął przed polem karnym zbyt krótko wybitą przez warszawian piłkę i strzałem z 20 m doprowadził do remisu.

Tyszanie grali do końca i w końcówce przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Polonię pogrążył były zawodnik tego klubu Wiktor Niewiarowski. Młody pomocnik, który grał w barwach Czarnych Koszul przez 8 lat, wszedł na boisko na ostatni kwadrans i w 87 minucie po akcji lewą stroną wpadł w pole karne i pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.

Polonia Warszawa - GKS Tychy 2:3 (2:1)

Bramki 1:0 Michał Bajdur (78-wolny) 2:0 Michał Grudniewski (10), 2:1 Tomas Nedić (45), 2:2 Bartosz Śpiączka (49), 2:3 Wiktor Niewiarowski (87)