Ważne
  Ankara: za zamachem stoi 24-latka. Seher Cagla Demir była...

  Ankara: za zamachem stoi 24-latka. Seher Cagla Demir była powiązana z Partią Pracujących Kurdystanu

  Sylwia Arlak, AG AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Za niedzielny zamach w stolicy Turcji, Ankarze, w którym zginęło co najmniej 37 osób odpowiada 24-letnia Seher Cagla Demir – podał turecki rząd w oficjalnym komunikacie. Kobieta miała być związana z rebeliantami z Partii Pracujących Kurdystanu.
  ***Zamach w Ankarze i zamieszki na ulicach miasta***


  RUPTLY/TR NTV/x-news


  Seher Cagla Demir, którą oskarża się o dokonanie niedzielnego zamachu, dołączyła do PKK w 2013 roku, w Syrii odbyła odpowiednie szkolenie- podaje BBC. Tureckie władze od początku wskazywały na winę Kurdów, mimo, że żadna organizacja nie wzięła odpowiedzialności za ataki. Już dzień po zamachu Ankara rozpoczęła naloty na terytorium Kurdów.

  Naloty na bazy kurdyjskich rebeliantów miały miejsce w południowo-wschodniej Turcji oraz w Iraku. Jedenaście samolotów wojskowych zbombardowało 18 celów, w tym składy amunicji i schrony w górach Quandil - podała armia Turcji. Ataki potwierdziło zdelegalizowane w kraju PKK. Partia domaga się utworzenia suwerennego kurdyjskiego państwa.

  Władze Turcji wprowadziły też godziny policyjne w dwóch miastach w południowo-wschodniej Turcji, które zamieszkują głównie Kurdowie - Yüksekova i Nusaybin, poinformowała agencja informacyjna Anadolu. Z powodów bezpieczeństwa godzina policyjna będzie także obowiązywać od godziny 23 czasu lokalnego w poniedziałek w mieście Sirnak.

  Bezpośrednio po zamachu prezydent Recep Tayyip Erdogan wypowiedział wojnę terrorystom. - Te ataki, które zagrażają integralności naszego państwa oraz jedności i solidarności naszego narodu, nie osłabią naszej woli, aby walczyć z terroryzmem, ale zwiększą naszą determinację - ogłosił Erdogan w orędziu skierowanym do mieszkańców Turcji.

  Turecki prezydent stwierdził, że grupy terrorystyczne biorą na celownik cywilów, ponieważ przegrywają oni walkę z tureckimi siłami bezpieczeństwa. Zapewnił też, że skorzysta z prawa do samoobrony, aby zapobiec kolejnym zamachom w Turcji. - Nasi ludzie nie powinni się bać, walka z terrorystami z pewnością zakończy się sukcesem, rzucimy terroryzm na kolana - dodał Recep Tayyop Erdoga.

  W niedzielę w centrum Ankary, wybuchł samochód pułapka, wypełniony materiałami wybuchowym. To trzeci w przeciągu pół roku zamach w Ankarze. Poprzedni miał miejscu w lutym - w ataku bombowym na konwój wojskowy zginęło 30 osób. Jak podaje BBC, do tamtego ataku przyznała się grupa bojowników kurdyjskich Sokoły Wolności Kurdystanu.

  W październiku ubiegłego roku doszło do eksplozji dwóch bomb niedaleko miejskiego dworca, tuż przed rozpoczęciem marszu pokojowego Demokratycznej Partii Ludów, protestującej przeciwko odnawianiu konfliktu Kurdów z władzami Turcji. Zginęły 102 osoby, 400 zostało rannych. Za atak odpowiadało najprawdopodobniej Państwo Islamskie, drugi główny podejrzany sprawca zamachów w Turcji.

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Co komunizm robi z ludźmi

   Cyryl (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Miejmy nadzieję, że pan prezydent Erdogan szybko położy kres tym bandytom.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   my też taK CHCEMY

   tw Marco (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

   napisy HD.P już na ścianach mamy, natychmiast sprowadzić zakontraktowane kontygenty ciapatych

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   U nas o wiele gorzej bo działa magnetyzm elekryczny na ludzi !

   kogo sie bać czy magnetyzmem elektrycznym czy tym kto o tym mówi ? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

   ROMAN GIERTYCH
   Wielce Czcigodny Panie Ministrze!

   Jak ja się ucieszyłem, że pan Minister zaczął wreszcie walczyć z bronią elektromagnetyczną. Panie Antoni Kochany! Tyle osób czekało na to. Skala...rozwiń całość

   ROMAN GIERTYCH
   Wielce Czcigodny Panie Ministrze!

   Jak ja się ucieszyłem, że pan Minister zaczął wreszcie walczyć z bronią elektromagnetyczną. Panie Antoni Kochany! Tyle osób czekało na to. Skala zjawiska eksperymentowania na niewinnych obywatelach i obywatelkach naszej Ojczyzny jest niebywała. Czyż nie widzimy codziennie skutków tych eksperymentów? Pisze ten list, bo chciałbym zwrócić uwagę, że porażające działanie uderzeń elektromagnetycznych, które Pan Minister rozpoczął ścigać nie dotyczy wyłącznie okolic Legnicy (którą słusznie wymienił pan Minister), ale również w sercu naszej stolicy niewątpliwe skutki tej straszliwej broni występują (proszę swoją grupę śledczą ds. elektromagnetyzmu przysłać na Wiejską, tam pan dopiero znajdzie żywe ofiary tego elektromagnetycznego terroru).
   Ale nie dlatego piszę. Zwracam sie do pana Ministra z jedną radą i jedną prośbą. Rada jest taka, aby zabezpieczyć dobrze Szczyt NATO. Skoro dzisiaj banda plugawych terrorystów bezkarnie eksperymentuje na Polakach w Legnicy to jak możemy być pewni, że bezpieczeństwo Obamy i przywódców innych krajów nie zostanie zagrożone? O ile oczywiście Rząd Wielce Czcigodnej premier Szydło przewiduje, że do lipca pozostaniemy jeszcze w NATO. Przecież słusznie pan, panie Antoni, jako jedyny zwrócił uwagę, że ten nędzny kraik USA, który swoją demokrację budował dopiero w XVIII wieku nie może nas w żaden sposób pouczać. Szkoda panie Antoni, że nie wspomniał pan o XVI wieku. Przecież tam u tych Moralizatorów jeszcze bizony po preriach bezkarnie hulały, gdy u nas but polskiego króla całował carewicz i książe pruski. Ja myślę, że gdyby pan nawiązał do XVI wieku to te pyszałki dopiero by się miały. Ha, ha, ale mina by im zrzedła, noworyszom jednym! Tak trzymać panie Antoni! Niech nam tutaj wojska wysyłają, do obrony przed Rosją, która nas pod Smoleńskiem zaatakowała, ale w innych sprawach morda w kubeł i do kąta!

   No i dobrze, że pan również pouczył dzisiaj Grecję. Oni też nie mają się czym w historii pochwalić. I poza tym ta koncepcja równości i demokracji bez gorszego sortu jest już mocno passe. Dziękuję panie Antoni, bo po tych latach upodlenia polityką Sikorskiego i Tuska wreszcie wstaliśmy z kolan. Gdyby jeszcze pan wykrył sprawców tych eksperymentów elektromagnetycznych to już w ogóle Orzeł Biały murowany.

   I prośba. Panie Antoni ostatnio przyszła do mnie kobieta, która zwróciła uwagę na drugi po eksperymentach elektromagnetycznych problem naszej Ojczyzny. GPS-y w plombach! Panie Ministrze, nie zdaje pan sobie sprawy jak masowy jest to problem. Zdaniem mojej Rozmówczyni dziesiątki dentystów w całym kraju wraz z plombami wszczepiają ludziom GPS-y po to, aby ich obserwować, a w skrajnych wypadkach nawet nimi sterować! Tak panie Antoni, czy mógłby pan coś z tym zrobić. ponoć najwięcej takich przypadków jest w okolicach Wąchocka. Czy MON mógłby się tym zająć?

   Roman Giertych

   P.S. A teraz na poważnie. Jako adwokat mówię brawo! Jak przyjdzie odpowiadać za brak publikacji wyroków TK, to wszyscy w rządzie mają kłopot, a pan? Kto pana, panie Antoni skaże? No kto?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mafia prezydencka

   Antyilluminati (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   Wciskaja nam ciemnotę jak zwykle. ZA ZAMACHEM STOI PREZYDENT TURCJI I JEGO MAFIA ERDOGAN. WSPOLPRACUJE ON Z ISIS, CZERPIE WIELOMILIONOWE ZYSKI A KURDOWIE MU W TYM PRZESZKADZAJA WIEC WZOREM Z...rozwiń całość

   Wciskaja nam ciemnotę jak zwykle. ZA ZAMACHEM STOI PREZYDENT TURCJI I JEGO MAFIA ERDOGAN. WSPOLPRACUJE ON Z ISIS, CZERPIE WIELOMILIONOWE ZYSKI A KURDOWIE MU W TYM PRZESZKADZAJA WIEC WZOREM Z REICHSTAGU, PEARL HARBOUR CZY WORLD TRADE CENTER ZORGANIZOWAL ATAK FAŁSZYWEJ FLAGI, ABY CAŁKOWICIE LEGALNIE JECHAC Z KURDAMI.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Podstępny Islam – dane ostrzegawcze

   Islam to ustrój, nie religia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

   zachęcam do przeczytanie na portalu niezalezna.pl w dziale blogi

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kilejna porcja bzdur. Jeszcze 2 dni temu podawali że sprawcą jest turek należący do

   propagandowy bełkot (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 3

   Partią Pracujących Kurdystanu, w związku z czym lotnictwo tureckie zbombardowało tereny zamieszkałe prze Kurdów. Każdy pretekst jest dobry.
   A kto faktycznie stał za tym zamachem?
   Czy...rozwiń całość

   Partią Pracujących Kurdystanu, w związku z czym lotnictwo tureckie zbombardowało tereny zamieszkałe prze Kurdów. Każdy pretekst jest dobry.
   A kto faktycznie stał za tym zamachem?
   Czy "terroryści" jadący autem wypakowanym materiałami wybuchowymi mieli świadomość jakim autem poruszają się?
   Jak to było możliwe aby w państwie o zaostrzonej kontroli antyterrorystycznej uzbierać taką ilość materiałów wybuchowych i przewieźć je na odległość kilkuset kilometrów nie niepokojonym przez tajne służby w pełnej gotowości?zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama