Ważne
  Anthony Scaramucci nie jest już dyrektorem ds. informacji w...

  Anthony Scaramucci nie jest już dyrektorem ds. informacji w Białym Domu. Zwolniono go po 10 dniach

  Michał Kurowicki (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Prezydent Donald Trump zwolnił dyrektora do spraw informacji w Białym Domu Anthony'ego Scaramucciego zaledwie po dziesięciu dniach sprawowania przez niego swojej funkcji.
  Swoją decyzję podjął w poniedziałek, w zaledwie kilka godzin po objęciu przez Johna Kelly'ego stanowiska szefa kancelarii prezydenta Trumpa, informuje agencja Reuters. Prezydent nie bierze pod uwagę zatrudnienia Scaramucciego na innym stanowisku w swojej administracji.

  Bezpośrednią przyczyną zwolnienia jest wywiad, którego Scaramucci udzielił tygodnikowi The New Yorker. W rozmowie używał wulgarnych słów w stosunku do byłego szefa kancelarii prezydenta Reinca Preibusa. Nie pozostawił też suchej nitki na Stevie Bannonie, głównym doradcy strategicznym Białego Domu.

  Jak informuje CNN Scaramucci osobiście zatelefonował do tygodnika The New Yorker i starał się dowiedzieć, kto jest źródłem przecieku, na temat jego kolacji z prezydentem Trumpem i jego żoną. Jednak dziennikarz, z którym rozmawiał - Ryan Lizza nie chciał ujawnić swojego informatora.

  Wtedy Scaramucci sam stwierdził, że informatorem jest Reince Priebus, który tydzień temu został zwolniony z funkcji szefa kancelarii prezydenta Trumpa. Następnie Scaramucci, choć zdawał sobie sprawę, że prowadzi oficjalną rozmowę z dziennikarzem powiedział, że zwolni wszystkich autorów przecieków. Następnie w wulgarny sposób obrażał zarówno Priebusa, jak i Bannona.

  Scaramucci tłumaczył się, na swoim koncie na portalu Twitter, że czasami używa barwnego języka. A w kolejnym wpisie dodał, że popełnił błąd, kiedy zaufał dziennikarzowi i nigdy już tego nie zrobi. jednak jego tłumaczenia nic nie dały i musiał pożegnać się ze swoją funkcją zaledwie po dziesięciu dniach.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama