Andrea Leadsom premierem Wielkiej Brytanii? Poparcia...

  Andrea Leadsom premierem Wielkiej Brytanii? Poparcia udzielił jej Boris Johnson

  Maciej Deja AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Boris Johnson, były burmistrz Londynu i gorący orędownik Brexitu udzielił poparcia Andrei Leadsom w walce o fotel premiera Wielkiej Brytanii. – Ma odpowiednią energię i determinację, by poprowadzić nasz kraj – powiedział polityk.
  Po tym, gdy okazało się, że większość Brytyjczyków opowiedziało się za wyjściem z Unii Europejskiej, a do dymisji podał się premier kraju David Cameron, ruszyła lawina spekulacji związana z tym, kto zastąpi go na czele brytyjskiego rządu. Choć polityk odpowiedzialny za rozpisanie referendum o obecności Zjednoczonego Królestwa w Unii Europejskiej, i w konsekwencji za jej opuszczenie, obiecał ustąpienie z urzędu, nastąpi to nie wcześniej niż w ciągu trzech miesięcy. Jednym z faworytów do objęcia schedy po Cameronie był jego konkurent z partii Torysów, Boris Johnson, który odwrotnie niż on, namawiał Brytyjczyków do opuszczenia Wspólnoty.

  BORIS JOHNSON: NIE MAM ZAMIARU BYĆ PREMIEREM WIELKIEJ BRYTANII


  Były premier Londynu nie cieszy się jednak poparciem wśród kręgów politycznych, nawet ci deputowani, którzy tak jak on opowiadali się za Brexitem, nie są w stanie wyobrazić sobie, by kierował on brytyjskim rządem. Głos Johnsona, za którym poszło mnóstwo obywateli znaczy jednak wiele, a udzielając w ostatnich godzinach poparcia obecnej minister energii Andrei Leadsom, polityk znacznie zwiększa jej szanse w wyścigu o Downing Street. – Od dawna dba o potrzeby najsłabszych w naszym społeczeństwie, ma duże doświadczenie w rządzeniu – wychwalał Johnson, podkreślając jednocześnie, że Leadsom rozumie finanse lepiej niż prawie każdy inny w parlamencie. – Jest zrównoważona, przystępna i godna zaufania – przekonywał były burmistrz Londynu, zwracając uwagę na jej biegłość w „kwestiach europejskich”, niezbędną przy procedurze opuszczenia Wspólnoty, która w ciągu najbliższych dwóch lat czeka Wielką Brytanię.

  BREXIT: BLISKO 3 MLN BRYTYJCZYKÓW CHCE POWTÓRZENIA REFERENDUM. SZKOCJA MOŻE ZAWETOWAĆ WYNIK


  Wiele wskazuje na to, że dzięki poparciu Johnsona Leadsom może być jedną z głównych rywalek Theresy May, minister spraw wewnętrznych, uznawanej za faworytkę do objęcia urzędu premiera. Szanse na to, że brytyjskiemu państwu ponownie przewodzić będzie kobieta (pierwszą była Margaret Thatcher) są więc całkiem duże.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Londyn nie ma premiera

   Jarząb (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Boris Johnson nie był premierem Londynu, tylko merem (burmistrzem), warto poprawić ten błąd.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dla zeitunga

   to wsio ryba (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   a dziennikarzyny dzisiejsze to po prywatych szkolkach. Nastapilo cudowne rozmnozenie dziennikarzy i pisarzy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama