25C-NBOMe to nowy narkotyk na polskim rynku. Działa jak LSD...

  25C-NBOMe to nowy narkotyk na polskim rynku. Działa jak LSD (zdjęcia, wideo)

  (adek) na podst. cbsp.policja.pl

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  9 osób zatrzymanych, zabezpieczone 4 kg kokainy, 11 kg amfetaminy, 1,6 kg heroiny i nowego na polskim rynku narkotyku 25C-NBOMe, zlikwidowane dwa kanały przerzutowe z Polski do Szwecji i Niemiec – to efekt pracy policjantów warszawskiego CBŚP.
  25C-NBOMe to nowy narkotyk na polskim rynku. Działa jak LSD
  1/10
  przejdź do galerii

  25C-NBOMe to nowy narkotyk na polskim rynku. Działa jak LSD ©cbsp.policja.pl

  CBŚP zlikwidowało kanały przemytnicze narkotyków  Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji od dłuższego czasu rozpracowywali grupę przestępczą, zajmującą się przemytem i wprowadzaniem na warszawski rynek znacznych ilości narkotyków. Pracując nad sprawą funkcjonariusze zlikwidowali dwa kanały przemytnicze amfetaminy. Narkotyk trafiał z Polski do Szwecji i Niemiec. Jak ustalili policjanci, narkotyki do odbiorców w Szwecji trafiały za pomocą przesyłek kurierskich. Dla zakamuflowania kontrabandy amfetamina była ukrywana w używanym sprzęcie AGD.

  - Jeden z takich przemytów funkcjonariusze udaremnili w pobliżu granicy z Niemcami w Świnoujściu - mówi kom. Rafał Szymański z zespołu prasowego CBŚP. - Po wpadce, przestępcy zrezygnowali z tej formy działalności, koncentrując się na uzyskiwaniu dochodów z handlu narkotykami w Warszawie.

  25C-NBOMe - nowy narkotyk w Polsce  Kolejnym etapem rozbijania tej struktury przestępczej było skonfiskowanie narkotyków, którymi dysponowali przestępcy. Policjanci namierzyli magazyniera i zlikwidowali należący do tej grupy przestępczej magazyn z kokainą, heroiną i mefedronem. W sumie policjanci zabezpieczyli narkotyki o szacunkowej wartości 1,2 mln zł. Były to: 4 kg kokainy, 1,6 kg heroiny, 11 kg amfetaminy, 700 g mefedronu, a także 400 listków, nowego na polskim rynku, narkotyku 25-NBOMe (podobne w działaniu do LSD).

  - W ostatnich dniach, przy współpracy z prokuratorami z Prokuratury Okręgowej w Lublinie, policjanci zatrzymali 9 osób tworzących rozpracowywaną grupę przestępczą - dodaje kom. Rafał Szymański. - Przestępcy usłyszeli zarzuty przemytu (kara do 15 lat) i wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków, za co grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Ośmiu z zatrzymanych mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama