Algieria: Zahir Mehdaoui aresztowany. Był związany z siatką...

  Algieria: Zahir Mehdaoui aresztowany. Był związany z siatką zamachowców z Paryża

  Sylwia Arlak (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Abdelhamid Abaaoud

  Abdelhamid Abaaoud ©Uncredited

  Algierskie władzy zatrzymały i zamknęły w areszcie mężczyznę, który jest rzekomo powiązany z przywódcą zamachów w Paryżu. 29-latek ma podwójne obywatelstwo: algierskie i belgijskie – podaje agencja Reutersa.
  Abdelhamid Abaaoud

  Abdelhamid Abaaoud ©Uncredited

  Zahir Mehdaoui, który od lat mieszka w Brukseli jest podejrzewany o przynależność do grupy terrorystycznej aktywnej za granicą.

  Według śledczych, mężczyzna ma być powiązany z „mózgiem” zamachów w Paryżu, Abdelhamidem Abaaoudem. Póki co, nieznane są inne szczegóły dochodzenia. Nie wiadomo też, kiedy mężczyzna został aresztowany.

  CZYTAJ TAKŻE: Paryż: Policja zastrzeliła zamachowca, który chciał wtargnąć na posterunek [VIDEO+ZDJĘCIA]

  13 listopada 2015 roku w skoordynowanych zamachach w Paryżu zginęło 130 osób, kilkaset kolejnych zostało rannych. Za ataki odpowiedzialność wzięli dżihadyści z Państwa Islamskiego, dokonały go trzy powiązane ze sobą grupy terrorystów, w sumie 9 osób. Do tej pory funkcjonariuszom nie udało się ująć wszystkich sprawców. Śledczy ustalili, że akcją kierował . 28-letni Abaaoud. Terrorysta zginął podczas obławy policji, która pięć dni po zamachach przypuściła szturm na jego mieszkanie w Saint-Denis, na przedmieściach francuskiej stolicy.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo